2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

BL: Szép volt csajok - kétgólos előnyt szerzett az Audi-ETO - sok-sok fotó, videó

Izgalmas mérkőzésen 29-27-re győzött a Győri Audi-ETO együttese a Podgorica Buducnost ellen a női kézilabda BL-döntő első mérkőzésén. Volt öt gól is az előny, de a végén kettőre olvadt.

Remek hangulatú mérkőzésen, kétgólos előnyt szerzett a Győri Audi-ETO együttese a montenegrói Podgorica Buducnost ellen a női kézilabda BL-döntő első találkozóján.

A második féidő 26. percében még öt góllal vezettek a győriek, végül 29-27-re győztek a Podgorica ellen. A zöld-fehéreknél Lunde Haraldsen és Görbicz is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, míg a vendégeknél Popovic bizonyult tarthatatlannak.

BAJNOKOK LIGÁJA DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Győri Audi-ETO – Buducnost Podgorica 29-27 (13-12)

Veszprém, 5000 néző. Vezette: Fleisch, Reiber (németek)

ETO: LUNDE HARALDSEN – Radicevic 4, Hornyák Á, Lekic 2, Löke 4, AMORIM 4, GÖRBICZ 12 (7). Csere: Pálinger (k), Vérten 3. Vezetőedző: Karl-Erik Böhn

PODGORICA: WOLTERING – Miljanic 2, Bulatovic 3 (2), Radovic 1, Cvijic, POPOVIC 14 (3), Szavic 2. Csere: Barjaktarovic (k), Vukcevic (k), DOKIC 3 (1), Knezevic 1, Jovetic 1, Gjeorgijevszka. Vezetőedző: Dragan Adzic

Kiállítások: 4, ill. 10 perc

Hétméteresek: 7/7, ill. 11/6

A BL-döntő videós összefoglalóját ide kattintva tekinthetik meg!

Vége a mérkőzésnek!

Audi-ETO-Podgorica Buducnost, Veszprém - fotók: Mészáros Mátyás.

Amorim lövését védte Woltering!

30.p. Cvijic harmadik kiállítása után piros lapot kapott.

Karl-Erik Böhn, a győriek mestere időt kért.

Audi-ETO-Podgorica Buducnost (2. képgaléria), Veszprém - fotók: Mészáros Mátyás.

(II. félidő) 30.p. Újabb hétmétereshez jutottak a vendégek, Popovic most sem hibázott. 29-27. Öt góllal is vezettek a zöld-fehérek, de sikerült felzárkózniuk a podgoricaiaknak.

29.p. Popovic megállíthatatlan, ismét gólt szerzett átlövésből. 29-26.

28.p. Savic pattintva lőtt a győri kapuba. 29-25.

27.p. Lunde Haraldsen indítása után Vérten gól. 29-24.

27.p. Popovic 12. góljával szépítettek a vendégek. 28-24.

26.p. Görbicz szenzációs bejátszása után Löke gól! 28-23.

Női kézilabda BL: a döntőben kétgólos előnyben a Győri ETO - fotók: MTI.

25.p. Újabb montenegrói hétméteres, Lunde Haraldsen bravúrral védett. Negyedik hétméterest hárította.

(II. félidő) 24.p. Görbicz rontott ziccert, míg a vendégeknél Cvijic harcolt ki hétméterest. Bulatovic ezúttal sem hibázott. 27-23.

22.p. Szerencsésen Lökéhez pattant a labda, aki nem hibázott beállós pozícióból. 27-22.

22.p. Bulatovic nem hibázott hétmétersből. 26-22.

22.p. Görbicz remek teljesítményt nyújt. Labdát szerzett, majd szélről lőtt szép gólt a kapu bal oldalába. 26-21.

21.p. A következő támadásból Knezevic talált a kapuba. 25-21.

(II. félidő) 20.p. Gyönyörű játék végén Radicevic volt eredményes. 25-20.

19.p. Knezevic harcolt ki hétméterest. A győri kapuba Pálinger érkezett és megfogta Dokic büntetőjét, de a kipattanó labda ismét a szerb beállóshoz került, aki estében lőtt a kapuba. 24-20

(II. félidő) 18.p. Görbicz gyönyörű hétméteres góllal növelte tovább az előnyt. 24-19.

18.p. Popovic gól átlövésből. 23-19.

17.p. Lunde védése után Vérten gól lerohanásból. 23-18-as győri vezetésnél a vendégek mestere időt kért!

(II. félidő) 16.p. Először négy gól a különbség. Amorim passza után Radicevic gól szélről. 22-18.

15.p. Újabb büntetőhöz jutottak a zöld-fehérek. Szerencsére Görbicz nem tud hibázni. 21-18.

(II. félidő) 14.p. Knezevic kapott két perces büntetést. Radicevic hétméterest harcolt ki, Görbicz ezúttal sem hibázott. 20-18.

(II. félidő) 12.p. Hosszú támadásokat vezetnek a vendégek, amely végén Popovic szerzett gólt. 19-18.

