2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

BL: öt góllal győzött hazai pályán az Audi-ETO

A női kézilabda Bajnokok Ligájának első fordulójában a Győri Audi-ETO együttese 24-19-es győzelmet aratott hazai pályán a horvát Podravka Koprovnica együttese ellen.

Győri Audi-ETO – Podravka Koprovnica 24-19 (11-7)

Gólszerzők: Amorim 5, Görbicz 4, Lekic 3, Orbán 3, Löke 3, Szepesi 2, Radicevic 2, Rédei-Soós 1, Kovacsics 1, illetve Damnjanovic 9, Z. Covic 4, Tatari 3, Milanovic Litre 1, Horvat 1, A. Covic 1.

Nem kezdte jól a mérkőzést a Győri Audi-ETO együttese, a találkozó 7. percében szerezték meg az első góljukat 2-0-ás horvát vezetésnél.

A folytatásban sem javult a győriek játéka, sok technikai hibát követtek el és pontatlanul fejezték be a támadásokat. A vendégek viszont továbbra is remekeltek és főként Damnajovic góljainak köszönhetően 4-1-re sikerült elhúzniuk.

Női kézilabda BL: Győri Audi-ETO - Podravka Koprovnica 24-19
A folyamatos horvát vezetést a találkozó 19. percében elégelte meg Ambros Martín, a hazaiak mestere. A spanyol edző 7-5-ös Podravka vezetésnél időt kért és új védekezési szisztémában kezdtek játszani a hazaiak. Tervel is pályára lépett védekezésben, ennek is köszönhetően számos hibát követtek el a vendégek és ahogy később kiderült, az első félidő végéig már nem szereztek további találatot.
A zöld-fehéreknél viszont remekelt Görbicz, Löke és Rédei-Soós is, így zsinórban szerzett hat góljuknak köszönhetően 11-7-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt hármas emberelőnyben kezdte az Audi-ETO, ezt kihasználva Szepesi szerzett gyors gólt szélről.

A folytatásban viszont kissé bizonytalanul játszottak a győriek, többször is könnyelműen eladták a labdákat és a második félidő 8. percében 14-12-re jöttek fel a horvátok. Szerencsére védekezésben továbbra is szervezetten játszottak Kovacsicsék és Haraldsen is számos bravúrt mutatott be, de a támadásokat rendre elkapkodták a zöld-fehérek.

A második félidő derekától már nyugodtabban játszottak a győriek, Amorim és Radicevic góljainak köszönhetően fokozatosan elléptek a horvát együttestől és végül 24-19-es győzelmet arattak.

Online közvetítés:

Az utolsó percben nem esett gól, így 24-19-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a horvát Podravak Koprovnica ellen.

(II.) 29.p. Orbán lőtt szép gólt szélről, ám Covic ismét betalált a győri kapuba. (24-19)

(II.) 28.p. Amorim parádésan játszik az utóbbi percekben, ismét átlövésből szerzett gólt, de Covic rögtön válaszolni tudott. (23-18)

(II.) 26.p. Az időkérés után Covic szerzett gólt. (22-17)

(II.) 25.p. Amorim gól átlövésből, majd a vendégek vezetőedzője időrt kért 22-16-os győri vezetésnél.

(II.) 24.p. Góóól! Ismét öttel vezet az ETO Amorim góljának köszönhetően.

(II.) 23.p. Tervel harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz a kapufára lőtt.

(II.) 22.p. 20-16-os győri vezetésnél Ambros Martín, a hazaiak mestere időt kért.

(II.) 20.p. Haraldsen hárított büntetőt, majd Radicevic hibázott ziccerben.

(II.) 19.p. Covic találatával feljebb zárkóztak a vendégek. (20-16)

(II.) 18.p. Amorim második góljával 20-15-re vezetnek a győriek.

(II.) 16.p. Tervel labdaszerzése után Radicevic gól gyors ellentámadásból. (19-15)

(II.) 16.p. Neven Hrupec, a vendégek mestere időt kért.

(II.) 15.p. Damnajovicot továbbra sem tudják tartani a győriek, ezúttal átlövésből szerzett gólt. (18-15)

(II.) 14.p. Óriási Haraldsen védés után Lekic gól betörésből. (18-14)

(II.) 12.p. Két Podravka gól egymás után. (17-14)

(II.) 11.p. Haraldsen gyors indítása után Radicevic gól. (17-12)

(II.) 11.p. Lekic egyéni akciója után 16-12-re vezetnek a zöld-fehérek.

