2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Bravúr a kézi Eb-n: majdnem megvertük a spanyolokat!

Szenzációs döntetlent ért el a magyar férfi kézilabda-válogatott a szerbiai Eb-n: a Mocsai-csapat 24-24-es döntetlent játszott a spanyolokkal.
A spanyolok a nyitókörben a sportág trónján ülő franciákat verték, míg a magyarok döntetlent játszottak az oroszokkal. Szerdán az oroszok négygólos vereséget szenvedtek a franciáktól, így egy mostani magyar győzelem biztos középdöntőt ért volna.

Az első fordulóban Iváncsik Tamás térdszalag-szakadást szenvedett, helyére az első felnőtt világversenyén szereplő Szöllősi Szabolcs került. A részleges ferdehasizom-szakadással kezelt Zubai Szabolcs vállalta a játékot.

A két csapat bemutatkozásánál már érződött, hogy a sok ezernyi magyar szimpatizáns miatt ismét hazai pályán érezheti magát a Mocsai-csapat.

Az Újvidéken rendezett meccsen alig telt el egy perc, amikor, hétméteres után, máris vezetett a spanyol válogatott. Aztán a következő két gólt is büntetőből kaptuk, közben a magyar támadások elakadtak a spanyol védelmen. Később nekünk is jutott egy hétméteres: Császár bedobta.

Több mint bravúr: döntetlent játszottunk a spanyolokkal a kézilabda Eb-n. Fotó: MTI/EPA/Srdjan Suki (galéria)

Majd következtek az akciógólok, és feljött a magyar csapat - Mocsai Tamás hármat dobott -, majd Császár találatával 6-6-re egyenlített. Sőt, a 18. percben átvette a vezetést (9-8) Mocsai Lajos csapata, a hétméterest Császár értékesítette. A vezetést később Ilyés kiállítása után emberhátrányban vettük vissza (10-9) Mocsai találatával és Mikler nagyszerű védéseivel.

A félidő vége előtt három perccel, ugyancsak Mocsai góljával, már két góllal vezetett a válogatott (12-10). Majdnem elolvadt az előny, hiszen Laluska kiállítása után Canellas a kapuba talált, de később Mikler megfogta a spanyolok hétméteresét, így maradt az egy gól különbség, ide.

A második félidőt is jól kezdték a magyarok, majd egy eladott labdából egyenlítettek a spanyolok, de később, emberhátrányból, Ilyés találatával, ismét Magyarország vezetett (14-13).

Nézze meg a mérkőzés utolsó három percét!

De a világbajnoki bronzérmes spanyolok sem adták fel, kétgólos hátrányt dolgoztak le (16-16), és a 46. percben át is vették a vezetést, de szerencsére, illetve Mocsainak köszönhetően, csak pillanatokra (17-17).

A folytatásban megfordult a helyzet, már a magyar csapatnak kellett szenvednie az egyenlítésért. Két perccel a vége előtt Császár hétméterese után már csak egy volt az ellenfél előnye (24-23). Végül fantasztikus utolsó másodpercek és küzdelem után időntúli hétméterest kaptunk, Császár bedobta, így meglett a döntetlen (24-24): pontot szerzett a válogatott a spanyolok ellen.

A magyarok négy év után szereztek ismét pontot a spanyolok ellen, és ezzel komoly lépést tett a középdöntőbe jutás felé. Pénteken az olimpiai, világ- és Európa-bajnok franciák következnek.

Az újabb döntetlennel kedvező helyzetbe került a magyar csapat, mivel az oroszoknak most már muszáj pontot szerezniük a spanyolok ellen pénteken.

Mocsai: büszke vagyok a csapatomra

"Óriási küzdelemben, ilyen dramaturgiával igazságos döntetlen született - mondta Mocsai Lajos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. - Komoly eredmény az előző világbajnokság harmadik helyezettje elleni pontszerzés. A mérkőzés elején nehezen találtuk a spanyol védekezés ellenszerét és ziccereket is hagytunk ki.

De szerencsére végül sikerült javítani a támadójátékon, majd mi is vezettünk, aztán ők jöttek vissza, végül nekünk kellett időn túli hétméteresből egyenlítenünk. Büszke vagyok a csapatomra, hogy így szerepel az Eb, és most pedig a világbajnok következik pénteken. Lehetne vitatni a mai mérkőzésen a kihagyott helyzeteinket és kiállításainkat, ezzel együtt összességében igazságos a döntetlen. Bízom a továbbjutásban."