11.p. Hangosan szól a mindent bele, de sajnos a győriek elrontották a támadást. Amorim kapott két perces büntetést.

(II. félidő) 10.p. Szép játék végén Amorim bejátszásából Löke gól. 19-17.

(II. félidő) 9.p. Ismét Popovic szerzett gólt. 18-17.

9.p. Belemenés miatt elvették a labdát a vendégektől. Radicevicet kell ápolni.

(II. félidő) 7.p. Gyönyörű játék végén Amorim harcolt ki büntetőt, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 18-16.

7.p. Popovic harcolt ki hétméterest, amelyet Dokic értékesített. 17-16.

(II. félidő) 6.p. Lunde védését követően Amorim lőtt szép gólt. 17-15.

5.p. Belemenés miatt elvették a labdát a montenegróiaktól. Görbiczet kell ápolni.

(II. félidő) 4.p. A vendégek játékosa, Radovic szépített. 16-15.

4.p. Emberhátrányban a győriek Amorim kiállítása után, de Radicevic így is a kapuba talált szélről. 16-14.

(II. félidő) 3.p. Amorim hatalmas gólt szerzett átlövésből. 15-14.

3.p. Görbicz szerzett labdát, majd gyors indítás végén megszerezte a vezetést. Sajnos sokáig nem tartott, Jovetic egyenlített. 14-14.

(II. félidő) 2.p. Popovic egyenlített átlövésből! 13-13.

(II. félidő) 1.p.  Az első montenegrói lövést Lunde Haraldsen védte. A norvég kapus remek teljesítményt nyújtott az első félidőben is.

Elkezdődött a második játékrész!

Győri Audi-ETO - Podgorica Buducnost 13-12 a félidőben.

Amorim lövését védte Woltering.

Lunde védése után, négy másodperccel a vége előtt Karl-Erik Böhn kért időt.

A vendégek mestere időt kért.

29.p. Miljanic gyors lerohanás után, míg Amorim átlövésből volt eredményes. 13-12.

28.p. Popovic hetedik góljával feljebb zárkózott a Podgorica.

27.p. Kezdenek megnyugodni a vendégszurkolók, rengeteg rohamrendőr érkezett a szektorukhoz.

26.p. Görbicz lőtt pattintva a vendégek kapujába. 12-10

25.p. Popovic csökkentette a hátrányt hétméteresből. 11-10.

24.p. Lekic szerzett szép gólt. 11-9.

23.p. Miljanic szépített. 10-9.

A vendégszektorban verekedés tört ki, a rendőröknek kellett közbe lépniük. A montenegróiak a rohamrendőrökkel is összecsaptak.

22.p. Lazovic kapott két perces büntetést!

21.p. Sajnos eladták a győriek a labdát, amely végén Popovic nem hibázta el a ziccert. 10-8.

20.p. Gyors indítás végén Radicevic lőtt pattintva a montenegrói kapuba. 10-7.

19.p. Negyedik hétméteresét hacolták ki a vendégek, de Lunde Haraldsen hárítani tudott!

18.p. Görbicz talpról hatalmas gólt lőtt a felső léc alá. 9-7.

17.p. Nehezen tudják megállítani a győriek Popovicot, ismét a kapuba talált. 8-7.

16.p. Gyors indítás végén Savic szépített, majd a pályára lépő vérten lőtt gólt szélről. 8-6.

15.p. Újabb hétméterest harcoltak ki a vendégek, Popovic ezúttal nem hibázott. 7-5.

15.p. Amorim gyönyörű góllal növelte tovább az előnyt. 7-4.

14.p. Popovic gól átlövésből. 6-4.

13.p. Cvijic nyakánál fogva rántotta le Hornyákot, amiért jogosan a kiállítás sorsára jutott. A megítélt büntetőt Görbicz ezúttal sem hibázta el. 6-3.

12.p. Bulatovic ütemtelen lövéssel szépített, de Löke gyorsan válaszolni tudott. 5-3

11.p. Radicevic harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített! 4-2

10.p. Popovic szépített átlövésből. 3-2

9.p. A vendégek első gólját Dokic szerezte. 3-1

8.p. Lunde Haraldsen ismét kivétte Popovic hétméteresét!

7.p. Cvijic kapott két perces büntetést.

6.p. Görbicz gól szélről. 3-0

5.p. Bulatovic harcolt ki hétméterest, amelyet Popovic végzett el. A montenegróiak játékosa Haraldsen szerette volna átejteni, de a norvég kapus bravúrral védett.

3.p. Lunde Haraldsen védését követően, hosszú ideig támadott az ETO, amely végén Hornyák harcolt ki hétméterest. Görbicz magabiztosan értékesítette. 2-0

1.p. Az első támadás végén Lekic szerezte meg a vezetést! 1-0

Galéria kép

A győriek a Lunde Haraldsen – Radicevic, Hornyák, Löke, Lekic, Amorim, Görbicz összállításban kezdenek.

A hagyományokhoz hűen a zöld-fehér szimpatizánsok elénekelték a magyar himnuszt is.

