2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

BL: újabb győzelme után továbbra is hibátlan az ETO

Szoros mérkőzésen 28:26-ra győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a román HCM Baia Mare ellen. Sok-sok fotó!
Fordulatos mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a román HCM Baia Mare ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A zöld-fehéreknél jó teljesítményt nyújtott Herr, Bulatovic és a második félidőben Hornyák Dóra is.

Győri Audi-ETO – HCM Baia Mare (román) 28:26 (14:14)

Gólszerzők:

ETO: Bulatovic 7, Hornyák D. 4, Görbicz 4(3), Tervel, Bognár-Bódi, Sirián 3-3, Szepesi 2, Kovacsics 2(1).

Baia Mare: Geiger, Ghionea, Nechita 5-5, Marin 4(4), Dinis Vartic 3, Maior Pasca, Tatar, Szűcs, Puiu 1-1.

Jól kezdte a találkozót a Győri Audi-ETO együttese annak ellenére, hogy ezúttal is pihentette Lökét és Amorimot Ambros Martín vezetőedző. A két játékos még mindig kisebb sérüléssel bajlódik, de ezúttal már a cserepadról nézték a társaik játékát.

Hat perc elteltével Görbicz büntetője után 4-1-re elhúztak a hazaiak, de igyekezett felzárkózni a nagybányai csapat és a 19. percben már csak egy volt a különbség a győriek javára.

BL: újabb győzelme után továbbra is hibátlan az ETO - fotók: Bertleff András

A folytatásban ismét nagyobb elánnal a játszottak a győriek és három perc alatt Hornyák Dóra góljaival újra négy volt a zöld-fehérek javára, ám a vendégek ezúttal is tartották magukat és kihasználták a győriek kisebb hullámvölgyét. Marin büntetőivel, valamint Dinis Vartic találataival sikerült fordítani a Baia Mare csapatának, de végül 14:14-es állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően a nagybányaiak szerezték az első gólt, de a győriek ismét fordítani tudtak és átvették a vezetést. Védekezésben nem volt különösebb probléma, Herr is bravúrokat mutatott be, hétméterest is hárított, de a támadásokat nem tudták góllal befejezni. Igaz, szerencse se mindig állt a győriek mellé, hiszen számtalanszor a kapufát találták el ziccerben.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a zöld-fehérek hibáit kihasználták a vendégek és a második félidő 15. percében először vezettek két góllal. Ambros Martín igyekezett forgatni a csapatán, ám ezúttal rendkívül hiányzott Amrom és Löke játéka.

Izgalmasra sikerültek az utolsó percek, szerencsére Bulatovic és Hornyák góljaival ismét sikerült fordítani, amely megmaradt a végére, így 28:26-os győzelme után továbbra is hibátlan a Győri Audi-ETO együttesének a mérlege a Bajnokok Ligájában.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Szabaddobásból Sirián fordult kapura, megadták a gólt a játékvezetők, így 28:26-ra győzött a Győri Audi-ETO együttese.

(II.) 30.p. Geiger gólja után egy a különbség. Negyven másodperc van hátra. 27-26

(II.) 29.p. Dinis Vartic góljával ismét felzárkózott a Baia Mare. Ambros Martín időt kért. Egy perc tíz másodperc van hátra. 27-25

(II.) 28.p. Boczkó-Hornyák harcolt ki büntetőt, Kovacsics értékesítette. 27-24

(II.) 28.p. Nechita nagy gólt lőtt szélről, kettő a különbség. 26-24

(II.) 27.p. Sirián szedte össze Hornyák passzát, majd estében lőtt a kapuba. 26-23

(II.) 26.p. Bulatovic a győriek húzóembere, hetedik találatát szerezte. 25-23

(II.) 23.p. Gyors indítás után Nechita negyedik gólját szerezte meg a második félidőben. 24-23

(II.) 22.p. Dinis Vartic szépített, Kovacsics két perces büntetést kapott. 24-22

(II.) 22.p. Bulatovic hatodik gólja után már hárommal vezetnek a győriek. 24-21

(II.) 20.p. Góóóóól! Bulatovic átlövésével vezetett az ETO, majd Tervel a cserepadról érkezve szerzett labdát és lőtte be a ziccert. 23-21

(II.) 19.p. Góóóól! Hornyák Dóra negyedik találatával egyenlítettek a győriek. 21-21

(II.) 18.p. Időt kértek a vendégek.

