2018. 04. 26. csütörtök - Ervin 13°C | 24°C Még több cikk.

Bravúros győri győzelem Krakkóban

A győri csapat hatalmas bravúrt vitt véghez a tavalyi nyolcas döntőbe jutott lengyelek idegenbeli legyőzésével.

Wisla Can-Pack Kraków-Hat Agro-UNI Győr 62-67 (19-16, 8-12, 13-19, 18-11, 4-9)

Wisla: Ouvina 4, PAWLAK 13/3, Zurowska 11, Krezel 4, HORTI 23/3. Cs.: De Mondt 5/3, Stampalija 2. Edző: Jose Hernández.

Győr: HURST 14/6, Simon 6, RASHEED 8, NAGY-BUJDOSÓ 9, SHEGOG 12. Cs.: Laklóth, KUBLIA 11/3, RAKSÁNYI 7, Semsei. Edző: Fűzy Ákos.

Két gyors kosárral kezdett a hazai alakulat, melyre azonnal jött válaszul két győri kosár, Nagy-Bujdosó és Shegog talált be a gyűrűbe (4-4). Ezt követően azonban zsinórban öt pontot szereztek a lengyelek, akik lendületben maradtak, s 17-8-ra elhúztak. (Az ezredik - és egyben az 1001. győri Euroliga-pontot Shegog szerezte, 999 után dobott egy duplát.) Időt is kért Fűzy Ákos, hogy rendezze a sorokat. A folytatásban Shegog szerzett kosarat, majd Raksányi pillanatai következtek: négy büntetőt is biztos kézzel értékesített a fiatal kosaras (19-14). A negyed utolsó percében előbb Horti hibázott két büntetőt, Kublina ellenben higgadt maradt ugyanilyen szituációnál, így hárompontos hazai előnnyel zárult az első tíz perc.

A második negyed első fele nem hozott kosárözönt, négy perc alatt mindössze egy dobási kísérlet volt sikeres, azt viszont győri játékos, Kublina követte el a 11. perc legvégén (19-18). A hazaiaknál Pawlak törte meg a hosszú csendet, de Simon rögtön válaszolni tudott. Nem tudott egymástól elszakadni a két együttes, lengyel kosárra mindig jött egy pontos magyar dobás, sőt, Rasheed kosarával először vezetett a Hat Agro-UNI Győr. Nagy-Bujdosó háromra növelte az előnyt. Hét másodperccel a nagyszünet előtt Pawlak találata jelentett kapaszkodót a krakkóiaknak.

A harmadik tíz percben sem változott sokat a játék képe, az első kosár ebben a szakaszban ismét a győriekhez fűződik Simon jóvoltából, de aztán visszavette a vezetést a Wisla. Éppen ezért jött nagyon jókor Hurst triplája, Shegog büntetőivel pedig már négy volt ide (33-37). Horti egy triplával jelezte, nem lefutott még a találkozó, a másik oldalon pedig Hurst és Kublina nyomatékosította a győri győzelmi szándékot: mindkettő dobott egy duplát és egy triplát (38-47).

A zárófelvonást jó helyzetből kezdték Raksányiék, sőt, Kublina és Rasheed révén tíz pont fölé nőtt a vendégelőny. Nagy hajrába kezdett a hazai gárda, s fel is jött egy pontra (39. perc: 53-54), úgy tűnt, ez is kevés, ám négy másodperccel a vége előtt De Mond hárompontossal egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban gyors Zurowska-Shegog kosárváltás után Hurst két büntetőjével ismét a győri csapat vezetett, majd kosárra kosár volt a válasz, míg nem Nagy-Bujdosó megduplázta az előnyt (62-66), s innen már nem tudott újból felállni a Krakkó, a győri csapat hatalmas bravúrt vitt véghez a tavalyi nyolcas döntőbe jutott lengyelek idegenbeli legyőzésével, s idén két forduló után hibátlan Fűzy Ákos együttese.

Sima volt a `zöld-fehér rangadó´: az Audi-ETO kiütötte a Veszprém Barabást

Az első félidő eleje volt szoros, majd egyre jobban ellépett a győri csapat Róth Kálmán együttesétől. Tovább olvasom