2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Boros helytállt a Hungarian Openen

Sportlövészet - A Győrszentivánon rendezett Hungarian Openen több jó eredmény született.
A nemzetközi szövetség által 2009 legjobb férfi sportlövőjének választott Sidi Péter szombaton a Hungarian Openen, a győrszentiváni nemzetközi légfegyveres versenyen is bizonyította kiváló formáját, és nagy fölénnyel, remek eredménnyel nyerte meg a puskások számát.

A tavalyi évben két Európa-bajnoki címet szerzett komáromi sportoló a 60 lövéses alapversenyben mindössze két kilencest lőtt, így 598 körrel zárt, majd a fináléban is kiválóan célzott (103,5 kör), s végül 701,5 körös eredménnyel győzött, hét körrel megelőzve a második Mlinkovics Tibort.

A szombati napon a női puskásoknál Joó Éva is jó eredménnyel, 497 körrel szerezte meg az első helyet.

Győztesek, jobb eredmények. Férfi puska, 60 lövés: 1. Sidi Péter 701,5 kör (598), 2. Mlinkovics Tibor 694,5 (594). Férfi pisztoly, 60 lövés: 1. Tátrai Miklós 672,1 (573). Női puska, 40 lövés: 1. Joó Éva 497 kör (395), 2. Nagy Dóra 493,6 (391), 3. Maki Konomato (japán) 493,6 (393). Női pisztoly, 40 lövés: 1. Sike Renáta 472 kör (377), 2. Eiselt Judit 468,2 (374).

Az eddig a juniorok között remeklő Boros László a felnőttek között ötödik lett. Fotó: HBE

Vasárnap folytatódott a verseny, melyről Laczik Zsolt, a győriek edzője elmondta: Boros László a felnőttek között is helytállt, az 5. helyen végzett úgy, hogy az őt megelőzők között két világbajnok cseh és egy Európa-bajnok szlovák versenyző volt. Az ezüstérmes Dávid Balázs mellett a junior-pisztolydöntőbe került fiatal győri Mortada Sami is dicséretet érdemel.

A legeredményesebb megyebeli versenyzőnek, Boros Lászlónak Szakács Imre, a megyei közgyűlés elnöke adott át különdíjat.

Győztesek. Női légpuska: 1. Biatovszki Mira 497,8. Férfi légpuska: 1. Iványi László 689,2. Futócél, felnőtt férfiak: 1. Jonas Bedrich (cseh) 582, ...5. Boros László 569. Junior férfiak: 1. Jozef Nikl (cseh) 567, 2. Dávid Balázs 540. Nők: 1. Máthé Edit 354. Junior nők: 1. Tanja Karacsony (osztrák) 306. Férfi légpisztoly: 1. Csizmadia András 674,4. Női légpisztoly: 1. Babicz Sára 478,9.

Futsal EB 2010: Kiestünk! Négygólos előny sem volt elég

A magyar válogatott négygólos előnyt elherdálva 6–5-ös vereséget szenvedett Csehországtól az… Tovább olvasom