2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 14°C Még több cikk.

BL: újabb győzelme után továbbra is hibátlan az ETO

Magabiztos játékkal 25-18-ra győzött a Győri Audi-ETO együttese a Randers otthonában, így a BL-középdöntő második mérkőzése után sem talált legyőzőre Ambros Martin csapata.

Ismét a remek védekezésének is köszönhetően megérdemelten győzött 25-18-ra a Győri Audi-ETO együttese a dán Randers otthonában.

Randers HK - Győri Audi-ETO 18:25 (9:14)

Gólszerzők:

Randers: G. Andersen 4, Aguilar 3, Dalby 3, Agren 2, Kristensen 2, Jacobsen 2, Dembele 1, Johansen 1.

ETO: Löke 6, Görbicz 6(5), Amorim 3, Orbán 3, Lekic 3, Rédei-Soós 2, Radicevic 1, Kovacsics 1.

Az első támadásokat elrontották a csapatok, végül a 4. percben Radicevic góljával az ETO szerezte meg a vezetést. Két perccel később sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak, ám innentől kezdve főként a remek védekezésének köszönhetően fokozatosan elhúzott a zöld-fehér együttes. Támadásban Löke számos hétméterest harcolt ki, amelyet Görbicz rendre értékesített, valamint Lekic is sokszor zavart okozott a Randers védelmében.

Négy góllal is vezetett Ambros Martin csapata, majd egy kisebb kihagyás miatt sorozatban háromszor talált a Randers Lunde Haraldsen kapujába. A találkozó 23. percében 8-7-re felzárkózott a hazai együttes, de a győriek ismét magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak és hat perc alatt könyörtelenül kihasználták az adódó lehetőségeket, így 14:9-es ETO vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünet után a második játékrész első két találatát a hazaiak szerezték, ám ahogy az várható volt, Görbiczék ezúttal sem hagyták magukat és a világszínvonalú védekezésnek köszönhetően a hazaiak tizenegy perc alatt képtelenek voltak bevenni Lunde Haraldsen kapuját.

A második félidő derekától viszont a zöld-fehérek is sokat hibáztak támadásban, ismét három gólra felzárkózott a Randers. Már kezdtek örülni a hazaiak, hogy szoros lehet a mérkőzés vége, de ismét hamar helyre állt a rend és Görbicz vezérletével végül magabiztos győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Randers otthonában.

Ambros Martin csapata nyolc mérkőzés elteltével továbbra is hibátlan a legrangosabb sorozatban. A BL-középdöntő A-csoportjában korábban 20-18-ra győzött a Larvik a BL-címvédő Podgorica Buducnost otthonában, így a győriekhez hasonlóan a norvég csapatnak is négy pontja van.

Legközelebb február 16-án, szombaton a Larvik otthonában lépnek pályára zöld-fehérek.

Online közvetítés
Vége a találkozónak!

II. 30.p. Gitte Andersen volt eredményes szélről, majd Orbán is a kapuba talált. 18-25

II. 27.p. Kiszorított helyzetből is eredményes tudott lenni Orbán. 17-24

II. 26.p. Aguilar szépített a hazaiaknak. 17-23

II. 25.p. Jacobsen volt eredményes átlövésből, majd Löke lőtt bravúrosan a kapuba. 16-23

II. 23.p. Szép játék után Amorim lőtt a kapu jobb oldalába. 15-22

II. 21.p. Góóóól! Ismét Löke szerzett gólt a győrieknek. A hazaiak mestere időt kért. 15-21

II. 21.p. Aguilar harcolt ki hétméterest. Dalby próbálkozását Lunde Haraldsen lábbal hárította.

II. 20.p. Góóóól! Görbicz egyéni játéka után újra öt gólos a különbség. 15-20

II. 18.p. Három gólra jöttek fel a hazaiak, ám Löke ismét harcosnak bizonyult és lőtt bravúrosan a Randers kapujába. 15-19

II. 17.p. Löke ziccert hibázott, majd Kristensen lőtt Haraldsen kapujába. Ambros Martin, a győriek mestere időt kért.

II. 15.p. Gyors támadás végén Dalby találatával öt gólra jöttek fel a hazaiak. 13-8

II. 14.p. Hosszú idő után Jacobsen talált a győriek kapujáőba. 12-18

II. 9.p. A hazaiak mestere időt kért.

II. 9.p. Góóól! Lekic lőtt nagy erővel a kapu jobb oldalába. 11-18

II. 6.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz ezúttal sem hibázott el. 11-17

II. 5.p. Góóól! Görbicz úgy passzolt Lökéhez, hogy nem nézett a társára, majd Löke magabiztosan lőtt a kapuba. 11-16

II. 4.p. Szép bejátszás végén Löke talált a kapuba. 11-15

II. 3.p. Újabb eladott labda után Johansen szerzett gólt. 11-14

II. 1.p. Eladott labda után Gitte Andersent indították, aki nem hibázta el a ziccert. 10-14

Vége az első játékrésznek!