(II.) 10.p. Damnajovicot képtelenek tartani a győriek, újabb gólt szerzett átlövésből. (15-12)

(II.) 9.p. Amorim gól átlövésből. (15-11)

(II.) 8.p. Rédei-Soós harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz kihagyott, de a kipattanó után eredményes tudott lenni. (14-11)

(II). 7.p. Támadásban sok hibát követnek el a győriek, míg a vendégek kétszer is eredményesek tudtak lenni. Herr Orsolya sem tudta hárítani Damnajovic büntetőjét. (13-11)

(II.) 5.p. Lekic egyéni akciója után 13-9-re vezetnek a zöld-fehérek.

(II.) 4.p. Radicevic a kapufát találta el szélről, az ellentámadás végén Jovic volt eredményes. (12-9)

(II.) 2.p. Kettős emberelőny ellenére Görbicz lövését blokkolták a vendégek, majd Damnajovich lőtt gólt átlövésből. (12-8)

(II.) 1.p. Gyors Szepesi gól szélről. (12-7)

Vége az első félidőnek, 11-7-re vezetnek a győriek.

30.p. Hármas emberlőnyben támadhatott az ETO, de Amorim eladta a labdát.

28.p. Rédei-Soós harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (11-7)

25.p. Keményen védekezik az ETO, az elmúlt támadásokban képtelenek gólt lőni a vendégek. A hazaiaknál viszont Görbicz bejátszásából Löke volt eredményes. (10-7)

23.p. Rédei-Soós lövésével már két góllal vezet az ETO! (9-7)

23.p. Rédei-Soós lövését védte a vendégek kapusa, de a következő támadás végén Orbán volt eredményes. (8-7)

22.p. Neven Hrupec, a vendégek vezetőedzője használta ki időkéséri lehetőségét.

20.p. Gyors ellentámadás végén Orbán volt eredményes. (7-7)

19.p. Emberelőnyből Szepesi szerzett gólt szélről. (6-7)

19.p. Damnajovic megállíthatatlannak bizonyult, ötödik találatával 7-5-re vezetnek a vendégek. Ambros Martín, a hazaiak mestere időt kért.

18.p. Az elmúlt percekben mindkét együttes sok technikai hibát követett el, nem láttak gólt a nézők.

15.p. Löke harcolt ki egy hetest, de Görbicz a kapufát találta el.

14.p. Damnajovic hétméterese után ismét a vendégeknél az előny. (5-6)

13.p. Egyenlített az ETO! Görbicz szerzett parádés gólt test mellől. (5-5)

12.p. Lekic harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (4-5)

11.p. Tatari szerzett gól beállós pozícióból. (3-5)

11.p. Haraldsen védése után Löke szerzett gólt egy gyors ellentámadásból. (3-4)

10.p. Kovacsics betörése után szépítettek a zöld-fehérek. (2-4)

10.p. Damnajovic ezúttal átlövésből talált a kapuba. (1-4)

9.p. Damnjanovic újabb hétméteresével 3-1-re vezet a Podravka.

8.p. Amorim bejátszása után Löke lőtt szép gólt. (1-2)

7.p. Damnjanovic harcolt ki hétméterest, amelyet magabiztosan értékesített. (0-2)

6.P. Először Lekic, majd Amorim is a kapufát találta el, így továbbra is a horvát együttes vezet.

4.p. Támadásban eddig nem remekelnek a győriek, legutóbb Amorim találta el a felső lécet.

1.p. Tatari révén a vendégek szerezték meg a vezetést. (0-1)

A zöld-fehérek a Lunde Haraldsen - Radicevic, Lekic, Löke, Kovacsics, Amorim, Szepesi összeállításban kezdtek.

A hagyományokhoz hűen a mérkőzés kezdete előtt a hazai szurkolók elénekelték a magyar himnuszt.

Megkezdődött a csapatok bemutatása. A győriek zöld, míg a vendégek piros szerelésben lépnek pályára.

Az előző idényben Bajnokok Ligája döntőt játszó Győri Audi ETO megkezdi a szereplését a legrangosabb európai kupasorozatban.
Ambros Martín irányításával a zöld-fehérek eddig hibátlanul vezetik a hazai bajnokságot, most viszont a Bajnokok Ligájában kell a horvát Podravka együttesét legyőzniük.

„Természetesen nagyon várjuk a Bajnokok Ligáját, apránként, lépésről lépésre haladunk a felkészülésben. Ez egy hosszú sorozat, ezért minden lépés, minden mérkőzés fontos lesz, de nem csak az eredmény miatt, hanem mindig képesek legyünk 100%-ot nyújtani. Ahhoz, hogy ezt elérjük, még egy kis időre van szükségünk, de mire igazán fontos lesz, addigra készen fogunk állni és a legjobb teljesítményünket fogjuk nyújtani." - mondta el a zöld-fehérek spanyol vezetőedzője a klub hivatalos oldalán.

