Böde csak begyötörte: Magyarország - Feröer-szigetek 1-0

Harmadik helyen végzett a magyar válogatott a selejtezőcsoportban.
Magyarország - Feröer-szigetek 1-0 (0-0)

Magyarország: Gulácsi – Fiola, Guzmics, Kádár, Szabó J., – Stieber Z. (Nagy D. 66'), Nagy Á., Pátkai, Dzsudzsák – Eppel (Böde 46'), Ugrai (Sallai 88'). Szövetségi kapitány: Bernd Storck

Feröer-szigetek: G. Nielsen – Naes, Gregersen, Baldvinsson, Jónsson  – Vatnhamar, Sörensen (Bartalsstovu 73'), Benjaminsen (Hansson 66'), Edmundsson – Joensen, Faerö (Olsen 88'). Szövetségi kapitány: Lars Olsen

Sárga lap: Nagy Á., (90+2'), ill. Sörensen (57'), Baldvinson (62'), Joensen (85').

Gól: Böde (81')
5. perc

Dzsudzsák cselezte be magát jobbról középre, és szánta el magát lövésre: nem sokkal ment kapu mellé a próbálkozás.

9. perc

Az újonc Szabó beadásáról centikkel marad le az ötös vonala környékén Eppel.

14. perc

Sörensen középről, 16 méterről laposan lő, Gulácsi fogja a labdát.

22. perc

Pátkai szánja el magát egy lövésre 25-ről, de jobbal nem találja el jól a labdát, kapu mellé száll a játékszer.

30. perc

Dzsudzsák szögletét Eppel csúsztatja Baldvinssonra, így hagyja el az alapvonalon a pályát a labda. De nem szöglet jön, mert az izraeili játékvezető másképp látta a helyzetet.

32. perc

Jó helyről jár szabadrúgás a magyar válogatott javára: Stieberrel szemben szabálytalankodtak a vendégek a kaputól 18 méterre. Dzsudzsák kapura küldi a szabadrúgást, Nielsen kiöklözi a labdát.

39. perc

Dárdai Pál nevét skandálja a közönség, aztán azt, hogy "Auf wiedersehen". A füttyszó is felhangzik, meg az is, hogy "k*rva gyenge!".

42. perc

Ugrai kiszorított helyzetből lő az oldalhálóba.

45+1. perc

Lepergett az első félidő végére jelzett egyperces hosszabbítás is. Eléggé lagymatag volt az első játékrész.

Vb-selejtező: Magyarország - Feröer-szigetek

46. perc

Eppel már nem jött ki a második félidőre, Böde játszik a helyén. Böde legutóbb csereként beállva két gólt is szerzett Feröer ellen a Groupama Arénában.

50. perc

Stieber mehetne a Böde által továbbpasszolt labdával, ám jól fedezi a labdát a vendégek védője.

57. perc

Sörensen kap sárga lapot időhúzásért.

58. perc

Dzsudzsák néhány passz után 18-ról lő kapu mellé. Aztán Fiola lövi be élesen, laposan a kapu elé a labdát, Böde pörgetésével átveri a kapust is, ám a gólvonal előtt még eléri a labdát a feröeri védelem utolsó embere, Gregensen.

59. perc

Stieber 11-ről lő, lövését kiüti a kapus.

62. perc

Baldvinson rántja le Stiebert, ez is sárga.

63. perc

Egymás után rúgjuk a szögleteket, de sajnos a feröeri kapu nincs igazán veszélyben.

66. perc

Stiebert az újonc Nagy Dániel, a vendégeknél Benjaminsent Hansson váltja.

70. perc

Ugrai kap remek labdát, Baldvinssonnak kell mentenie előle.

73. perc

Bartalsstovu váltja Sörensent.

74. perc

Ugrai cselezi be magát a tizenhatoson belülre, a lövését blokkolják a feröeri védők.

77. perc

Feröeri helyzet, Guluácsinak kell menteni. Szöglet után sem tudunk felszabadítani, aztán Bartalsstovu cselezget, és lő 17-ről, nem sokkal megy fölé a lökete.

79. perc

Dzsudzsák szögletét Böde bólintja kapura, Nielsen óriásit véd.

81. perc

Megint Bartalsstovu veszélyes, élesen középre lövi a labdát a tizenhatos és az alapvonal találkozásától. Gulácsi véd. Aztán Ugrai beadását blokkolják a túloldalon a vendégek. A szögletet Böde gyötri a hálóba közvetlen közelről. A megcsúsztatott labdát lábbal pöckölte kapura, a kapus reflexből védett, de épp Böde elé került vissza a játékszer, ami elől el sem tudott volna 13-as számú játékosunk. Nielsen kapus ekkor már tehetetlen volt. 1-0

85. perc

Nagy Dániel sokadszorra játssza meg jól a labdát, aztán belerúg Joensen. Sárgát ér ez is.

88. perc

Olsen jön Faerö helyére. Aztán fél perccel később mi is cserélünk: Ugrait Sallai váltja.

90. perc

Három perc a ráadás.

90+2. perc

Nagy Ádám rúg bele hátulrúl az egyik feröeribe. Sárga.

90+3. perc

Ennyi volt ez a meccs. A nézők egy része fütyül, egy része tapsol. A várt győzelem megvan, de ez elég nyögvenyelős volt. A magyar válogatott a harmadik helyen végzett a vb-selejtezők B csoportjában.

Bernd Storck szövetségi kapitány optimistán tekint a magyar labdarúgó-válogatott utolsó, keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésére, melyen Feröer-szigetek csapatát fogadja a Groupama Arénában.

A német szakember hétfő esti sajtótájékoztatóján elmondta, bízik benne, hogy a nemzeti együttes újra olyan futballt tud bemutatni hazai pályán, mint egy hónappal ezelőtt a lettek és a portugálok ellen.

"Én és a csapat is tudjuk, hogy képesek vagyunk a jó teljesítményre, nem vehetik el tőlünk a harmadik helyet" - mondta Storck arra utalva, hogy a magyarok egypontos előnnyel várják a találkozót a szigetországiakkal szemben, akik már most történetük legjobb szereplését könyvelhetik el.