2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

BL: Viborg elleni győzelme után csoportelső az Audi-ETO

Második félidőben nyújtott játékának köszönhetően 22-20-as győzelmet aratott hazai pályán az ETO a Viborg ellen, így biztosan megnyerte a csoportját.

Az első félidő végén még kétgólos hátrányban volt az Audi-ETO együttese, de szünetet követően sikerült megfordítani az találkozót, így négy fordulót követően biztos csoportelsők.

Győri Audi-ETO - Viborg HK 22-20 (9-11)

Gólszerzők:

ETO: Kovacsics 7(4), Löke 6, Amorim 3, Aguilar, Bognár-Bódi 2-2, Sen 1, Korsós 1(1)

Viborg: Gulldén 4(2), Damnjanovic 4, Fisker, Skov, Lyksborg 3-3, Burgaard 2, Gravholt 1.

Finoman fogalmazva sem kezdte jól a találkozót az Audi-ETO együttese. Sok eladott labda és elrontott ziccerek jellemezték a játékot, míg a vendégek könyörtelenül értékesítették az adódó helyzeteket, a találkozó 4. percében Gulldén büntetőjével 3-0-ra vezettek.

Egy perccel később Kovacsics szépített átlövésből, de újabb eladott labda után azonnal válaszolt Fisker. Nem tehetett mást, jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Ambros Martín, a Rába-partiak mestere már a 6. percben.

Az egyperces szünet után sem változott jelentősen a játék képe, akadozott a győri támadás, igaz sokszor a szerencse sem állt a zöld-fehérek mellett, számtalanszor a kapufát találták el. Nem sikerült a felzárkózás, a 15. percben 4-7-re álltak a csapatok.

A folytatásban védekezést váltott Ambros Martín csapata, 5-1 egyes szisztémában játszottak, ahol Korsós volt a zavaró ember. Ennek is köszönhetően 6-7-re sikerült felzárkózni, de közelebb egyszer sem sikerült az első félidőben.

A zöld-fehérek Kovacsics első játékrészben szerzett öt góljának köszönhetően tartotta a lépést a Viborggal, végül 9-11-es dán előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően teljesen más győri csapat futott ki a pályára. Nem csak látszódott az elszántság a lányok arcán, de játékban is jelentős fordulat következett be. A remek védekezést nehezen törték fel a vendégek, míg támadásban Aguilar, Löke és Amorim találataival hamar 15-12-re fordítottak a zöld-fehérek. Fordulás után a második félidő 7. percében sikerült először Gulldén megpattanó lövésével a kapuba találnia a Viborgnak.

Szépítés után kiegyenlítettebb játékot láthattunk, igaz két gólnál egyszer sem sikerült közelebb kerülnie a dán csapatnak. Ambros Martín együttese magabiztosan játszott, a vendégek igyekeztek felzárkózni, annak ellenére, hogy sokszor a kapust lehozva hét mezőnyjátékossal támadtak.

A dániai találkozóhoz képest nagyobb feladat volt hazai pályán nyerni az ETO-nak, de szünetet követően a csapatjátéknak köszönhetően 22-20-as győzelmet aratott és négy forduló után biztos csoportelső.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek, 22-20-as győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese.

(II.) 30.p. Kovacsics a győrieknél, a vendégeknél Fisker talált a kapuba. 22-20

(II.) 30.p. Ambros Martín időt kért 49 másodperccel a vége előtt.

(II.) 29.p. Skov csapott le a kipattanóra és lőtte be a ziccert. 21-19

(II.) 27.p. Löke találatára rögtön válaszolt Burgaard. 21-18

(II.) 24.p. Damnjanovic gólja után időt kért Ambros Martín. 20-17

(II.) 21.p. Aguilar passza után Löke már ötnél jár. 20-16

(II.) 20.p. Hornyák harcolt ki hétméterest, Kovaicsics remekül ejtett a kapuba. 19-16

(II.) 19.p. Bognár-Bódi szépen húzta vissza a labdát a rövidbe, de Damnjanovic rögtön válaszolt átlövésből. 18-16

(II.) 17.p. A dánok lehozták a kapust, hét mezőnyjátékossal támadtak. Ezt kihasználva Lyksborg volt eredményes szélről. 17-15

(II.) 15.p. Időt kértek a vendégek.

