2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Botrány a pályán kívűl

Szurkolók egy csoportja összecsapott a rendőrökkel a Stadio Delle Alpi közvetlen közelében.

A zavargásra egy órával a meccs kezdete előtt került sor: mintegy 50 torinói drukker pirotechnikai eszközöket és különböző tárgyakat dobált a vendégszimpatizánsokat védő rendfenntartók felé. Egy autó kigyulladt.

Ezt követően a stadionban is rendbontás történt: néhány perccel a kezdő sípszó előtt az olasz szurkolók egy csoportja műanyag palackokkal, feltépett székekkel és egyéb tárgyakkal dobálta meg az angol drukkereket, akik közül többen hasonlóképpen viszonozták a támadást. A vendégek közül húszan „megindultak" a hazaiak felé, de a rendőrök az útjukat állták, s visszaterelték őket a helyükre.

A mérkőzés első félideje rendkívül gyenge és unalmas játékot hozott, a kapuk szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben.
Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Juventus, ám mégis Baros szerezhetett volna gólt az angoloknak, lövése azonban mellészállt. A másik oldalon Cannavaro fejessel veszélyeztetett, labdáját a kapufa hárította.

Összesítésben a Liverpool 2–1-gyel jutott tovább.
Farfán és Abidal csatája a PSV–Lyon összecsapáson. büntetőkkel a PSV ment tovább.

Döntés pénteken

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) pénteken dönt a félbeszakadt Internazionale–AC Milan Bajnokok Ligája-negyeddöntő második mérkőzésének sorsáról, illetve a szükséges retorziókról.

A találkozó a 73. percben a vendégek 1–0-ás előnyénél szakadt félbe, miután a hazai drukkerek petárdazáport zúdítottak a pályára és eltalálták Didát, a Milan kapusát. Ekkor bevonultak a csapatok az öltözőbe, majd 25 perccel később folytatták a játékot, ám az önmagukról megfeledkezett szurkolók ismét belekezdtek a dobálásba, így Markus Merk játékvezető lefújta az összecsapást. A mérkőzés jegyzőköny- vében így – ideiglenesen – 1–0-ás Milan-győzelem szerepel. Az első találkozót a Milan nyerte 2–0-ra.

A döntés az ellenőrző és fegyelmi bizottság kezében van, amely – az UEFA jelzése szerint – pénteken 14 órakor ülésezik.

Az elődöntő a tét

Csütörtökön késő este eldől, hogy melyik négy csapat jut a legjobb négy közé az UEFA-kupában, a keddi és a szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzések után következnek a második számú európai sorozat negyeddöntőinek visszavágói.

A legkényelmesebb helyzetből, szinte páholyból az orosz CSZKA Moszkva várja a játéknapot, mert múlt héten hazai pályán 4–0-ra győzött az AJ
Auxerre ellen. Így a franciák gyakorlatilag reménytelen helyzetben vannak, a fordítás elképzelhetetlennek tűnik.

A másik három találkozón viszont még bármi megtörténhet, noha az AZ Alkmaar múlt csütörtökön idegenben szerzett előnyt a Villarreallal szemben. A spanyol együttes azonban rendkívül erős, számos dél-amerikai sztár erősíti, így jó esélye van arra, hogy Hollandiában továbbjusson.

Parmában és Lisszabonban a vendéglátó tűnik esélyesebbnek, de az Austria Wien és a Newcastle United is képes lehet a bravúrnak számító továbbjutásra.

UEFA-kupa, negyeddöntő, visszavágó: AZ Alkmaar (holland)–Villarreal (spanyol) 20.30 ó (1. mérkőzés: 2–1), AJ Auxerre (francia)–CSZKA Moszkva (orosz) 20.45 ó (0–4), AC Parma (olasz)–Austria
Wien (osztrák) 20.45 ó (1–1), Sporting Lisboa (portugál)–Newcastle United (angol) 21.15 ó (0–1).

Csonttörő egy helyet javított a WBC világranglistáján

Nagy János egy helyet javított legutóbbi helyezésén, így kilencedik a Boksz Világtanács (WBC)… Tovább olvasom