Valero Rivera, a spanyol válogatott szövetségi kapitánya úgy látta, a jó kezdésük után leromlott a védekezésük. „A végjátékban volt esélyünk a győzelemre, ám azt kell mondanom, mindkét csapat megérdemelte a döntetlent."

A meccs egyik hőse, Császár Gábor is bízik a továbbjutásban. „Ez a csapat már évek óta szerényen és alázatosan dolgozik, és nem hiába jöttünk: tudtunk extrát nyújtani, és rengeteg embert megörvendeztettünk ma este. Ilyen csapatban játszani és sorsdöntő hétméterest lőni nem is akkora felelősség, mert sokan álltak mögöttem. Örülök annak, hogy magunknak kapartuk ki a szerencsét, és nem más kezében van a sorsunk. Bízom a továbbjutásban."

Eredmények:
C csoport (Újvidék):
Magyarország-Spanyolország 24-24 (12-11)

Spens Aréna, 7000 néző, v: Geipel, Helbig (németek)
gól: Császár 8/5, Mocsai 6, Zubai 3, Ilyés 2, Iváncsik G. 2, Szöllősi 1, Schuch 1, Harsányi 1, illetve Canellas 6/4, Ugalde 4, A. Entrerrios 2, R. Entrerrios 2, Romero 2/2, Guardiola 2, Maqueda 1, Tomas 1, Sarmiento 1, Aguinagalde 1, R. Garcia 1, J.A. Garcia 1.

Franciaország-Oroszország 28-24 (16-11)
Az állás: 1. Spanyolország 3 pont, 2. Franciaország 2 (54-53), 3. Magyarország 2 (55-55), 4. Oroszország 1

D csoport (Versec):
Izland-Norvégia 34-32 (18-20)
Horvátország-Szlovénia 31-29 (16-12)
Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Izland 2 (63-63), 3. Norvégia 2 (60-61), 4. Szlovénia 0

• 8. antistar 2012. január 19. 17:16
    „A cím így lett volna helyes: Majdnem bravúr! Döntetlent játsszottunk a spanyolokkal!”
  • 7. marianna1211 2012. január 19. 14:29
    „Hát így is lehet írni. Majdnem megvertük őket. Szerintem meg majdnem kikaptunk tőlük. De jó meccs volt. Izgalmas, küzdős, lelkes, szóval le a kalappal a fiúk előtt.”
  • 6. csikar 2012. január 19. 11:30
    „Szép volt és infarktusos! A bírók végül is kihozták a döntetlent, de sajnos mi, ha tovább jutunk, elfogyunk a sok sérülés miatt. (Mint öreg győri újra sír a szívem a városi férfi kézilabda elsorvasztása miatt.)”
  • 5. Tibi1 2012. január 19. 10:22
    „Bizony SZÉP VOLT FIÚK!!!
    Nagy sportélmény volt! Köszönet érte a csapatnak!!!
    Az, hogy 0 perc kiállítás legyen egy csapatnál, főleg egy Eb-n, mindent elmond a "bíráskodásról"...”
  • 4. Csetneky 2012. január 19. 10:07
    „Szép volt fiúk! Bár a bírók mindent megtettek, hogy kikapjunk, mégis meglett a pont.
    Ruszkik haza! :)”
  • 3. dw748a 2012. január 19. 09:30
    „Szép volt.. Az eredmény valóban dicséretes, sőt...
    De ne feledjük el azt sem hogy pl mi 10 percet voltunk emberhátrányba a spanyolok 0-t
    A bíráskodás megint nem volt , hát finoman szólva sem megfelelő...
    Meccs előtt valóban nem volt reális még az 1 pont sem, de így inkább azt mondom hogy a spanyolok örülhetnek az 1 pontnak és köszönhetik a bírónak is.”
  • 2. Moon-T.Sugo 2012. január 19. 09:02
    „Tényleg szép volt fiúk, nagyon szép!
    De megint az újságírók címhajhászása!
    Miért kell ilyen címet adni, amikor a győzelem komoly szinten nem igen volt reális, főleg a végjátékban!
    Miért nem vagyunk őszinték, hiszen ez a teljesítmény így is igazán dicséretes!”
  • 1. Remild 2012. január 19. 05:04
    „SZÉP VOLT FIÚK !!!! :)”

Női Euroliga: soproni fiaskó Lengyelországban, nincs továbbjutás

A Sopron sima vereséget szenvedett szerdán a lengyel Polkowice vendégeként a női kosárlabda Euroliga 11. fordulójában. Tovább olvasom