2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Bravúros győri győzelem

A Győr hazai pályán meglepően könnyed győzelmet aratott a lengyel Kraków felett a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.
A hét forduló után 3 győzelemnél és 4 vereségnél tartó győriek a nyitónegyedben egyenrangú ellenfelei voltak a 4/3-as mérleggel rendelkező krakkói csapatnak, amelyben a magyar válogatott Horti Dóra mellett az idén olimpiai és WNBA-bajnok – és a tengerentúli bajnokság legjobbjává választott – Tina Charles is szerepelt. A hazaiak húzóembere ezúttal a nyáron érkezett ausztrál Natalie Hurst és a remek dobóformában lévő Laklóth Anna volt. A remekül lepattanózó magyar bajnok a nagyszünetben 40–38-ra vezetett.

Kublináék (jobbra) nagyszerűen játszottak és megérdemelten diadalmaskodtak. Fotó: Mészáros Mátyás

Fordulás után meglódult Fűzy Ákos együttese, és főként Hurst révén 14 ponttal elhúzott (59–45), a lengyelek öt és fél percen át nem találtak a gyűrűbe, és a harmadik játékrészben csak 9 pontig jutottak. Az 59–47-ről induló zárószakaszban már 16 ponttal meglépett a Rába-parti alakulat (63–47), amelyben ekkor már a lett Ieva Kublina is remek kosarakat dobott. A házigazdák a hátralévő időben rendre kihasználták a legutóbb Euroliga-negyeddöntős Kraków gyenge védekezését, és végül meglepően sima győzelmet arattak.

A 4/4-es mérlegnél tartó győriek január 8-án a Szpartak Moszkvához látogatnak.

Fűzy Ákos: – Nagyon fontos volt ez a győzelem. Jól kezdtük a szezont, majd jött pár vereség. Inkább hátrafelé tekingetünk, ezzel a sikerrel növeltük az esélyt, hogy mögöttünk tartjuk a Brnót és a Tarsust. Négy fontos találkozó vár még ránk, még legalább egy győzelem kell. Bevált a taktikai fegyverünk, Charlest kettős védekezéssel próbáltuk megfékezni, ami sikerült, mert messze elmaradt az átlagaitól. Végig hitt a csapat ebben a fegyverben. Az első félidőben jól olvasta a játékot a Krakkó, de elbírta ezt is a csapat. A nagy koncentrációjú védekezés lényeges volt. Döntő volt, hogy uraltuk a palánkok alatti területet, s megvoltak az extra teljesítmények, valamint a padról is jól szálltak be a játékosok.

Jose Ignacio Hernandez:
– Sokkal jobban játszott a Győr, mint mi, végig összpontosítani tudtak. Gyengén védekeztünk, s ha megnézzük a statisztikákat, a hazaiak minden mutatóban jobbak voltak. Tizennéggyel több lepattanót szereztek, ami nagyon sok. Fontos lett volna számunkra ez a meccs, szerettük volna megnyerni. A hátralévő mérkőzésekből kettőt-hármat még meg kell nyernünk.

Laklóth Anna: – Nagyon jó taktikával játszottunk végig, s hittünk abban, hogy sikerül nyernünk.

Horti Dóra: – Gratulálok a Győrnek. Ilyen védekezéssel nem lehet meccset nyerni, ez katasztrofális volt. A hazaiak kihasználták a hibáinkat, s megérdemelten nyertek.

Hat Agro-UNI Győr–Wisla Kraków
83–67 (18–19, 22–19, 19–9, 24–20)

Győr, Euroliga-mérkőzés, A csoport, 8. forduló, 700 néző. V.: Tanatzis (görög), Spendl (szlovén), Monteiro (portugál).
Győr: HURST 21/9, Raksányi 7/3, Rasheed 5/3, NAGY-BUJDOSÓ 9/3, SHEGOG 8. Cs.: KUBLINA 15/3, LAKLÓTH 12/6, Simon 4, Őri 2. Edző: Fűzy Ákos.
Wisla: Ouvina 2, de Mondt 9/9, ZUROWSKA 16/6, Beard 7, CHARLES 18. Cs.: Horti 10, Pawlak, Krezel 5/3. Edző: Jose Ignacio Hernandez.

Soproni elsőség a Húszak Bajnokságán

Böhm Gábor utolsó éves serdülőként az év és egyben saját pályafutásának is utolsó országos… Tovább olvasom