2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

BoxingOne: elődöntős a Gladiátor

A Győr Plazában rendezték a BoxingOne-csapatbajnokság A csoportjának rangadóját, a győri Gladiator és a lengyel Rybnik között.
A találkozót a házigazdák nyerték 10:4-re, ezzel pedig minden bizonnyal a csoport élén végeznek, hiszen az első helyhez szükséges két pontot akkor is megkapják a két hét múlva esedékes révkomáromi mérkőzésükön, ha teljes csapattal kiállva vereséget szenvednek. Elődöntőbeli ellenfelük a B csoport második helyezettje lesz, mely a Galánta, Koszovó, Vasas-KSC hármasból kerül majd ki.

Ami a mostani találkozót illeti, 57 kg-ban Mateusz Maczik (Rybnik) és Veronel Tarau (Gladiator) lépett kötelek közé. A győriek román légiósa fizikailag nem volt képes felvenni a versenyt ellenfelével, aki nagyon megszórta. A második menetben rá is kellett számolni a győriek bokszolójára. A harmadik szakaszban aztán a Gladiator versenyzője, ki tudja honnan, de előhúzott egy „nyerő ütést" – testen padlóztatta ellenfelét, majd igyekezett lehajrázni. A pontozók meglepetésre döntetlenre hozták ki a pehelysúlyúak mérkőzését (1:1).

Az eredmények:

57 kg: Maczik Mateusz – Tarau Veronel (1:1)

60 kg: Chicocki Patryk – Rácz Sándor (1:1)

64 kg: Mlodzunski Kamail – Nyéki George (0:2)

69 kg: Kaczmarczyk Mariusz – Zámbó Dániel (0:2)

75 kg: Romanski Kamil – Szabó László (0:2)

81 kg: Kowalczyk Mateusz – Portéka Tibor (0:2)

91 kg: Szkurlak Grzegorz – Poputea Adrián (2:0)

Szintén döntetlenre végződött a 60 kg-osok összecsapása Patryk Chicocki és Rácz Sándor között. A küzdelmet a lengyel jobban bírta erővel, míg Rácz látványosabban ütött (2:2). A 64 kg-os súlycsoportban sima hazai győzelem született, melyet Gheorghe Nyeki szállította a Gladiatornak a lengyel Kamail Mlodzunski ellen (4:2).

A hazaiak nagy kedvence, Zámbó Dániel 69 kg-ban parádézott Mariusz Kaczmarczyk ellen. A magyar bokszoló az eddigi legmeggyőzőbb B1-győzelmét aratta, ellenfelének csak momentumai voltak (6:2). Szabó László 75 kg-ban a hórihorgas Kamil Romanski ellen bokszolt. A magyar ökölvívónak a jelentős magasságbeli különbség miatt előre kellett bokszolnia. Szabó jól küzdött az első két menetben, de a harmadik körben már klassziskülönbség volt a két bunyós között (8:2).

Portéka Tibor 81 kg-ban az első pillanattól kezdve iskolázott Mateusz Kowalczykkal szemben. A második menet első percében Portéka még jobban felpörgött, és a második számolás után a lengyel edző bedobta a törülközőt (10:2).

Nehézsúlyban Grzegorz Szkurlak és Adrian Poputea csapott össze. A lengyel bokszoló az első két menetben előnyre tett szert, de Poputea a harmadik hajrájában majdnem kiütötte ellenfelét. Ennek ellenére megérdemelt vendégsiker született ebben a súlyban (10:4).

A BoxingOne-bajnokság legfrissebb hírei, a versenynaptár és az aktuális tabella a www.boxingone.com oldalon tekinthető meg. A győri mérkőzésről a Sportklub sugároz majd összefoglalót szerdán 23 órától.

A magyar Vasember: 76 km úszás, 3600 km kerékpár, és 20 maraton

A tavalyi vb-aranyérme után idén a címvédésre készül Szőnyi Ferenc, aki arra készül, hogy idén is teljesítse az embert próbáló távot. Tovább olvasom