2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

BL: szép játékkal győzött az Audi-ETO Nagybányán

A női kézilabda BL A-csoportjának 2. mérkőzésén magabiztos, 33-21-es győzelmet arattak a zöld-fehérek a HCM Baia Mare otthonában.
Tizenkét gólos győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a román HCM Baia Mare otthonában. A zöld-fehéreknél kilenc gólig jutott Löke, de Görbicz is kiemelkedően játszott.

HCM Baia Mare – Győri Audi-ETO 21:33 (10:16)

Gólszerzők:

Baia Mare: Tatar 5, Rudics 3(3), Geiger, Nechita, Marin 3-3, Buceschi 2(2), Oltean, Puiu 1-1.

ETO: Löke 9, Amorim 6, Görbicz 6(2), Szepesi 4, Bognár-Bódi 3, Bulatovic 2, Orbán, Kovacsics, Boczkó-Hornyák 1-1.

Az MTI felvételei.

Óriási hangzavar várta a Győri Audi-ETO együttesét Nagybányán. A hazaiak szurkolói dobbal, síppal, füttyszóval igyekeztek megfélemlíteni Ambor Martín csapatát. A találkozó előtt a győri szimpatizánsok ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt, de sajnos a hazaiak az előbb említett eszközökkel igyekeztek minél jobban elnyomni.

Amorim és Löke találatával a győriek szerezték meg a vezetést, majd Buceshi szépített hétméteresből. A zöld-fehérek igyekeztek sokat járatni a labdát és megjátszani az üresen maradt játékosokat. Az első félidőben a legtöbbször Lökét sikerült, aki összesen hat gólig jutott harminc perc után.

Tíz perc elteltével 4:4-re álltak a csapatok, de ezt követően nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a győriek. A hazai együttes főként a megítélt büntetőkben bíztak, de szerencsére a csereként beállt Herr egyet hárítani tudott.

Az első félidő második felében többször sem ítéltek a játékvezetők a győriek javára, ennek ellenére Görbiczék remekül játszottak és használták ki az adódó lehetőségeket. Amorim és Löke góljainak köszönhetően végül 16:10-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően igyekezett nagyobb erőket mozgósítani a Baia Mare együttese. Hét góllal is vezettek a zöld-fehérek, de sikerült négyre felzárkózniuk a hazaiaknak. Mielőtt szorossá vált volna a találkozó, Görbicz hétméteresből, míg Bulatovic átlövésből volt eredményes, így ismét megnyugtató előnyre tett szert az Audi-ETO.

A folytatásban is eredményesen és látványosan játszott az ETO. Görbicz zseniális hát mögötti passzokkal hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társakat, akik rendre góllal hálálták meg a bizalmat. A második félidő 24. percében Szepesi gólja után 29:29-es eredménynél hangosan kiabálhatta a győri szurkolótábor a tízgólos különbséget.

Az utolsó percekben is a zöld-fehérek akarata érvényesült, végül 33-21-es győzelmet arattak Nagybányán a HCM Baia Mare otthonában.

Online közvetítés

(II.) 30.p. Puiu elrontta a hétméterst, vége a talkozónak!

(II.) 28.p. Boczkó-Hornyák szerezte meg a első találatát, majd Marin szépített. 21-33

(II.) 28.p. Görbicczel szemben szabálytalankodtak csúnyán, vérzik az álla, ezért le kellett cserélni.

(II.) 27.p. Görbicz használta ki a védelmi hibát és lőtt a kapu jobb oldalába. 20-32

(II.) 26.p. Tatar szépített a hazaiaknál. 20-31

(II.) 25.p. Szepesi cunderezve lőtt a kapuba. 19-31

(II.) 24.p. Góóóóóól! Gyönyörű figura végén, Görbicz hát mögött passzolt Amorimnak, aki kilőtt a jobb alsót. 19-30

(II.) 24.p. Szepsi gólja után hangosan kiabálja a győri közönség a tízgólos különbséget. 19-29

(II.) 23.p. Görbicz átlövésből lőtt a kapu jobb oldalába. 19-28

(II.) 22.p. Lunde védett, indította Szepesit, aki nem hagyta ki a ziccert. 19-27

(II.) 20.p. Löke megszerezte kilencedik találatát, majd Rudics hétméteresből szépített. Tervel kiállítása miatt emberhátrányban a győriek. 19-26

(II.) 18.p. Időt kértek a hazaiak.

(II.) 18.p. Emberelőny ellenére fent volt a játékvezetők keze, de Amorim test mellől óriási gólt lőtt. 18-25

(II.) 16.p. Tatart találták meg a védők mögött, nem rontotta el a ziccert. 18-24

(II.) 15.p. Görbicz két embert vert meg és lőtt a kapuba. 17-24

(II.) 13.p. Gyors lerohanás végén Szepesi nem hibázott szélről, majd TAta szépített. 17-23

(II.) 11.p. Puiu lőtt Lunde kapujába, majd Bulatovic szépen játszotta meg Lökét, aki nyolcadik találatát szerezte meg. 16-22

(II.) 10.p. Bulatovic maradt szabadon és lőtt a kapu bal alsó sarkába. 15-21

(II.) 9.p. Bulatovic elleni szabálytalanság is hetest ért volna, végül Löke ellenit fújták be a játékvezetők. Görbicz szépen lőtt a kapuba. 15-20

(II.) 9.p. Két támadást is elrontottak a győriek, majd Nechita lőtt lerohanásból a kapuba. 15-19

(II.) 7.p. Amorimot kiállították, Rudics második hetesét sem rontotta el. 14-19

(II.) 6.p. Puiu bejátszása után Tatar lőtt a kapuba, majd Bognár-Bódi lőtt szélről a jobb oldali kapufa segítségével a hálóba. 13-19

(II.) 4.p. Tervel kiállítása miatt emberelőnyben játszó hazaiaknál Marin lőtt a kapu bal oldalába. 12-18

(II.) 3.p. Geiger szépített betörésből, majd Bognár-Bódi szélről lőtt a kapuba. 11-18

(II.) 2.p. Góóóól! Görbicz passza után Löke szerezte meg hetedik találatát. 10-17

Vége az első félidőnek!