A győri szurkolók bizakodóak a mérkőzést illetően, a klub oldalán meghirdetett szavazáson a voksolók 52%-a vár 5-10 gólos különbséget.

A mérkőzésről szombaton 17.15-től online közvetítést adunk.

• 11. BudaiKr 2012. október 16. 18:41
    „10. Lacika62 2012.10.16. 18:28

kiskocos miér nem örülsz inkább a gyözelemnek? fáj hogy mindig igazam van?”
  • 10. Lacika62 2012. október 16. 18:28
    „5. BudaiKr 2012.10.14. 11:16

Jó lenne, ha meg tanulnál helyesen írni, ebben az irományodban "csak" 4 helyesírási hiba van!!!!!! Ne fikázd a csapatot és főleg ne a Görbiczet!!!!! Tanuld meg le írni a nevét!!!!!!! Hányas voltál helyesírásból Krisztián”

• 6. ilaci 2012. október 14. 17:55
    „Óriási húzás volt a mestertől, hogy a világsztárjaink nélkül indultunk, így kezdéskor a második sorunk fárasztotta le az ellenfelet.
    Aztán jött egy taktikai időkérés, bejött az első sorunk, majd Tervellel zavaróban olyan védekezést produkáltak lányaink, hogy még az ínyenceknek is tátva maradt a szája, hisz majd 20 percig még gólt sem kaptunk.
    A tréner kiválóan forgatta a játékosokat, megoszlott a terhelés, így most nem egyedül Görbe vállát nyomta a győzelmi kényszer, hanem az egész csapat kivette a részét a góllövésből.
    Ha így fejlődünk a néha már Róth Kálmáni erényeket felmutató tréner keze alatt, akkor februárra összeállhat végre egy világverő csapat.
    - - - -
    Én nagyon örülök, ha egy ilyen dilettáns (Jóleány) is elmondja a véleményét a történtekről, mert ez azt jelenti, hogy valaki annak ellenére érdeklődik a kézilabda iránt, hogy halvány szellentése sincs a labdajátékok eme válfajához.
    Remélem szorgalommal és türelemmel lassan majd a Jóleány értelme is meghomályosodik.”
  • 5. BudaiKr 2012. október 14. 11:16
    „jó lessz ez! ez egy jó edző simán behusztuk a meccset és nem a Gőrbic álitotta össze a csapatot.”
  • 4. 621 2012. október 13. 21:13
    „A helyzet az, hogy én is eléggé bizonytalan voltam - vagyok - abban, hogy jó úton halad-e az AUDI(motor)? Lassan azért az előjön, hogy az edző tényleg először a védekezést(még hozzá az Itx: félét próbálja beleverni a lányokba és jelenleg teljesen hátérbe szorul a támadás : begyakorolt figurákkal(ami nekünk nézőknek teljesen hiányzik gondolom...és követhető is ). Erősen győzködöm magam, hogy ez is meg lesz, nem kis mértékben arra alapozva, hogy egészen egyszerűen nincs más választása a lányoknak, hiszen ők sem akarnak rosszul járni - Martin sem akar vesztes edző lenni...”
  • 3. fityesz 2012. október 13. 20:41
    „Aki kint volt,az láthatta:ez egy gyalázatosan gyenge meccs volt.Ez kevés a továbbjutáshoz.”
  • 2. umberto 2012. október 13. 20:07
    „1. Jóleány
    Nem az első meccsen kell megmutatni mindent, amit tudnak a lányok, hanem meg kéne most már egyszer nyerni a döntőt. Az elődöntő meglesz.”
  • 1. Jóleány 2012. október 13. 19:43
    „Tisztelt tízmilliókat kereső amatőr tudású " profi kézilabdázó " hölgyek !
    A mai teljesítményük nem a BL győzelemhez, de a csoportból való továbbjutáshoz is kevés lesz.
    A külföldi " sztárok " alibiztek, ha a helyükre pályára küldött magyar " alattvalók " nem kézilabdáznak, már az első
    mérkőzésen szembesülhettek volna a szomorú valósággal. Az ilyen teljesítményt nyújtó játékosokat a nyugati profi
    sportegyesületek az országhatárig kergetnék ezért a gyalázatos teljesítményért, amit ma kézilabdázás címén
    nyújtottak. Szégyen amit ma produkáltak ! Magyar kézilabda barátok, ha ébren vagyunk ne álmodjunk !”

Dzsudzsák és Juhász nélkül a törökök ellen

Rendkívül nehezen megszerzett, de értékes győzelemnek értékelték az észtek elleni 1-0-ás pénteki… Tovább olvasom