2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Bravúros döntetlen emberhátrányban

Az éllovas Zalaegerszeg elleni mérkőzésen az ETO kezdőcsapatában kapott helyet Dudás Ádám.

ZTE Győri ETO FC 2-2

28. p: Vincze O. passzolt Dudáshoz, aki Bajzáthoz továbbított, acsa tár pedig 15 méterről jobbal a zalaegerszegi kapu jobb alsó sarkába rúgta a labdát. 0–1.

33. p: Bajzát és Kocsárdi harcolt a labdáért az oldalvonal mellett. A győriek csatára hátulról lerántotta a zalaiak védőjét és a játékvezető óriási meglepetésre kiállította Bajzátot.

44. p: Máté bal oldali beadása átszállt agyőri védők feje felett és Nagy Lajos 5 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1–1.

61. p: Vincze O. indította a jobb oldalon Jäklt, akinek a beadását Virág 4 méterről ügyesen a jobb alsó sarokba pörgette. 1–2.

80. p: Ferenczi gólját az aszszisztens jelzésére ajátékv ezető ér vénytelenítette.

82. p: Sztevanovic ütközött Waltnerrel az öt és felesen belül, majd a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Ferenczi értékesítette. 2–2.

Az éllovas Zalaegerszeg elleni mérkőzésen az ETO kezdőcsapatában kapott helyet Dudás Ádám. A zöld-fehérek fiatal tehetségét a helyszínen figyelte a Liverpool képviselője. Bozsik Péter, a magyar válogatott szövetségi kapitánya szintén a lelátón ült. Az első félidőben av endégek szervezetten védekeztek, jól tömörültek a kapu előtt, megnehezítve ezzel a zalaegerszegi játékosok dolgát. A zalaiak pontrúgásokból, átlövésekből, illetve szélen vezetett támadások után igyekeztek bevenni az egyébként az egész meccsen remekül védő Szasa Sztevanovic kapuját. A hazai szurkolók megdöbbenésére azonban a vendégek szereztek gólt Bajzát Péter révén, egy remekül felépített akciót követően.

Érdemes megjegyezni, hogy Dudás élete második élvonalbeli találkozóján gólpasszt adott. Néhány perc múlva a játékvezető került a középpontba, amikor a jogosnak tűnő sárga lap helyett – óriásit tévedve – kiállította Bajzátot. A kék-fehéreknek még a szünet előtt sikerült kihasználniuk az emberelőnyt. A fordulást követően aza laegerszegi szurkolók tűzijátékkal szórakoztatták magukat, ám kis híján arcukra fagyott a mosoly: rövid időn belül ugyanis Mátyus János és Dudás is gólt lőhetett volna. Aztán meglepetésre ismét a győriek vezettek, az első találathoz hasonlóan egy gyönyörű támadás végén.

Egészen a találkozó hajrájáig úgy tűnt, hogy az ETO három ponttal távozik Zalaegerszegről, ám a végén megítélt vitatható büntetőből a hazaiak egyenlíteni tudtak. Összességében egy kifejezetten jó iramú, változatos mérkőzésen az ETO játékosai minden dicséretet megérdemelnek, hiszen több mint egy félidőn keresztül emberhátrányban játszottak a listavezető, addig még hibátlan ZTE otthonában, mégis pontot szereztek. Simon Antal: – Jó mérkőzés volt, amelyen a szokottnál görcsösebben játszottunk. A játékosok nagyon meg akartak felelni a hazai közönség előtt. Voltak ugyan helyzeteink, ám a szerencse elpártolt tőlünk. Pajkos János: – Ha a mai mérkőzésen kikapunk, akkor is gratuláltam volna a játékosaimnak. Egyenlő feltételek mellett akár nyerhettünk volna is. Bajzát Péter: – Véleményem szerint a kiállítás és a tizenegyes is jogtalan volt. Ha nem állítanak ki, akkor a győzelmet is megszerezhettük volna. A Zalaegerszeg mezőnyfölényben játszott ugyan, de a kontráink veszélyesek voltak.

Virág Aladár: – A mérkőzés előtt elfogadtuk volna az egy pontot, ám most úgy érzem, hogy itt hagytunk kettőt és ezt nagyon sajnálom. Erősen lejtett a hazai pálya. Érdekes módon egyébként a kiállítás feldobott minket, utána kettőzött erővel támadtunk. Ezen az úton kell t ov á b b m e n n ü n k .

Mátyus János: – Úgy érzem, hogy jól játszottunk, megérdemeltük volna a győzelmet is. Sajnos a jogtalan büntető miatt veszítettük el a két pontot. A csapat nagyon együtt volt, élmény volt játszani ezen a hajtós mérkőzésen. A lényeg, hogy nem kaptunk ki.

Gerát nem engedik

Bryan Robson, az angol labdarúgó-bajnokság másodosztályában szereplő West Bromwich Albion… Tovább olvasom