2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Brazília hetedik aranya

Brazília nyerte a labdarúgó Copa Americát, miután a döntőben tizenegyesrúgásokkal jobbnak bizonyult Argentínánál.

A brazilok hetedik alkalommal hódították el a dél-amerikai kontinensviadal trófeáját, egyúttal megakadályozták az argentinokat abban, hogy a végső győzelmeket illetően egyedüli csúcstartók legyenek. A vesztesek továbbra is az uruguayiakkal tartják a rekordot, 14–14 elsőséggel.

A döntő: Brazília–Argentína 2–2 (1–1) – 11-esekkel: 4–2. Gsz.: Luisao (45.), Adriano (93.), ill. Kily Gonzalez (21., 11-esből), Delgado (88.).
Az első félidőben az argentinok futballoztak fölényben. A vezetést Kily Gonzalez révén tizenegyesből szerezték meg. A brazilok játékában nem volt átütőerő, így némi meglepetést jelentett az egyenlítésük: Felix szabadrúgását követően Luisao fejjel talált a kapuba.
A második játékrészben továbbra is mezőnyfölényben voltak az argentinok, akik a csereként beállt Delgado révén a 88. percben ismét megszerezték a vezetést. Már úgy tűnt, hogy zsebükben a kupa, a gólkirály Adriano azonban egyenlíteni tudott, így következtek a tizenegyesrúgások.

Az első két argentin kísérletező, D’Alessandro és Heinze nem tudott betalálni, míg a brazilok magabiztosan céloztak, így a negyedik pár után megszületett a győztes.
A 3. helyet Uruguay szerezte meg, miután 2–1-re legyőzte a címvédő Kolumbia válogatottját.

A Copa America jövőjével kapcsolatban Nicolas Leoz, a dél-amerikai szövetség paraguayi elnöke arról számolt be, hogy az Óceániai zónából érdeklődtek nála a tornán való esetleges részvételt illetően. Jelenleg tíz dél-amerikai válogatott, a CONCACAF-zóna aktuális legjobbja, valamint egy meghívott együttes szerepel a kontinenstornán. Az óceániai bővítés nagy valószínűséggel az ausztrálok részvételét jelentené, a kontinensnyi ország szövetsége azonban határozottan cáfolta, hogy bármit is kért volna ezzel kapcsolatban.

M. Schumacher: 81!

A papírformának megfelelően a hatszoros világbajnok Michael Schumacher nyerte az 55.… Tovább olvasom