2018. 02. 19. hétfő - Zsuzsanna -5°C | 3°C Még több cikk.

Bojan! Bojan Bojan!: Győri ETO FC-MTK 3-1

Labdarúgás - A Győri ETO FC Brnovic mesterhármaával 3-1-re legyőzte az MTK csapatát hazai pályán, a Soproni Liga 22. fordulójában.
GYŐRI ETO FC - MTK BUDAPEST 3-1 (1-0)
Soproni Liga, 22. forduló
ETO Park, 1000 néző
Vezeti: Kassai

Győri ETO FC: Sztevanovic -Odikadze, Stark, Zámbó, Völgyi - Tokody, Supic, Józsi, Bicak (Neziri 82.p.) - Bajzát (Böőr 87.p.), Brnovic (Kiss M. 77.p.)
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

MTK: Végh - Rodenbücher, Lambulic, Szekeres, Melczer -Hrepka (Pátkai 67.p.), Zsidai (Molnár 82.p.), Kanta J., Szabó Á., Nagy G. (Könyves 46. p.) - Lencse
Vezetőedző:Garami József

Gólok: Brnovic (40.p., 63.p., 66.p.) ill. Kanta J. (83.p., tizenegyesből)

Fotók. H. Baranyai Edina

90. perc: Vége! az ETO FC 3-1-re nyert.

87. perc: Bajzátot Böőr váltotta.

83. perc: Tizenegyeshez jutott az MTK. Kanta J. a kapu jobb oldalába lőtt. 3-1.

77. perc: Lencse cselezett lövőhelyzetig. Az eredmény: Tizenöt méterről a jobb kapufa mellé.

76. perc: Cserél az ETO. A három gólos Brnovic helyére jön Kiss Máté.

75. perc: Tokody szöglete után Supic fejelt 6 méterről mellé.

66. perc: Bojan Brnovic mesterhármast szerez! A csatár lefordult a védőjéről, és ballal a jobb felsőbe csavart. 3-0

63. perc: Két gólal vezet az ETO! Egy kapu előtti kavarodásból Brnovic elé került a labda, aki 8 méterről a hosszú alsóba lőtt. 2-0

60. perc: Bicak kapott sárgát.

59. perc: Bajzát vette át jól a labdát az MTK kapuja előtt. Visszagurított az érkező Tokody elé, aki laposan mellé lőtt.

54. perc: Melczer kapott sárga lapot.

52. perc: Bajzát ívelt a bal oldalról a hosszún érkező Bicak fejére. A szovák játékos a bal felső sarkot célozta meg. Nem volt pontos.

46. perc: Csak az MTK cserélt a szünetben. Nagy G. helyére Könyves érkezett.

Az MTK végig támadta a félidőt, mégis az ETO szerezte meg a vezetést. A hazai csapat egyetlen épkézláb támadását Brnovic fejezte be góllal. Finoman fogalmazva, nem lefutott a találkozó.

45. perc: Bajzát lövésével zárult a félidő.

40. perc: A semmiből szerzett gólt a ETO! Bajzát centerezett jobbról, Brnovic érkezett és közelről a hálóba fejelte a labdát. 1-0

39. perc: Megint Lencse forgatta be Zámbót a tizenhatoson belül. A nehezét megcsinálta, a helyzetet elrontotta.

33. perc: Zsidai emelte be a labdát a védők közül középen kilépő Lencse elé,  csatár pedig az ötösön átvehette azt. Mielőtt lőhetett volna szerelték.

28. perc: Az első sárga lapot Józsi kapta.

25. perc: Szabó Á. lépett ki Zsidai labdájával az ETO védői közül. Kissé kisodródva lőhetett. Megint Sztevanovicnak kellett védeni.

16. perc: Sztevanovic bravúrja kellett az ETO-nak. Lencse cselezte magát lövőhelyzetig. 12 méterről próbálta eltekerni a labdát a kapus mellett. Ez most nem jött öszze. Több lehetősége van a vendég csapatnak.

15. perc: Völgyi szöglete után Józsi vette át a labdát az MTK ötösén. Visszagurítot Tokody elé, aki kapu fölé lőtt kapásból.

