2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Brazília–Argentína 4–1 (2–0)

Tegnap a helyosztókkal befejeződött Németországban a labdarúgók Konföderációs Kupája. A bronzérmet a németek szerezték meg, a serleget pedig a brazilok vihették haza.
Labdarúgó Konföderációs Kupa, döntő. Frankfurt, 41 ezer néző. Vezette: Michel (szlovák).
Brazília: Dida – Cicinho (Maicon, 86.), Roque Junior, Lúcio, Gilberto – Kaká (Renato, 86.), Emerson, Ronaldinho, Zé Roberto – Adriano, Robinho (Juninho, 90.). Szövetségi kapitány: Carlos Alberto Parreira.
Argentína: Lux – Sorin, Coloccini, Placente, Heinze – Zanetti, Cambiasso (Aimar, 57.), Riquelme, Bernardi – Delgado (Galletti, 81.), Figueroa (Tevez, 72.). Szövetségi kapitány: Jose Pekerman.
Gólszerzők: Adriano (11., 63.), Kaká (16.), Ronaldinho (47.), ill. Aimar (65.).

Adriano boldogsága érthető. Fotó: Thomas Kienzle (MTI/AP)
A foci szerelmeseit a német és a mexikói válogatott alaposan ráhangolta a fináléra. A bronzmeccsen volt minden: kiállítás, kétszer 15 perces hosszabbítás, s hét gól. A házigazdák szereztek eggyel többet, így felkapaszkodhattak a dobogó harmadik fokára.

Akik úgy vélekedtek, hogy ezt már nem lehet felülmúlni, óriásit tévedtek. A brazil szamba ritmusát nem tudták felvenni az argentínok. A 11. percben Lúcio tolta ki a labdát a jobb szélen előretörő Cicinhonak, aki egyből a középen helyezkedő Adriano elé tálalt. Utóbbi a „bőr" átvételével becsapta Bernardit, majd elvitte a játékszert a becsúszó Heinze mellett, és 19 méterről ballal, nagy erővel a léc alá bombázott, 1–0. Lux nem védhette. Még fel sem ocsúdtak a sokkból a kék-fehérek, amikor érkezett az újabb brazil gól. A 15. percben Robinho két csel után Kaká elé tolta a labdát, a „pettyes" megszelidítése után nem sokat pepecselt, 19 méterről a bal felső sarokba csavart, 2–0. Frankfurtban vihar tombolt és két villám az argentínokat is eltalálta... A félidő derekára magukhoz tértek a Pekerman-fiúk, és mindent elkövettek azért, hogy még a szünet előtt szépítsenek. De akarásuk a brazilok nyögésévé alakult pár durva belépőt követően. Továbbra is a selecao focizott látványosabban, s játékosai előtt adódott több és veszélyesebb lehetőség.

Fantasztikusan kezdődött a második félidő. A 47. percben Cicinho bal oldali beadását követően Ronaldinho kapásból, fordulásból mintegy 7 méterről lőtt kapura, és kötényt adott Lux kapusnak (a nevével játszadozva: ez nem volt fényes teljesítmény...), 3–0! Ezt követően bravúrokat mutatott be az argentin portás. A sziporkázó világbajnoknak még egy lesgól is „belefért" – amit természetesen nem adtak meg – az olimpiai bajnok ellenében ezen az estén. Adriano a 63. percben ismét betalált (4–0), az ellenfél csak ezután jutott szóhoz, Aimar a 65. percben fejesből szépített, 4–1. A hajrában Didának is akadt bőven dolga, de az eredmény már nem változott. Káprázatos, zseniális focit láthattunk – tulajdonképpen mindkét fél részéről.

A 3. helyért: Németország–Mexikó 4–3 (2–1, 3–3, 4–3), gólszerzők: Podolski (37.), Schweinsteiger (41.), Huth (79.), Ballack (97.) ill. Fonseca (39.), Borgetti (58., 85.). Kiállítva: Hanke (német, 53.).
Végeredmény: 1. Brazília, 2. Argentína, 3. Németország, 4. Mexikó.

Simon-ügy: Tagadják az emberölést

Tagadják az emberölést a Simon Tibor halála ügyében megvádoltak a Fővárosi Bíróságon. Tovább olvasom