2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

BL: Továbbra is hibátlan az Audi-ETO

Fegyelmezett játékkal, magabiztos 30-25-ös győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a dán Viborg otthonában.

Magabiztos ötgólos győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Bajnokok Ligájában eddig hibátlanul szereplő dán Viborg otthonában.

Viborg HK (dán) - Győri Audi-ETO 25-30 (13-17)

Gólszerzők:

Viborg: Lyksborg 5, Skov 4, Burgaard, Andreasen, Gravholt 3-3, Gulldén 3(1), Fisker, Damnjanovic 2-2.

ETO: Amorim 7, Hornyák, Bognár-Bódi 5-5, Görbicz 4(4), Löke 4, Korsós 3, Szepesi, Kovacsics 1-1.

Nehéz mérkőzés várt a Győri Audi-ETO együttesére a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik találkozóján, hiszen a szintén hibátlan mérleggel rendelkező dán Viborg otthonában lépett pályára. A győrieknél nevezték Görbicz Anitát is, aki a héten jelentette be, hogy anyai örömök várnak rá.

Lyksborg szerezte a mérkőzés első találatát, de Amorim rögtön válaszolni tudott. Az első hat percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyikük sem tudott egy gólnál többel elhúzni. Lökét nehezen tartották a dánok, többször is hétmétereshez jutottak a győriek, amelyekhez rendre Görbicz állt. Az első félidőben négyből hármat értékesített.

Ezt követően ritmus váltott az ETO, Amorim és Hornyák találatával kettővel is ellépett, de ismét egyenlítettek a hazaiak Andreasen vezérletével. Az első félidő derekán Hornyák, Korsós góljával és Görbicz hétméteresével megnyugtatónak tűnő három találattal elléptek a győriek, de a rendkívül szívós hazai együttes ismét felzárkózott és a találkozó 22. percében 11-11-re egalizált.

Ambros Martín igyekezett forgatni a csapatát, illetve védekezést is váltottak. Az ötös fal előtt Korsós lépett feljebb zavarónak, amely megnehezítette a hazaiak dolgát. Ennek is és a hatékony támadójátéknak köszönhetően 17-13-as Rába-parti előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően remekül kezdett az Audi-ETO együttese. A védekezés továbbra is kiválónak bizonyult, illetve Herr is óriási bravúrokat mutatott be a kapuban. Kezdett megnyugodni a győri csapat, míg a hazaiak egyre többet hibáztak és kapkodóvá vállt a játékuk, kilenc percen keresztül nem találtak a kapuba. Ambros Martín csapata szépen kidolgozott támadásokat vezetett, a gólszerzésben főként Amorim és Bognár-Bódi jeleskedett, tíz perc elteltével 22-15-re vezettek.

A folytatásban megnyugtató kilenc gólos előny szerzett az ETO, de a második félidő 13. percétől hullámvölgybe kerültek a győriek. Támadásban kimaradtak a ziccerek, igaz, ezúttal a szerencse is elpártolt tőlük, Hornyák többször is a kapufát találta el. Burgaard találata után Ambros Martínnak időt kellett kérnie, hiszen 20-25-re zárkóztak fel a hazaiak.

Sikerült rendet tenni a fejekben, ismét jól játszott az ETO. Grubisic újra lövéseket hárított, illetve Hornyák is sorra lőtte a gólokat, végül 30-25-ös győzelmet aratott az eddig hibátlan mérleggel rendelkező dán Viborg otthonában.

Online közvetítés

Vége a találkozónak, 30-25-re győzött a Győri Audi-ETO együttese a dán Viborg otthonában.

(II.) 30.p. Nem sikerült a kapura lövés, időn túli szabaddobásból Amorim nem találta el a kaput.

(II.) 30.p. Lyksborg gólja után időt kért Ambros Martín, Öt másodperc van hátra. 25-30

(II.) 28.p. Hornyák megszerezte ötödik találatát. 24-30

(II.) 28.p. Augilar passza után Hornyák lőtt a kapuba. 24-29

(II.) 26.p. Gulldén hétméteresből vette be Grubisic kapuját. 24-28

(II.) 25.p. Ezúttal is sikerült megjátszani Gravholtot, ismét eredményes tudott lenni. 23-28

(II.) 15.p. Szép bejátszás után Gravholt talált a kapuba. 17-25

(II.) 14.p. Góóóól! Kovacsics remekül kivárt a levegőben, majd kilőtte a bal alsó sarkot. Időt kértek a hazaiak. 16-25

(II.) 13.p. Amorim gól, Herr védés, majd Löke harcolt ki büntetőt, amelyet Görbicz nagy erővel értékesített. 16-24

(II.) 9.p. Hosszú hazai gólcsend után Lyksborg lőtt a kapuba szélről. 16-22

(II.) 8.p. Bognár-Bódi remekül lőtte ki a jobb felső sarkot. 15-22

(II.) 7.p. Robog az Audi-ETO, Bognár-Bódi gól szélről. 15-21

(II.) 6.p. Herr remekel a kapuban, míg támadásban Hornyák szerezte meg harmadk találatát. 15-20

(II.) 4.p. Amorim óriási gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 15-19

(II.) 3.p. Damnjanovic szép csel után vette be Herr kapuját. 15-18

(II.) 2.p. Szép betörés után Amorim megszerezte a harmadik találatát. 14-18

(II.) 1.p. Fisker szélről szépített. 14-17

Vége az első félidőnek!

30.p. Két másodperccel a dudaszó előtt Amrom nagy gólt lőtt átlvöséből. 13-17

30.p. Tizenhat másodperccel a szünet előtt időt kért Ambros Martín.

19.p. Korsós futott fel középre, majd remekül lőtt a kapuba. 8-11

17.p. Jó védekezés után Löke harcolt ki hétméterest, Görbicz remekül lőtt a kapuba. 7-10

16.p. Gyönyörű támadás végén Hornyák estében lőtte ki a bal alsót. 7-9

14.p. Góóóól! Szepesi kiszorított helyzetben remekül lőtt a rövid sarkokba. 7-8

13.p. Lyksborg szélről vette be Grubisic kapuját. 7-7

13.p. Időt kértek a hazaiak.

11.p. Potyognak a gólok. A győrieknél Bognár-Bódi és Löke, a dánoknál Andreasen lőtt a kapuba. 6-7

10.p. Elrontott támadás után Burgaard egyenlített átlövésből. 5-5

9.p. Löke harcolt ki büntetőt, Görbicz ezúttal elhibázta.

8.p. Lyksborg szélről vette be a győriek kapuját. 4-5

7.p. Amorim bejátszása után Löke remekül lőtt a kapuba. 3-5

6.p. Góóóól! Hornyák betörés után lőtte ki a kapu bal alsó sarkát. 3-4

5.p. Lökét hiába gyűrték, így is a kapuba talált, de Gulldén rögtön válaszolt felugrás nélküli lövésből. 3-3

4.p. Gulldén hétméteresből egyenlített. 2-2

3.p. Góóóól! Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 1-2

2.p. Amorim válaszolt átlövésből. 1-1

1.p. A győriek vezethették az első támadást, de Kovacsics lövését hárították, az ellentámadásból Lyksbort szerezte meg a találkozó első találatát. 1-0