2017. 01. 21. szombat - Ágnes -9°C | 1°C Még több cikk.

Bravúrközelben: Érd-Mosonmagyaróvár 26-23

A női kézilabda NB I. harmadik fordulójában a tavalyi bronzérmessel nem bírt az újonc óvári csapat.
Érd–Mosonmagyaróvár 26–23 (13–13)
Érd, NB I-es női mérkőzés, 1000 néző. V.: Horváth Z., Simó.

Érd: JANURIK – Schatzl 3, TRISCSUK 7/4, Pálos-Bognár 3, Kisfaludy, Kovács A. 2, KRPEZ 8. Cs.: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Szekeres, Signaté, Klivinyi 3, Mester, Vukcevic. Edző: Szabó Edina.

Mosonmagyaróvár: Schneck – HAJTAI 4, TÓTH G. 7, Kurucz 2, Gyimesi, Filipovic 2, Knedliková 2. Cs.: Mistina, (kapus), Dombi 1, Hanczvikkel 4/4, Kiss K. 1. Edző: Róth Kálmán.

Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4. Kiállítás: 8, ill. 12 perc.

Az Érd otthonában végletekig kiegyenlített párharcot vívott a Mosonmagyaróvár. Gyakorlatilag végig fej fej mellett haladtak a csapatok, a 10. percben 5–5, a 19.-ben 8–8 volt az állás, sőt, három perccel a szünet előtt kettővel megléptek a vendégek (11–13), ezt azonban kiegyenlítette a félidő végére az Érd.

Fordulás után az első öt percben csak két gól esett, mindkettőt a Mosonmagyaróvár lőtte, s a 42. percben is még náluk volt az előny (17–18). A hajrában tudott csak fordítani az esélyesebb hazai együttes, de a fiatal óvári csapat helytállása igazán dicséretes.

Róth Kálmán: – Már másodszor éreztem úgy, hogy valakik nagyon nem szeretnék, hogy nyerjünk. A Mosonmagyaróvár kézilabdacsapata alanyi jogon szerepel az NB I-ben, és ugyanazok a szabályok kell hogy vonatkozzanak rá, mint a többi csapatra.

Eredmények
FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok-Galérius Fürdő 28-28 (17-12)
Dunaújvárosi Kohász KA - DVSC-TVP-Aquaticum 30-22 (15-8)
EUbility Group-Békéscsaba - MTK 29-23 (12-11)

12. Szeged 2 - - 2 41-82 0

60 perc után félbeszakadt a Kecskemét - ETO mérkőzés

Az óriási esőzés miatt alkalmatlan lett a pálya talaja, ezért Solymosi Péter játékvezető 1-1-es… Tovább olvasom