(II.) 16.p. Hornyák D. Ungrueanu lába között lőtt a kapuba. 20-21

(II.) 15.p. Nechita góljával már kettővel vezet a Baia Mare. 19-21

(II.) 14.p. Sokadik kapufáját lőtték a győriek, míg Nechita nem hibázott a vendégeknél. Ambros Martín időt kért. 19-20

(II.) 13.p. Ghionea büntetőt harcolt ki, de Buceshi a felsőkapufát találta el.

(II.) 12.p. Fej-fej mellett haladnak a csapatok. Ghionea egyenlített átlövésből. 19-19

(II.) 11.p. Marin lövését hárította Herr. Továbbra is jó teljesítményt nyújt a győriek kapusa.

(II.) 11.p. Gyors ellentámadásból Bulatovic pattintva lőtt a kapuba. 19-18

(II.) 10.p. Sirián harcolt ki büntető, amelyet Göribicz elhibázott.

(II.) 9.p. Kisebb gólcsend után Geiger révén egyenlítettek a vendégek. 18-18

(II.) 6.p. Góóóól! Görbicz passza után Sirián is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Geiger szerencsés góllal szépített. 18-17

(II.) 5.p. Geiger lőtt óriási gólt átlövésből. 17-16

(II.) 3.p. Herr ziccert hárított, majd Görbicz test mellől lőtt szép gólt. 17-15

(II.) 3.p. Gyors ellentámadás után Szepesi góljával a győriek vezetnek. 16-15

(II.) 2.p. Tervel megszerezte második találatát a mérkőzésen 15-15

(II.) 2.p. Görbicz lövése a kapufáról kipattant, míg a vendégeknél Ghionea
lőtt Herr kapujába. 14:15

Vége az első félidőnek!

30.p. Bulatovic lövését védte Ungureanu, így maradt a 14:14.

30.p. Tíz másodperccel a szünet előtt Geiger óriási gólt lőtt a bal felsőbe. Ambros Martín időt kért 14:14-es állásnál.

29.p. Gyors ellentámadás után Bognár-Bódi értékesítette a ziccert. 14-13

29.p. Puiu góljával vezettek a vendégek, majd Szepesi cenderezve lőtt a nagybányaiak kapujába. 13-13

27.p. Bulatovic büntetőt harcolt ki, Kovacsics lövését hárította Ungureanu. Egyenlített a Baia Mare. Dinis volt harcos és beállós pozícióból lőtt a kapuba. A következő támadás után elvették a labdát a győriektől, majd időt kértek a vendégek. 12-12

25.p. Négyből négy. Marin ezúttal sem hibázott. 12-11

24.p. Dinis harcolt ki hétméterest, amelyet Marin értékesített. 12-10

23.p. Dinis Vartic beállós pozícióból volt eredményes. 12-9

20.p. Gyors lerohanás végén Hornyák D. megszerezte második találatát. 12-8

20.p. Korsós hosszú passza után Hornyák D. lőtt nagy gólt a jobb oldalába. 11-8

17.p. Maior Pasca szélről lőtt gólt, majd Bulatovic emberhátrányból lőtt ki a jobb felső sarkot. 10-8

16.p. Marin nem hibázta el második büntetőjét. 9-7

15.p. Emberelőnyben játszhatott az ETO, Bulatovic nagyszerűen lőtt a kapu bal alsó sarkába. 9-6

13.p. Görbicz gyönyörű passza után Bognár-Bódi volt eredményes szélről, majd Szűcs átlövésből lőtt Herr kapujába. 8-6

12.p. Görbicz hétméterest harcolt ki. Kapott egy "medvepuszi", így Kovacsics vállalta el a büntető, aki szintén nem hibázott. Következő nagybányai támadás után Tatar szépített. 7-5

11.p. Hatoson belül védekeztek a vendégek, harmadik büntetőjét sem hibázta el Görbicz. Geiger rögtön szépített, így 6-4-re vezetnek a győriek.

