2017. 04. 28. péntek - Valéria 6°C | 10°C Még több cikk.

Bravúros győzelmet aratott a Hat Agro-UNI Győr az Euroligában! - fotók

A spanyol Rivas Ecopolis ellen bravúros győzelmet szerzett a Hat Agro-UNI Győr csütörtök este hazai pályán, így bejutott az Euroliga play off fordulójába.

Hat Agro-UNI Győr-Rivas Ecopolis 78-72 (18-14, 18-20, 23-21, 19-17)

Győr, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 10. forduló, 300 néző. V.: Zurapovic (bosnyák), Balak (izraeli), Hasanov (azeri).

Győr: HURST 4, Raksányi 6/3, RASHEED 12/3, NAGY-BUJDOSÓ 20, ŐRI 9/3. Cs.: SIMON 17/3, DOBOS 7, Laklóth 3!3, Edző: Fűzy Ákos.

Rivas: Moreno, Cruz 12, KURASOVA 14/3, Morrison 4, Henry 21. Cs.: Casas 12/3, Honti 7/3, Erkic 2. Edző: Miguel Martinez.

Egy perc kosárnélküliség után Nagy-Bujdosó volt először eredményes, mire Morrisontól jött a válasz., Henry kosarával pedig már a vendégeknél volt az előny. Rasheed hárompontosánál még szabálytalankodtak is vele, s miután a büntetőt is értékesítette, 6-4-re vezetett a magyar bajnok. Kosárra kosár volt rendre a válasz mindkét oldalon, így fej fej mellett haladtak a felek. A 8. percben Simon kosaránál ismét a hazaiak vezettek (14-12), majd hosszabb kosárcsendet tört meg Dobos (16-12). Egy negyed után négy pont volt ide, ami mindenképpen nagyszerű eredménynek mondható.

Fotók: H. Baranyai Edina.

A második tíz perc spanyol kosárral indult, a győriek másfél perc után Simon révén találtak be a gyűrűbe. Nagy-Bujdosó révén már hattal ment a Győr (22-16), Laklóth pedig egy triplával jelezte, hogy ő is a pályán van (25-17). A 17. percben 31-27-nél Raksányi kosár plusz büntetőjével állt vissza a hétpontos differencia, melyet Nagy-Bujdosó kettővel még meg is toldott. A győri palánknál Őri szerzett lepattanót. Casas triplája jelentett kapaszkodót a spanyolok, akik átálltak letámadásra, s a félidő utolsó percére kettő pontra felzárkóztak (36-34). Érthető volt Fűzy Ákos időkérése, de újabb kosár már nem esett.

A szünetben a statisztikát vizsgálva egy adat lehetett szembetűnő: amitől a győriek nagyon féltek, hogy a palánk alatt mire megy a csapat. Nos, csattanós választ adtak a játékosok, az első félidőt ugyanis 21-15-re megnyerték.

A második félidő rögtön egy Őri-kosárral indult, majd Simon is betalált. A kettő között is magyar kosarak születettek, sajnos Honti a spanyolok játékosa, s két büntetőt is bedobott. Két perc sem telt el, mikor egy pontra közelítette meg a győrieket a Rivas (40-39), ezért is kellettek Simon magabiztos büntetői, majd pontos középtávoli dobása és betörés után szerzett kosara (48-41). A harmadik negyed közepén Őri büntetőivel öttel vezetett a Hat Agro-Uni Győr (52-47). Raksányi fontos pillanatban dobott triplát, de újra meglépni nem sikerült (28. perc: 55-51). A négy pont a negyed végére is megmaradt.

Rasheed kosara nyitotta a zárófelvonást, majd Simon triplája is beesett (64-55). Dobos is kedvet kapott a társaktól, ügyes lefordulás után volt eredményes, sőt, még szabálytalankodtak is vele. A büntetőt is értékesítette, s ennyi még nem volt közte – 12 pont (67-55). Öt perccel a vége előtt továbbra is tízen túl volt a győri csapat (74-62), talán utolsó fegyverként agresszív letámadásba kezdett a Rivas Ecopolis, így 74-66-nál Fűzy Ákos időt kért. A spanyol harcmodor nem ízlett a győrieknek, ráadásul a gyűrű is az ellenfélnél volt, mikor Raksányi kosárra tört. Három percen belül jártunk, mikor négyre jött fel a Rivas (74-70), nagyon kellett Nagy-Bujdosó kosara. Egy perccel a vége előtt a spanyol csapat támadhatott, de kimaradt a ziccer, majd a pontatlan győri dobás után Őri fülelt le egy hosszú indítást, mellyel gyakorlatilag eldőlt a meccs, a másodpercek pedig leperegtek, s újabb bravúros győzelmet szerzett a Hat Agro-UNI Győr, mellyel bejutott a play offba.

Fűzy Ákos: - A klub arany napjait éli, hatalmas mérföldkő ez a továbbjutás a csapat életében. Annyi emóció van ebben a csapatban, mint egy kitörni akaró vulkánban. A csapat energiái javarészét pozitív dolgokra fordítja. Ha nem így lenne, akkor a múlt heti sokkból nem így állunk fel. Mindenképpen jelzésértékű volt a BSE elleni meccs, a heti edzésmunka, s a mostani koncentrált játék. Több játékosunk is extrát hozott, s ha volt is béklyó a lányokon, az most lekerült, s olyan játékosok tettek hozzá sokat, akik az eddigi szezonban kevésbé jeleskedtek.

Miguel Martinez: - Gratulálok a Győrnek, nagyon jó meccset játszottak hatalmas szívvel. Az egész meccsen a legnagyobb baj az volt, hogy védekezésben sokat hibáztunk.

Simon Zsófia:- Érzelmi kitörés volt ez a győzelem. Hasonló szerkezetben játszottunk, mint a tavalyi szezonban, ez jobban illik hozzánk, s ebben a szerepkörben remekül éreztem magam.

Németország számára dicsőség, hogy Guardiola a Bayern Münchent választotta

A német újságok szinte kivétel nélkül a címoldalon, a hírportálok, hírműsorok pedig vezető helyen… Tovább olvasom