11. perc: Újabb MTK-helyzet. Ez már ziccer volt. Kanta szögletére mindenkit megelőzve érkezett a rövid oldalon Rodenbücher. Fejese nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot.

9. perc: Nagy lövés, nagy védés. Szabó Ádám bombázott kapásból a győri tizenhatos bal sarkáról. Sztevanovic csak kiütni tudta a labdát.

6. perc: Az első kapuralövés Zsidai nevéhez fűződik. Egy középre visszagurított labdát szúrt rá laposan 18 méterről. Sztevanovic vetődve védett.

1. perc: Az ETO kezdte a meccset.

Négy nap alatt kétszer is Győrbe látogat az MTK, hiszen pénteken a bajnokságban, kedden pedig a Magyar Kupa elődöntőjében csap össze a két együttes.

A vendégcsapat remekül kezdte a tavaszi szezont, hiszen zsinórban négy győzelmet aratott. A legutóbbi fordulóban azonban hazai pályán szenvedtek 2–0-ás vereséget a ZTE-től Garami József tanítványai.

Az ETO korántsem szerepel ilyen jól tavasszal, igaz, a bajnokságban még veretlen Dragoljub Bekvalac alakulata. Egy győzelem mellett három döntetlent ért el eddig a győri csapat, amely így nem tudott elmozdulni a táblázat alsó régiójából. Az eredményesség mellett egyelőre a gól is hiánycikk a Rába partján, nem véletlenül fogalmazott úgy Dragoljub Bekvalac vezetőedző a szerdai Ligakupa-mérkőzés után, hogy még sok munka vár játékosaira.

Szabó Ottó, a csapat pályaedzője elmondta: bár a nemzetközi szereplés szempontjából a kupamérkőzés nagyobb jelentőséggel bír, a bajnoki összecsapást is természetesen komolyan veszi a csapat.

„Az első összecsapás legalább annyira fontos, mint a következők, egy győzelem ugyanis megadhatná az alaphangot a kupapárharcra. Több játékosunk is sérüléssel bajlódik, a régi hiányzók mellett Pilibaitis és Kink játéka is kérdéses, előbbi a Fehérvár ellen kapott egy rúgást. Többekről csak a találkozó előtt dől el, hogy pályára léphetnek-e."
Bajzát Pétertől gólt vagy gólokat vár a győri publikum.

• 5. mayzsolt 2009. április 13. 19:02
    „dr66!
    Tősgyökeres győri vagyok! A győzelem rendben van! Az alattomos, nagyképű játék viszont nem! (Többször visszanéztem videón a jeleneteket) Én a 80-90 es évek ETO focisták játékán nőttem fel. Szeretnék már focit és csapatot is látni. Eddig ez még nem valósult meg!”
  • 4. dr66 2009. április 13. 16:31
    „mayzsolt!Ezért kár volt regisztrálnod,öreg,hogy egy győztes meccs után a gólpasszt adó és két védőt állandóan lefoglaló csatárunkat akard büntetgetni!Normális vagy te?Vagy soproni?”
  • 3. mayzsolt 2009. április 12. 18:58
    „Remélem Bajzát Pétert megbünteti a klub! Felelőtlen és sportszerűtlen magatartása nem megengedhető az ETO-nál. Csoda, hogy megúszta sárgalap (kiállítás) nélkül. Nagyobb alázattal kellene lennie a sportág iránt. Akkor talán még eredményes is lesz, de ehhez a játékkal kell törődnie és nem az ellenfelekkel!”
  • 2. lali84 2009. április 11. 20:07
    „na meg tőbbet kéne bojant játszani nem azért mert most rugót 3 mat de lassan jobb lesz mint bajzát!!!
    tőbbet kéne...”
  • 1. dr66 2009. április 11. 09:09
    „Végre a kezdőben több volt a magyar mint az idegen,meg is lett az eredménye!!!”

Húsvéti futam

Autó-motor - Off-road futamra várják a versenyzőket és a technikai sport szerelmeseit a rendezők a… Tovább olvasom