9.p. Geiger betörés után volt eredményes. 5-3

7.p. Ghionea szépített átlövésből, majd Bognár-Bódi lőtt nagy gólt szélről. 5-2

6.p. Gyor indítás után Hornyákkal szemben szabálytalankodtak. A megítélt hétméterest Görbicz pattintva lőtte a kapuba. 4-1

5.p. Góóóól! Bulatovic lőtt nagy gólt a kapu bal oldalába. 3-1

4.p. Szűcs harcolt ki büntetőt, Marin lőtt Herr kapujába. 2-1

2.p. Korsós harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. 2-0

1.p. Jó védekezés után Görbicz hozta remekül helyzetbe Tervelt, aki nagyszerűen lőtt a kapuba. 1-0

A hagyományokhoz hűen, a győri szurkolók ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt.

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a mérkőzés.

Nagyszerű sorozatot tud maga mögött a címvédő Győri Audi-ETO együttese, hiszen az idei Bajnokok Ligája szezonban sem vesztett még pontot.

Ambros Martín vezetőedző a sikerek ellenére is mindig a következő feladatra koncentrál és minden mérkőzést komolyan vesznek.

"Van már vereségünk ebben a szezonban, de a folytatásban meccsről meccsre fejlődtünk, ugyanakkor még nem vagyunk az út végén.

Látják a játékosok, hogy ha mindent beleadnak és mindig a maximumot nyújtják, legyen szó fociról az edzésen vagy éles meccsről, annak meglesz az eredménye" – mondta el Ambros Martín a Kisalföld mai számában.

A Baia Mare elleni mérkőzésre már nem lehetséges a jegyvásárlás és a pénztár sem nyit ki a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. A mérkőzésről online tudósítást adunk 18:30-tól.

• 12. BudaiKr 2013. november 17. 19:28
    „most küdtem sms t a elek gabinak meg a zizinek szerintem széjje durran a fejük ha elolvassák :D:D”
  • 11. BudaiKr 2013. november 17. 17:26
    „9. Lacika62 2013.11.17. 14:21

miér nem voltál ott a kicsik meccsén? még fizetned se kellet volna mert ez most ingyen volt mindenkinek!”
  • 10. BudaiKr 2013. november 17. 17:23

én nem éneklek himnuszt és én nem közöttetek szorongok kicsi!”
  • 9. Lacika62 2013. november 17. 14:21
    „5. BudaiKr 2013.11.17. 08:53 ugye magadat is bele vetted ebbe a szavadba "" a csőcselék """???”
  • 8. xverax 2013. november 17. 12:02
    „vigyázni kell, nehogy innen is ki legyenek tiltva a szurkolók.....
    szánalom az egész vezetőség, a tulajdonos a legnagyobb <moderálva>”
  • 7. mediator 2013. november 17. 11:16
    „Feltűnő volt és számomra érthetetlen, hogy a norvég és brazil válogatott "keze" beér az ETO-ba, rápihentetik a vébére Lundét, Löke-t, Amorimot, mi meg amortizáljuk a valamire való játékosainkat egy teljesen tét nélküli meccsen. Miért? Cui prodest?”
  • 6. gralaci 2013. november 17. 09:34
    „BudaiKr!
    A Veszprém meccsével szinte azonos időben ETO-Balatonfüred férfi NB1-es bajnoki meccs is volt. A divatszurkolóknak írom: nyert az ETO. Győzelmük értékelésekor megköszönték a BKU és más kézilabdaszurkólói csoportok támogatását, ami átsegítette őket a nehéz helyzeten.
    Én a hölgyek meccsét választottam. Nem voltunk kevesen. Mindenesetre sokkal többen, mint akik Veszprémben kíváncsiak a Barabásra.”
  • 5. BudaiKr 2013. november 17. 08:53
    „sajnos látszik hogy győrbe mennyi divat szurkoló van a Veszprém meccsére csak kevesen tolták ki a képüket. a fradi szurkolói kétszer töltötték volna meg a csarnokot. meg jó lenne ha a csöcsellék meg tanulná a himnuszt nem ien hamissan énekelni vagy inkább ne énekeljék.”
  • 4. dödike 2013. november 17. 08:12