2017. 04. 28. péntek - Valéria 6°C | 10°C Még több cikk.

BL: sorozatban tizenegyedik győzelmét aratta az Audi-ETO

Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten győzött 22:21-re a Győri Audi-ETO együttese a BL-címvédő Podgorica Buducnost otthonában.

Ismét remekül küzdött a Győri Audi-ETO együttese és megérdemelten nyert a Podgorica Buducnost otthonában. A biztos továbbjutás ellenére a győriek komolyan vették a találkozót és a bírói segédlet ellenére sem tudtak nyerni a montenegróiak.

Podgorica Buducnost – Győri Audi-ETO 21:22 (12:13)

Gólszerzők:

Podgorica: Cvijic 6, Knezevic 4(2), Bulatovic 4, Gjeorgijevska 3, Mehmedovic 2, Pavicevic 2.

ETO: Görbicz 7(5), Löke 5, Radicevic 4, Amorim 3, Lekic 2, Kovacsics 1.

Az előző idény Bajnokok Ligája győztes Podgorica Buducnost otthonában lépett pályára a két fordulóval a vége előtt biztos csoportelsőként végző Győri Audi-ETO.

Remekül kezdte a találkozót az ETO, Görbicz magabiztosan értékesítette a jogosan megítélt hétmétereseket, valamint Lekic és Radicevic jeleskedett támadásban. A hazaiak az első találataikat csak büntetőből szerezték, így 6-2-re sikerült ellépnie a zöld-fehéreknek a találkozó 11. percére.

A folytatásban is a győriek akarata érvényesült, továbbra is remekül védekeztek, valamint a támadásokban is rendre volt átütő erő. Tizenhat perc elteltével 11-5-re vezetett az Audi-ETO, így Dragan Andzic, a Podgorica vezetőedzője időkérésre szánta el magát.

A rövid szünet után hamar felzárkózott a Podgorica, a győriek támadásban számos technikai hibát követtek el, igaz többször is kissé indokolatlanul belemenést fújtak a játékvezetők és a hazaiaknak ítélték a labdát. Ambros Martín időkérése sem segített a csapaton, így az első játékrész végén egyre feljöttek a hazaiak és 13:12-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünet után két hétméterest is sikerült értékesítenie Görbicznek, így már ismét három volt a különbség a győriek javára. A folytatásban főként a küzdelem dominált, mindkét együttes sok hibával játszott, így a második félidő 14. percéig csupán négy gólt látott a közönség.

A második félidő 6. percétől hullámvölgybe került Ambros Martín csapata, tíz perc gólcsendet követően végül Radicevic tudott a kapuba találni. A hazaiak kisebb bírói segédlettel elkezdtek jobban játszani és 19-17-re megfordították az eredményt.

Már kezdtek örülni a montenegrói szurkolók, hogy csapatuk megnyeri a mérkőzést, ám Radicevic, Amorim és Görbicz góljaival gyorsan fordítottak a zöld-fehérek. A találkozó vége nagy izgalmat hozott, egy perccel a vége előtt jogtalanul megkapta harmadik két perces büntetését Amorim, így a kiállítás sorsára jutott. A zöld-fehérek az emberhátrány ellenére kivédekezték a hazaiak támadását, de ismét elvették a játékvezetők a labdát. A végén Knezevic szerencsére mellé lőtt, így 22:21-re győzött a Győri Audi-ETO együttese a Podgorica otthonában.

Ambros Martín csapata sorozatban tizenegyedik győzelmét szerezte meg a Bajnokok Ligájában.

Online közvetítés

30.p. Jogtalanul elvették a labdát az győriektől, majd Knezevic mellé lőtte az utolsó lehetőséget, így nyert az ETO!!!!!

II. 30.p. Amorimot kiállították, de a győriek kivédekezték a hazaiak támadását. Ambros Martín időt kért.

II. 28.p. Dragan Andzic kihasználta utolsó időkérési lehetőségét.

II. 28.p. Góóóóóól! Görbicz ragyogó indítása végén Löke lőtt a kapu bal oldalába. 21-22

II. 26.p. Bulatovic lőtt gólt átlövésből. 21-21

II. 23.p. Dragan Andzic, a hazaiak vezetőedzője időt kért.

II. 22.p. Góóóóól! Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített.

II. 21.p. Radicevic góljával egyre felzárkózott az ETO, majd Cvijic ismét gólt szerzett. A győriek szépen küzdenek Amorim és Görbicz találatával sikerült egyenlíteniük. 20-20

II. 18.p. Először Bulatovic, majd Gjeorgijevska is a kapuba talált, így 19-17-re vezetnek a hazaiak.

II. 17.p. Göbicz lövését hárította Woltering, majd Knezevic a mérkőzés során először megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A következő támadás végén viszont szép játékot követően Radicevic volt eredményes szélről. 17-17

II. 16.p. Bulatovic révén egyenlíteni tudtak a hazaiak. 16-16

II. 14.p. Hosszú idő után Bulatovic talált a győriek kapujába. 14-13-as zöld-fehér vezetésnél időt kértek a hazaiak.

II. 11.p. Az elmúlt percekben sok technikai hibát követtek el a csapatok, nem született gól.

II. 7.p. Löke negyedik góljával 16-13-ra módosult az eredmény a győriek javára, de Cvijic beállós pozícióból szépített. 14-16

II. 5.p. Ezúttal Löke harcolt ki büntetőt, amelyet Görbicz most sem hibázott el. A győriek emberelőnyben játszhattak, de nem sikerült újabb találatot szerezniük. 13-15

II. 2.p. Szepesi harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz érkétesített. A hazaiak a következő támadás végén Cvijic révén szépítettek. 13-14

Vége az első játékrésznek!

