2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Bravúr Volgográdban

Drámai találkozón a hajrában háromgólos hátrányból felállva győzött a Graboplast-ETO a Volgograd ellen.

Vérten Orsolya
Drámai találkozón a hajrában háromgólos hátrányból felállva győzött a Graboplast-ETO a Bajnokok Ligája D csoportjának 4. fordulójában, így versenyben maradt a továbbjutásért. Mi több, ha Görbiczék a hátralévő két hazai mérkőzést hozzák, akkor az élen zárják a kvartettet. Persze ez még egyelőre messze van, a lényeg, hogy a két idegenbeli súlyos vereség után mint csapat ismét remekeltek a zöld-fehérek.
Pedig szinte végig az orosz gárda vezetett. A csapatok remekül védekeztek, hiszen nagyon kevés gól esett. A győriek négy nagy ziccert és két hétméterest is elhibáztak.

Az utóbbi időben rengeteg sérülés sújtotta bajnokot az első félidőben ismét utolérte a vég: a román gólgyáros Simona Gogirla ugyanis súlyosnak tűnő vállsérülést szenvedett. A vb-ezüstérmes átlövő nem is tudta folytatni a játékot. Szerencsére ez még inkább összekovácsolta a győrieket, s egészen a hajráig tartották a lépést ellenfelükkel szemben.

Ekkor azonban három góllal megléptek a volgográdiak (19–16), s úgy tűnt, harmadik idegenbeli találkozóján is pont nélkül marad a magyar bajnok. Az utolsó tíz percben azonban még jobban összeszedte védekezését a gárda, s az egyre jobb formába lendülő Herr Orsolya is parádézott a kapuban. Ekkor már csak a győriek voltak eredményesek, s zsinórban öt gólt lőve győztek annak a Dinamónak az otthonában, mely a másik két riválisától egy-egy pontot elcsent.

Róth Kálmán: – Nagyszerű védekezéssel, kissé döcögő támadójátékkal nyertünk egy nagyon jó csapat otthonában. Nem szeretnék senkit sem kiemelni, a sikerért az egész csapat keményen megharcolt. Előzetesen ezt terveztük, nincs más hátra, a két hazai meccset hoznunk kell.
A csoport másik összecsapásán: Kometal Szkopje (macedón)–
Aalborg (dán) 29–26. A csoport állása: 1. Szkopje 5 pont, 2. Aalborg 5, 3. Graboplast-ETO 4, 4. Volgograd 2.

A győriek legközelebb február 11-én 16.15 órakor a Szkopjét fogadják.
A B csoportban: Dunaferr–Slagelse (dán) 23–27. A csoport állása: 1. Slagelse 6 pont, 2. Toljatti 4, 3. Dunaferr 4, 4. Knjaz Milos 2.