A győri szurkolók az EHF himnusza alatt az alábbi drapériát mutatták fel: Csak ennyit ért Marian élete?

Elsötétült a sportcsarnok, megkezdődött a csapatok bemutatása! Hatalmas a hangzavar, felállva énekel az egész csarnok!

Megérkezett az 500 vendégszurkoló is, egyelőre még nem buzdították a csapatukat, a győriek sokkal hangosabbak.

Óriási a hangulat, kicsik és idősebbek is felállva tapsolnak és énekelnek.

A mérkőzés kezdete előtt fél órával már majdnem megtelt a veszprémi sportcsarnok. A csapatok már melegítenek, valamint a szurkolók is hangolódnak a mérkőzésre.

A találkozóra még Görögországból is érkeztek, de jegyhez már ők sem jutottak, valamint Andrea Lekic Fan Clubbal is találkoztunk.

A győri lányoknak nincs jó emlékük a Podgorica Buducnost csapatáról, a 2006-os KEK-döntőben veszítettek a montenegrói csapat ellen. Most a Bajnokok Ligájának döntőjében mérik össze erejüket.

"Ez a két csapat jelenleg a világ legjobbja. Szinte törvényszerű, hogy a döntőben kell találkozniuk. Mindkét oldal egyértelmű célja, hogy BL-t nyerjen. A legerősebb összeállításban léphetünk pályára, és a saját közönségünk extra erőt adhat. Úgy érzem, hogy a Veszprém Arénában verhetetlenek vagyunk.

Edzői karrierem legjobb csarnoka, amiben kézilabdát lehet játszani. Természetesen fontos, hogy milyen eredményt érünk el az első mérkőzésen, de biztos vagyok benne, hogy a két meccsen dől el a trófea sorsa" - mondta az MTI-nek Karl-Erik Böhn, a győriek mestere.

A Buducnost most először játszik BL-döntőt, előtte kétszer nyert KEK-et (2006-ban és 2010-ben). Az alakulat - a légiósokkal kiegészülve - szinte megegyezik a montenegrói válogatottal. A csapatot erősíti a korábban Győrött jászót Ana Djokic is.

A Podgorica az elődöntőben a címvédő Larvik otthonában 22-20-ra nyert, hazai környezetben pedig elképesztő 23-13-as kiütést produkált.

Audi-ETO: fotók az utolsó veszprémi edzésről a BL-döntő előtt.

Az edzést megelőzően a lányok bemutatták új szerelésüket, melyet az Adidas-szal közösön külön a fináléra gyártottal le
Görbiczéknek.

A lányok megköszönve a szurkolók eddig fantasztikus buzdítását Győri Zoltánnak, a győri vezérszurkolónak egy névre szóló mezzel kedveskedtek, melynek 8-as szám azt jelenti, hogy a szurkolók a nyolcadik ember a csapatban!

"Az a meccs katasztrófa volt a Larviknak. A 13 kapott gól természetesen szenzációs, de ennek ellenére nem tartok a Buducsnoszt védelmétől.

Remélem, támadásban tudunk olyat nyújtani, főleg a sebességünk révén, hogy a montenegróiak ne tudják még egyszer megismételni ezt a produkciót" - jegyezte meg Böhn.

Görbicz Anita, a győriek csapatkapitánya is bizakodó a döntőt illetően.

"Nagyon jó játékot nyújtottunk, fergeteges közönség előtt, talán a legjobb teljesítményt a szezonban. - utalt az Oltchim Valcea elleni elődöntő veszprémi mérkőzésére.

"Győzelmet várok, bízom benne, hogy több góllal nyerünk, ami elég lesz a végső sikerhez. Sajnos rossz emlékem van az előző BL-döntőről, mert nem tudtam pályára lépni, de nem foglalkozunk az akkor vereséggel, csak a mi játékunkra koncentrálunk és ha az sikerül, nem lesz promléma.

A védekezésünk meghatározó lesz, Popovicot ki kell kapcsolni a játékukból. A montenegróiak védekezése is nagyon kemény, de igyekeztük feltérképezni őket." - mondta el a győriek csapatkapitánya a klub hivatalos oldalán.

Heidi Löke, a világ legjobb játékosának megválasztott beállós már egyszer elhódította a kupát, így tujda milyen érzés Bajnokok Ligáját nyerni.

"Azt hiszem, nagyon jó mérkőzést fogunk játszani, remek formában van a csapat, jól felkészültünk a döntőre és mindenki nagyon várja a veszprémi mérkőzést. Az eddigi legjobb dolog volt az életemben a BL-győzelem, azt hiszem most is el tudjuk érni és Győrbe kerül a trófea.

A podgoricaiaknak nagyon erős keretük van, minden poszton remek játékosok játszanak, ebből is kiemelkedik Popovic, remek kézilabdázónak tartom. Nekünk elsősorban magunkkal kell foglalkozni, ez lesz a legfontosabb mindkét mérkőzésen.

A szombat 17:15 órakor kezdődő döntőre minden jegy elkelt, így 5000 szurkoló, ebből közel 500 montenegrói lesz jelen az arénában.