30.p. Az első félidő vége előtt kép másodperccel Mehmedovic volt eredményes szélről. 12-13

29.p. Egyre feljebb zárkózik a Podgorica. Knezevic és Pavicevic is a kapuba talált, mígy a győrieknél csak Löke tudott eredményes lenni. 11-13

27.p. Ambros Martín, a zöld-fehérek vezetőedzője időt kért.

26.p. Az elmúlt percekben sok technikai hibát követtek el a csapatok, egyedül Cvijic tudott a kapuba találni. 8-12

22.p. Szerencsés góllal szépített Cvijic, majd Pavicevic is eredményes tudott lenni szélről. A győriek nem hagyták, hogy ellépjenek a hazaiak, emberhátrányban is gól tudott dobni Löke. 7-12

17.p. Görbicz gyönyörű góljával 9-5-re módosult az eredmény. A hazaiak támadását sikerült kivédekezni, majd Kovacsics volt eredményes szélről, valamint Amorim is a kapuba talált. 11-5-ös győri vezetésnél időt kértek a hazaiak.

16.p. Gyönyörű Görbicz bejátszást Radicevic értékesített, majd két támadással később Gjeorgijevska ismét szépíteni tudott. 5-8

14.p. Hosszú idő után Gjeorgijevska lőtt a kapuba, de 15 másodpercen belül Amorim is megszerezte első találatát. 4-7

11.p. Gyönyörű egyéni akció végén Lekic talált a kapuba, majd Lunde védése után Löke lőtt gyönyörű gólt. 6-2-es győri vezetésnél Cvijic szépített. 3-6

8.p. Knezevic ezúttal sem hibázta el a hétméterest, ám a győrieknél Görbicz ismét a kapuba talált szintén büntetőből. Eddig négy hétméterest értékesítettek a csapatok. 2-4

5.p. Gyorsindítás végén Radicevic lőtt gólt. Amorim kiállítása miatt emberhátrányban az Audi-ETO, de az első támadást sikerült kivédekezni.1-3

3.p. A hazaiak is hétmétereshez jutottak, amelyet Knezevic értékesített. A következő támadás végén Lekic szerezte meg ismét a vezetést. 1-2

1.p. Szepesi harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 0-1

A győriek a Lunde Haraldsen – Radicevic, Rédei-Soós, Görbicz, Löke, Lekic, Szepesi összeállításban kezdtek.

Papíron az Audi-ETO a tavalyi BL-finálé ismétlését vívja majd vasárnap Montenegróban. A valóságban azonban tétje már nincs a zöld-fehéreknek, ugyanis az első négy fordulóban biztosította helyét az elődöntőben Ambros Martín alakulata. A Buducnost Podgoricának ugyanakkor van mitől tartania, nevezetesen a kieséstől. A középdöntő győri felvonásán egyébként a zöld-fehérek 27-17-re nyertek.

Szerdán bajnoki rangadó várt a győriekre, melyen 1401 nap után veszített ismét pontot hazai színtéren. Legutóbb 2009. május 5-én szintén a Népligetben az FTC ellen történt hasonló Görbiczékkel. A felsőházi rájátszás 4. fordulóban 28-28 lett a vége, most 34-34-es döntetlennel zártak a csapatok.

A győriek spanyol szakvezetője, Ambros Martín ebben az eredményben is megtalálta a pozitívumot: „Mi vagyunk az egyetlen csapat, amely ebben a szezonban a Fraditól a saját otthonában pontot szerzett."

Persze azért a kritikai észrevételek sem maradtak el a szerdai produkció kapcsán. „Megtapasztalhattuk, mi a következménye annak, ha egyáltalán nem védekezünk, és nem a saját játékunkat játsszuk, hanem az ellenfelét. Ha nem koncentrálunk, mi is tudunk akár veszíteni is. Ennél több jelentőséget azonban nem tulajdonítok az eredménynek." - vélekedett Ambros Martín, majd rátért a Buducnost elleni mérkőzésre.

„Az elődöntőbe jutást elérve az a legfontosabb, hogy ne ebben a tudatban készüljünk és lépjünk pályára. Sem a Podgorica, sem itthon a Randers ellen nem szabad arra gondolnunk, hogy már bent vagyunk a négyben, hanem ugyanazzal a mentalitással és keménységgel kell fellépnünk, mint eddig. Egy csapatnak addig nem szabad ezen a gondolkodásmódon változtatni, amíg nem érte el a kitűzött célját. Márpedig szép dolog az elődöntő, de gyakorlatilag ez egyelőre semmit nem ér. -fogalmazott a szakember.