2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Botlott a Csorna: Csorna–Lombard Pápa B 2–4

A csornai csapat mezőnyben hiába uralta a mérkőzés nagy részét, komoly védelmi megingásait a pápai csapat kíméletlenül kihasználta és három ponttal távozott.
Csorna–Lombard Pápa B 2–4 (1–1)
Csorna, 250 néző. V.: Szvorda.

Csorna: Lőre – Simita, Jakab Á., Fenyő, Csonka, Dorogi, Véghelyi (Kiss M.), Nagy Szilárd, Molnár G. (Kiss A.), Nyerges, Maidics (Molnár A.). Edző: Varga Péter.

Pápa B: Kovács V. – Domján, Megyesi R., Horváth T. (Enyingi), Kaszás (Páli), Gyürü, Szabó Z. (Grőber), Somogyi, Németh M., Megyesi P., Csepregi. Edző: Nagy Mihály.

Gsz.: Nyerges, Dorogi, ill. Domján, Jakab Á. (öngól), Csepregi, Szabó Z.

Az első lehetőségre 15 percet kellett várni, ekkor Dorogi két embert is kicselezett a jobb oldalon, éles szögből leadott lövését a kapus hárította. Pár perc múlva, csornai szöglet után Simita fejese a kapufáról a gólvonal környékére pattant, a játékvezető azonban nem ítélt gólt. A félidő végére felpörögtek az események. Előbb Maidics kisodródott helyzetből lőtt, de Kovács lábbal védett, majd a 43. percben Maidics játszotta meg a balszélen Nyergest, aki befelé húzott és 25 méterről bombagólt ragasztott a pápai kapu bal felső sarkába. 1–0. Mégsem térhetett előnnyel szünetre a Csorna, ugyanis az addig kapura teljesen veszélytelen Pápa egy szöglet után egyenlített. A hosszú oldalon érkező Domján senkitől sem zavartatva 2 méterről fejelt gólt. 1–1. A második félidőben 20 perc leforgása alatt háromszor is eredményes volt a vendégcsapat. Az 52. percben Szabó indította a védők közül kilépő Csepregit, akinek lövésébe a menteni igyekvő Jakab belenyúlt, a labda pedig a bal kapufát érintve bevánszorgott a sarokba. 1–2. A 61. percben ismét egy szöglet utáni szituációból ért el gólt a Pápa: a labda a hosszú oldalon helyezkedő Németh elé pattant, akinek beívelését négy csornai védő között Csepregi a léc alá fejelte. 1–3. Nem sokkal később egy eladott labda után Szabó szerencsésen kicselezett két védőt, elhúzta a labdát Lőre mellett és az üres kapuba lőtt. 1–4. A 80. percben Nyerges buktatásáért megítélt büntetőt Dorogi elsőre még kihagyta, a kapusról kipattanó labdát azonban már a kapuba gurította. 2–4. A hátralévő percekben még Dorogi és Nagy Sz. előtt is adódott lehetőség, az eredmény azonban már nem változott.

Jók: Csonka, Nagy Szilárd, Nyerges, illetve Domján, Somogyi, Németh, Szabó, Csepregi.

Varga Péter: – A játék képe alapján nem érdemeltünk vereséget, de amelyik csapat ilyen gólokat kap, pont nélkül marad.
Nagy Mihály: – Gyengébben sikerült első félidő után megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.