30.p. Kristensen szépített, majd Amorim gyönyörű góllal növelte tovább az előnyt. 9-14

28.p. Orbán emberhátrányban gyönyörűen cselezett ki két védőt, majd emelt a kifutó kapus felett a hálóba. 8-13

27.p. Pályára lépését követően Kovacsics lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. 8-12

26.p. Lekic lőtt hatalmas gólt felugrásból a kapu jobb felső sarkába. 8-11

24.p. Szép egyeni akciót követően Amorim lőtt a léc alá. 8-10

24.p. Aguilar lőtt gól szélről, valamint Radicevic a kiállítás sorsára jutott. 8-9

23.p. Orbán harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz gyönyörűen lőtt a kapuba. 7-9

22.p. Masson indítása végén Gitte Andersen lőtt gólt, majd hasonló szituáció végén Dembele is megszerezte első találatát. 7-8

22.p. Dalby szépített átlövésből. 5-8

21.p. Góóóól! Rédei-Soós megszerezte második találatát. 4-8

20.p. Ambros Martin, a győriek mestere időt kért.

19.p. Gitte Andersen szépített szélről. 4-7

17.p. Góóóól! Rédei-Soós lőtt szép gólt a hazai kapuba. 3-7

15.p. Lekic szépen játszotta meg Lökét, akivel szemben ismét csak szabálytalankodni tudtak. A megítélt hétméterest Görbicz értékesítette. 3-6

14.p. Szép bejátszás végén Agren góljvábal feljebb zárkózott a Randers. 3-5

13.p. Dalby szépített átlövésből. 2-5

12.p. Ismét Löke harcolt ki hétméterest, Görbicz ezúttal sem hibázott. 1-5

10.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 1-4

8.p. Gyönyörű testcselt követően Löke talált a kapuba. A hazaiak mestere időt kért. 1-3

6.p. Először Agren egyenlített beállós pozícióból, majd Lekic szerezte meg ismét a vezetést átlövésből. 1-2

4.p. Góóól! Görbicz indítása után ezúttal nem hibázott Radicevic. 0-1

3.p. Radicevic hibázott ziccert szélről.

2.p. Sokáig támadott az ETO, végül elvették a játékvezetők a labdát, de a hazaiak is elfontották az első támadásukat.

A Veszprém, az FTC és a Győri Audi ETO is győzelmi reményekkel lép pályára a kézilabda Bajnokok Ligája szombattól hétfőig tartó programjában.

A férfi BL-ben eddig százszázalékos MKB Veszprém - immár a Katarba igazolt Perez Carlos nélkül - a román Constantát fogadja. Az esélyeket jelzi, hogy a már biztos nyolcaddöntős magyar csapat október 3-án, idegenben 37-27-re nyert riválisa ellen.

A női BL középdöntőjében az előző kiírásban finalista Győri Audi ETO KC és az utóbbi két KEK-sorozatban diadalmaskodott FTC-Rail Cargo Hungaria is parádésan rajtolt egy hete. Előbbi a címvédő montenegrói Buducsnoszt Podgoricát küldte haza 27-17-tel, míg a Ferencváros a sztárok tömkelegével felálló román Oltchim Valcea otthonában nyert 23-22-re.

Az ETO most rendhagyó módon hétfőn lép pályára a dán Randers vendégeként. A skandináv gárda ugyanúgy vereséggel kezdte a középdöntőt, mint az FTC soron következő ellenfele, az orosz Zvezda Zvenyigorod, vagyis ha a két magyar együttes győzelemmel folytatná szereplését, akkor két fordulót követően jelentős előnybe kerülne üldözőivel szemben.

A női KEK nyolcaddöntőjében a Vácon csak a csoda segíthet, mivel a horvát Koprivnica nyolcgólos (23-15) előnnyel érkezik a Duna-parti városba.

• 9. BudaiKr 2013. február 15. 17:32
    „7. Lacika62 2013.02.13. 08:30

be se engednének dániába!”
  • 8. aquasky 2013. február 14. 10:04
    „muszáj ezt minden ilyen topikban eljátszani BudaiKr...?”
  • 7. Lacika62 2013. február 13. 08:30
    „6. BudaiKr 2013.02.12. 20:00 Akkor süket vagy pedig kiabáltam a nevedet!!!!!”
  • 6. BudaiKr 2013. február 12. 20:00
    „4. Lacika62 2013.02.12. 07:04

panelos nem láttalak a <moderálva> pedig én ott vóltam dániába!”
  • 5. Gudianyu 2013. február 12. 14:50
    „Szép volt lányok, csak így tovább!”
  • 4. Lacika62 2013. február 12. 07:04
    „Az sok sok hiba ellenére győztek a lányok 7 góllal!!!! mennyi a különbség ha hibátlanok????? Hatalmas gratuláció mindenkinek aki kivette a részét a győzelemben. Az ETO szurkolóit is dicséret illeti!!!!!!”

Szerkesztve: 2013.02.09.

,,Kifejezetten a Randers ellen nem tudunk túl sokat készülni, hiszen szerdán még hazai bajnoki meccsünk volt, és addig az volt a legfontosabb. A dánoknak ilyen szempontból több idejük volt belőlünk felkészülni, hiszen ők két hete játszottak a Larvik ellen. De természetesen a saját folyamatos fejlődésünkre koncentrálunk mind támadásban, mind védekezésben. Az ő meccsüket nézve pedig láttuk, hogy pl. nyitott védekezést is játszanak, tehát erre is próbálunk minél hatékonyabban felkészülni. Ha végig folyamatosan tudunk koncentrálni, akkor meg kell nyernünk ezt a mérkőzést."