2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Brnovic `last minute` góljával győzött az ETO

Labdarúgás - A Győri ETO FC egy utolsó percben szerzett góllal csikarta ki a győzelmet a ZTE ellen a Soproni Liga 21. fordulójában.
Győri ETO FC - ZTE 3-2 (2–0)
Győr, Soproni Liga-mérkőzés, 4000 néző. V.: Arany (Viszokai, Farkas).
Győri ETO FC: Sztevanovic 3, Bank 2,5, Stark 3, Supic 3, Völgyi 3,5, Nikolov 3,5, Eugene 3,5, Józsi 3,5, Koltai 2,5, Pákolicz 3,5, Brnovic 4
Nikolov h. Böőr 3 (59.), Koltai h. Jäkl (70.), Bank h. Dudás (76.)
Vezetőedző: Egervári Sándor
ZTE: Vlaszák, Kocsárdi, Polgar, Botis, Vulin, Zatara, Molnár B., Máté P., Davidov, Meyé, Waltner
Zatara h. Koplárovics (65.), Davidov h. Tóth Z. (90.), Waltner h. Balázs Zs. (92.)
Vezetőedző:Slavko Petrovic
Gsz.: Pákolic (27.), Brnovic (32., 93.), ill. Waltner (68., 71.)
Sárga lap: Völgyi (89.), ill. Polgar (47.), Botis (77.), Meyé (84.)

90 perc krónikája
4. p: Józsi 18 m-es lapos lövése a jobb alsó sarok mellett pár centiméterrel hagyta el a játékteret.
11. p: Máté 20 m-ről lőtt kapura, az erős lövés kipattant Sztevanovicról, s az érkező Waltner ismételhetett, a győriek kapusa azonban bravúrral hárított.
17. p: Waltner indította a bal oldalon Meyét, aki miután lefutotta Bankot, a kimozduló Sztevanovic felett a kapura emelt, de célt tévesztett.
27. p: Józsi indítása után Pákolicz középen két remek csellel tisztára játszotta magát, majd tizenhat méterről laposan a jobb alsó sarokba helyezett. 1–0.
30. p: Koltai szöglete után Völgyi 5 m-ről tisztán fejelt kapura, Vlaszák azonban védett.
32. p: Eugene szerzett labdát a kezdőkörnél, majd Józsihoz passzolt, aki remek ütemben ugratta ki a jobb oldalon Nikolovot. A győriek középpályása nagy helyzetben önzetlenül a támadást középen kísérő Brnovichoz passzolt, aki az üres kapuba gurított. 2–0.
68. p: Máté a jobb oldalról adott középre, majd Waltner nagy erővel fejelt a győri kapu jobb oldalába. 2–1.
71. p: Kocsárdi bedobása után Meyé csúsztatta fejjel tovább a labdát, s az ötösön álló Waltner a kapu bal oldalába fejelt. 2–2.
93. p: Józsi szöglete után Böőr ívelt a zalaegerszegi kapu elé, ahol a kifutó védők mögött Brnovic teljesen egyedül maradt, s pár lépésről mellel a kapuba továbbította a labdát. 3–2.
Folytatta tavaszi remeklését a Győri ETO FC, s úgy fest, bármennyi támadóját veszíti el az együttes, mindig sikerül pótolni a hiányzókat.
A Zalaegerszeg elleni fontos kilencven perc előtt Tokody Tibor  sérülése miatt Pákolicz Dávid került be az ETO támadósorába, s a jobb oldalra védőként  visszatérő Bank Istvánnak szavazott bizalmat Egervári Sándor vezetőedző. Kezdőként kapott szerepet –  győri színekben először – a kameruni Eugene Fomumbod.

Jól kezdett az ETO FC, igaz, a nagyobb lehetőségek először a Zalaegerszeg előtt adódtak. S bár a hazaiak is ügyesen szövögették támadásaikat, az utolsó átadásokba rendre hiba csúszott. Egészen Pákolicz találatáig. A fiatal győri támadó már a REAC elleni bajnokin is jelezte jó formáját, fontos góljával az eddigi kétkedőket is meggyőzhette erről.

Nem kellett sokat várni a második győri gólra. A tavasszal remeklő Brnovic ismét jókor volt jó helyen. A kétgólos előny után úgy tűnt, a második játékrészben már nem lesz miért izgulniuk a hazai nézőknek.
Nem így lett. Nem tudni, mi történt a szünetben, de egy egészen más győri csapat futott ki a második félidőre. A ZTE irányította a játékot, szinte alig volt a győrieknél a labda. Ki is egyenlített a vendéggárda. A két bekapott gól után azonban feljavult az ETO játéka, ráadásul a csapat lelkesedésének köszönhetően az utolsó utáni pillanatokban sikerült a győzelmet is kicsikarni.

Brnovic góljánál egyébként több zalai védő is lest reklamált. A mérkőzés felvételét visszanézve ugyan perdöntően nem lehet állást foglalni, de ami látszik, a labda elrúgása után egy vendégvédő még az ötösön belül tartózkodott.

Egervári Sándor: – Gratulálok a csapatnak,  rég láttam olyan jól játszani, mint az első félidőben. A folytatásban magához vette a kezdeményezést a ZTE, ránk erőltette az akaratát, de játékosaink hittek a győzelemben. A szünetben hiába beszéltünk arról, hogy ne húzzuk magunkra az ellenfelet, sajnos nagyon ráültünk az eredményre. Ismét bebizonyosodott, hogy a keret összes játékosára számíthatunk, örömteli, hogy ismét sikerült helyettesíteni a hiányzókat. Ennek ellenére ránk fér a most következő szünet, hiszen a Sopron ellen nem kell a hétvégén játszanunk. Lesz időnk rendezni a sorokat.

Pákolicz Dávid: – Jól játszottunk az első félidőben, s a szerencse is kellett ahhoz, hogy itthon tudjuk tartani a három pontot. Nem tudatosan, ám a második félidőben túlságosan is átengedtük a kezdeményezést a Zalaegerszegnek. A pályán végig bíztunk abban, hogy végül megszerezzük a győzelmet.

Bojan Brnovic (a kép jobb szélén) testéről útban a háló felé a Győri ETO győztes gólja. Fotó: Krizsán Csaba

Bojan Brnovic: – Úgy érzem, a REAC elleni meccs sokat kivett belőlünk. Talán emiatt voltunk a kelleténél fáradtabbak a második félidőben. Gyorsan kaptunk két gólt, de a végén sikerült újból a kapuba találnunk. Ahogy a jó kapusnak, úgy egy jó csapatnak is szerencséje lehet.

Slavko Petrovic: – Két ellentétes félidőt láthattunk. A győriek az első negyvenöt percben két helyzetükből kettőt kihasználtak, mi többet elhibáztunk. A második félidőben már úgy játszottunk, ahogy az elvárható, igaz, számunkra szomorúvá vált a végjáték. Hogy les volt-e az utolsó gól, a kispadról nem lehetett megítélni, ami biztos, hogy a szöglet után nem tudtunk visszarendeződni.