2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 5°C | 13°C Még több cikk.

Brazília - Argentína 4 - 1

A szünet utáni és a 63. percben szerzett brazil találat végleg megpecsételte a gauchók sorsát.

Adriano két góllal járult hozzá a világbajnok brazilok győzelméhez.
11. p: Cicinho passzolt Adriano elé, aki a tizenhatos előterében jobbról befelé vezette a labdát, majd 18 méterről, ballal a kapu jobb oldalába bombázott. 1–0.

16. p: Robinho passzolt Kakához, aki a kaputól 17 méterre átvette a labdát, majd jobbal hatalmas gólt csavart a kapu bal felső sarkába. 2–0.

47. p:
Cicinho húzta meg a jobb oldalon, majd félmagasan középre adott, ahol Ronaldinho előzte meg Coloccinit és jobb belsővel Lux lábai között a kapu közepébe továbbított. 3–0.

63. p: Cicinho jobb oldali beadása után Adriano fejelt teljesen tisztán, 7 méterről a kapu jobb oldalába. 4–0.

65. p: Delgado adott középre jobbról, ahol Aimar 10 méterről gyönyörű csukafejessel megszerezte az argentinok szépítő gólját. 4–1.
A világbajnok brazil válogatott két távoli bombával bő negyedóra alatt kétgólos előnyre tett szert. Mindez meghatározta a mérkőzés képét, az argentinok persze mindent megpróbáltak, de Ronaldinhóék magabiztosan őrizték előnyüket.

A szünet utáni és a 63. percben szerzett brazil találat végleg megpecsételte a gauchók sorsát, noha pár perccel később sikerült a szépítés. José Pekerman fiai előtt több lehetőség adódott arra is, hogy tovább faragjon a csapat tetemes hátrányából, ám Dida valamennyi kísérletet hatástalanított.

Újabb gól a másik oldalon sem született, így végül a vártnál jóval magabiztosabban győzött Brazília, s ezzel visszavágott a pár héttel ezelőtti világbajnoki selejtezőn elszenvedett vereségért.

A németek a harmadikok

Németország–Mexikó 4–3

A papírformának megfelelően a hazai pályán szereplő német válogatott legyőzte a mexikói együttest, így harmadik lett.
A hosszabbításos találkozó rendkívül fordulatos csatát hozott: a hazaiak négyszer szereztek vezetést, a rivális csak az utolsó találatra nem tudott válaszolni.

Jürgen Klinsmann szövetségi kapitány gárdájának teljesítményét dicséri, hogy az 53. perctől emberhátrányban futballozott, miután Hanke piros lapot kapott.

Simon-ügy: Tagadják az emberölést

Tagadják az emberölést a Simon Tibor halála ügyében megvádoltak a Fővárosi Bíróságon. Tovább olvasom