(II.) 14.p. Gyors indítás után Skov pattintott a kapuba. 17-14

(II.) 13.p. Kovacsics harcolt ki büntetőt, Korsós értékesítette. 17-13

(II.) 12.p. Amorim bejátszása után Löke volt eredményes. 16-13

(II.) 10.p. Amorim óriási gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 15-13

(II.) 9.p. Gulldén ezúttal is eredményes tudott lenni átlövésből. 14-13

(II.) 7.p. Kovacsics bejátszása után Löke volt eredményes, majd Gulldén szerencsés megpattanó lövéssel szépített. 14-12

(II.) 6.p. Herr indítása után Bognár-Bódi gól. 13-11. Időt kértek a dánok.

(II.) 5.p. Góóól! Aguilar góljával már 12-11-re vezetnek a győriek.

(II.) 4.p. Sokáig támadhatott a Viborg, de nem sikerült a kapuba találniuk, míg Aguilar bejátszása után Löke szerezte meg második találatát. 11-11

21.p. Amorim felugrás nélkül lőtte ki a bal alsót. 7-8

20.p. Már megszerezte a labdát az ETO, de eladta, Burgaard könnyedén értékesítette a ziccert. 6-8

18.p. Amorim bejátszása után Löke szerezte meg első találatát. 6-7

18.p. Kovacsics szerezte meg negyedik találatát. (5-7) Időt kértek a vendégek.

15.p. Damnjanovic átlövésből vette be Herr kapuját. 4-7

13.p. Löke harcolt ki ismét büntetőt, Kovacsics ezúttal sem hibázott. 4-6

12.p. Lyksborg ejtette át szélről Herrt. 3-6

10.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics magabiztosan értékesített. 3-5

9.p. Damnjanovic átlövésből lőtte ki a bal felsőt. 2-5

8.p. Kocsacsics passza után kínai figurából lőtt gólt Amorim. 2-4

6.p. Kovacsics eladott labdája után Fisker lőtte ki a jobb felsőt. Ambros Martín időt kért. 1-4

5.p. Góóól! Kovacsics remekül várt ki a levegőben, majd nagy erővel bombázott a kapuba. 1-3

4.p. Gulldén magabiztosan értékesített egy hétméterest. 0-3

3.p. Elrontott támadás után Gravholt növelte tovább a dán előnyt. 0-2

2.p. Amorim eladott labdája után gyors lerohanásból Fisker szerezte meg a vezetést a vendégeknek. 0-1

A csoportkör legnehezebb ellenfelének tartott csapat otthonában három meghatározó játékost is nélkülöznie kellett Ambros Martínnak, a győriek vezetőedzőjének. Susann Müller és Orbán Adrienn sérülés, Görbicz Anita pedig áldott állapot miatt csak a hétmétereseket vállalta el.

A spanyol tréner a mérkőzés előtti héten nemcsak a fizikai és taktikai felkészülésre helyezett hangsúlyt, hanem pszichológiaira is, hiszen most kellett igazán megmutatkoznia annak, hogy az ETO nagybetűs csapat. A feladat láthatóan remekül megoldották a lányok, hiszen esélyt sem adtak a dánoknak a győzelemre.

"A vasárnapi meccs valóban a csapatjáték iskolapéldája volt. Kölcsönöztem egy hasonlatot a háromszoros olimpiai bajnok vízilabda-válogatott kapitánytól, Kemény Dénestől és azt mondtam a lányoknak: legyünk olyanok, mint az éhes cápa, ha kitörik egy fogunk, nőjön a helyére egy új fog, és űzzük-hajtjuk az ellenfelet, mintha a zsákmányunk lenne." - mondta el Ambros Martín

"A lányok kiválóan teljesítettek, mindenki hozzátett egy szeletet a győzelemhez. Borzasztóan örülök, hogy a rutinosabbak mellett a fiatal játékosoknak is lehetőségük van megmutatni az oroszlánkörmüket: az előző BL-meccsen Planéta Szimonetta és Anna Szen remekelt, most Korsós Dorina játszott kiválóan, tehát nagyon bizakodó vagyok a jövőt illetően." - tette hozzá a vezetőedző.

Női kézilabda MK - Sima FTC-győzelem a Mosonmagyaróvár ellen

Az FTC a papírformát igazolva magabiztosan jutott a negyeddöntőbe a női kézilabda Magyar Kupában. Tovább olvasom