30.p. Góóóól! Görbicz úgy passzolt Lökéhez, hogy közben teljesen másfele nézett, aki köszönte szépen és kihasználta a ziccert. 10-16

30.p. Görbicz passza után Amorim tört be a hézagos védelembe, majd estében lőtt a kapu bal oldalába. 10-15

29.p. Bulatovic óriási lövése a kapufán csattant, Löke szerezte meg a kipattanót és lőtt a kapuba. 10-14

28.p. Kovacsics kiállítása miatt emberelőnybe támadhatott a Baia Mare, Lunde védett.

26.p. Góóól! Lunde indítása után Löke lőtt a kapuba. 10-13

25.p. Két győri gólt sem adtak meg egy támadáson belül, majd Bulatovic adott el egy labdát, amelyből Nichita megszerezte második találatát. 10-12. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

24.p. Bejátszás után Tatar beállós pozícióból lőtt gólt. 9-12

24.p. Időt kértek a hazaiak.

23.p. Geiger könnyedén tört be a győri védelem között, majd pattintva lőtt a kapuba. 8-12

22.p. Góóóóól! Gyors támadás végén Amorim estében úgy lőtt a kapua, hogy közben szabálytalankodtak vele szemben. 7-12

22.p. Góóóól! Kovacsics futott be a beállós pozícióhoz, majd Görbicztől kapott labdát szépen lőtte a kapuba. 7-11

20.p. Bognár-Bódi pályára lépését követően szépen tekert a kifutó kapus mellett a hálóba. 7-10

19.p. Oltean estében lőtt a kapu jobb alsó sarkába. 7-9

19.p. Szép figura végén emberhátrányból Löke a szélről volt eredményes. 6-9

18.p. Buceshi büntetőjét hárította Herr, de egy perccel később ismét hétméterest kaptak a hazaiak. Rudics nem hibázta el. 6-8

17.p. Bulatovic betörése után már 8-5-re vezetnek a zöld-fehérek.

15.p. Góóóól! Amorimot hagyták szabadon, aki felugrásból szépen lőtte ki a bal alsó sarkot. 5-7

13.p. Amorimmal szemben nem fújtak le egy szabálytalanságot, így meglódulhattak a hazaiak és Marin lőtt a kapuba. Szerencsére rögtön jött a válasz Görbicz részéről. 5-6

11.p. Góóóóól! Lunde indítása után Löke pattintva lőtt a kapuba. 4-5

10.p. Nechita szélről egyenlített. 4-4

8.p. Góóóóól! Görbicz hétméteresből talált a hazaiak kapujába. 3-4

7.p. Elhibázott támadások után Geiger volt eredményes átlövésből. 3-3

4.p. Újabb büntetőhöz jutottak a hazaiak, Buceschi most sem hibázott. 2-3

3.p. Buceschi szépített hétméteresből, majd Bulatovic jó meglátásának köszönhetően Orbán lőtt gólt szélről. 1-3

2.p. Göbicz passza után Löke estében lőtt a kapuba. 0-2

1.p.Góóóól! Amorim átlövésből lőtte ki a jobb alsó sarkot. 0-1

Elkezdték a bemelegítést a csapatok, rövidesen kezdődik az online közvetítés.

A múlt heti fölényes Hypo elleni győzelem után ezúttal Nagybányán lép pályára a Győri Aud-ETO együttese.

• 7. Lacika62 2013. október 13. 20:32
    „4. BudaiKr 2013.10.13. 11:02 Kislány szádat evésre.....”
  • 6. BudaiKr 2013. október 13. 17:13
    „5. xverax 2013.10.13. 15:26

<moderálva>”
  • 5. xverax 2013. október 13. 15:26
    „4. BudaiKr 2013.10.13. 11:02
    szerencsétlen, te vagy más nemzet hulladéka....”
  • 4. BudaiKr 2013. október 13. 11:02
    „szegény lacika 62 biztos elkeseredett hogy a hazája csapata megin kikapott a ETOtól...
    deha megin valceaba ment meccsre akkor legalább nem kellet látni a vereséüket”
  • 3. Gudianyu 2013. október 12. 21:35
    „Szép volt lányok, igazi csapatmunka, gratulálok a győzelemhez! Jó volt nézni benneteket. Hajrá ETO!”
  • 2. 621 2013. október 12. 20:43
    „Ők könnyen vannak, csak leguggolnak.... Komolyan. Tényleg a csapat erejét mutatta meg, hogy a két bomlott bíró által össze-vissza fütyörészett meccsen is érvényesíteni tudják az akaratukat - győzni tudnak.... Gratulálok! Szép volt nézni és nehéz lehetett csinálni...!”
  • 1. tkrs9980 2013. október 12. 20:22
    „A játékvezetőket nem szeretném minősíteni.Ezt sokan megteszik majd helyettem jogosan.
    A csajok viszont bebizonyították, hogy bizony szembe szélben is lehet pisilni.
    Gratulálok! Szép volt csajok. Hajrá Győr!!!!!!!!!!!!”

Csodát vártunk, nyolcat kaptunk - Egervári lemondott

A hollandoktól pénteken elszenvedett 8-1-es vereség után Egervári Sándor lemondott a magyar… Tovább olvasom