2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Bravúr a BL-ben: Ljubljana-Audi ETO 30-34

A Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában Audi ETO remek játékkal, idegenben verte 4 góllal Krim Ljubljanát!

KRIM LJUBLJANA - GYŐRI AUDI ETO KC 30-34 (14-19)
Női kézilabda BL, D-csoport 3. forduló
Ljubljana, játékvezetők: Dentz, Reibel (franciák)

LJUBLJANA: Grubisics, Soberl, Stefanisin (kapusok), Bodnyeva 2, Ceckova, Cvijics, Gregorc, Gubernics, Jankovics 1, Koren 1, Koszmacs, Lekics 10 (7), Mavszar 3 (1), Penezics 5 (2), Varlec 3, Verheljuk 3, Vidics, Zrnec 2. Edző: Marta Bon.

GYŐRI AUDI ETO: Lunde-Haraldsen, Pálinger (kapusok), Amorim 1, Bradeanu 4, Görbicz 10 (3), Gros 5, Hornyák, Kovacsics 2, Mayer, Mraviková 7, Orbán, Palkó, Spiridon 2, Szegedi, Szölösi, Vérten 3. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 8, ill. 20 perc
Hétméteresek: 10/10, ill. 3/3

Remekül kezdett a magyar bajnok, negyedóra elteltével már 9–4-re vezetett. A 20. percben már csak egy gól volt Görbiczék előnye, ám a szünet előtti hajrában újra a győriek akarata érvényesült, főleg a kiválóan játszó irányító és Pálinger védéseinek köszönhetően.
A pihenőt követően az addig sziporkázó Pálinger helyett egy másik sztár, Lunde Haraldsen állt be, és neki is alig lehetett gólt lőni. A különbség tovább nőtt, Görbicz tarthatatlan volt. Az ETO eddigi halvány teljesítményének nyoma sem volt, ugyanakkor a Krim rengeteget hibázott. Az utolsó öt perc 26–31-ről indult, s ugyan a hajrában faragott hátrányából a vendéglátó, ám ez kevés volt a pontszerzéshez.

Konkoly Csaba: – Nagyon koncentráltan, fegyelmezetten kezdtük a találkozót, és ez szerencsére az utolsó percek kivételével jellemző volt az egész meccsre is. A legvégén többet hibáztunk, elkezdtünk kapkodni, így tudta velünk tartani a lépést a Ljubljana. Kijelenthetem, minden poszton, a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket. Nagyon boldog vagyok, hogy végre kijött az a játék, amire régóta vártunk, amit jogosan elvártak tőlünk. Hiszünk benne, hogy ez az igaz arca a csapatnak, és jó volt végre azt látni, hogy újra igazi csapatként játszottunk.
Mravikováék (fehérben) nagyszerű játékkal állították meg a Ljubljanát.

Női Bajnokok Ligája D-csoport 2010-2011

1. Krim Ljubljana 3 2 0 1 102-96 4 p
2. Győri Audi ETO 3 2 0 1 89-86 4 p
3. Zvenyigorod 2 1 0 1 63-65 2 p
4. Podravka Koprivnica 2 0 0 2 55-62 0 p

A másik magyar BL-érdekelt, a DVSC vasárnap fogadja a spanyol Itxako Navarrát. Mivel az eddig pont nélküli osztrák Hypo NÖ meglepetésre szombaton nyert az első helyen álló Lipcse otthonában, így különösen nagy jelentősége lesz a debreceni találkozónak.

Vasárnap: Zvezda Zvenyigorod (orosz)-Podravka Koprivnica (horvát) 14 ó Az állás: 1. Ljubljana 4 pont/3 mérkőzés (102-96), 2. Győr 4/3 (89-86), 3. Zvenyigorod 2/2 (63-65), 4. Koprivnica 0/2 B csoport: HC Leipzig (német) - Hypo NÖ (osztrák) 23-28 (12-15)

Vasárnap: DVSC-Korvex - Itxako Navarra (spanyol) 15 ó Az állás: 1. Leipzig 4 pont/3 mérkőzés (78-76), 2. Navarra 2/2 (53-43), 3. DVSC 2/2 (47-52), 4. Hypo NÖ 2/3 (68-75)

A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe, míg a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe