2017. 12. 12. kedd - Gabriella 5°C | 14°C Még több cikk.

BL online: Ajax - B. Dortmund 1-4

Az Ajaxnak nem megy, a Dortmund pedig sorra gyártja a gólokat. Csak a meccs végén sikerült szépíteni a hollandoknak.
Ajax - Borussia Dortmund 1-4 (0-3)
Bajnokok Ligája csoportmérkőzés, D csoport, 5. forduló
Amsterdam Arena, vez.: P. Proenca.

Ajax: Vermeer - Alderweireld, Moisander, Blind, van Rhijn, C. Poulsen, Enoh, Eriksen, de Jong, Boerrigter, Lukoki

Dortmund: Weidenfeller - Subotic, Hummels, Piszczek, Schmelzer, Bender, Gündogan, Götze, Reus, Grosskreutz, Lewandowski

Gsz.: Hoesen (86.), ill. Reus (8.), Götze (36.), Lewandowski (42. és 67.)

További eredmények

A csoport:
Porto - Dinamo Zagreb 3-0
Dinamo Kijev - PSG 0-2
A csoport állása: 1. Porto 13, 2. PSG 12, 3. D. Kijev 4, 4. D. Zagreb 0 pont. Továbbjutott a Porto és a PSG.

B csoport:
Arsenal - Montpellier 2-0
Schalke - Olympiacos 1-0
A csoport állása: 1. Schalke 11, 2. Arsenal 10, 3. Olympiacos 6, Montpellier 1 pont. Továbbjutott a Schalke és az Arsenal.

C csoport:
Anderlecht - Milan 1-3
Zenit - Malaga 2-2
A csoport állása: 1. Malaga 11, 2. Milan 8, 3. Zenit 4, 4. Anderlecht 4 pont. Továbbjutott a Malaga és a Milan.

D csoport:
Ajax - Dortmund 1-4
Manchester City - Real Madrid 1-1
A csoport állása: 1. Dortmund 11, 2. Real Madrid 8, 3. Ajax 4, 4. M. City 3 pont. Továbbjutott a Dortmund és a Real Madrid.

90+3. perc: Vége a meccsnek. A többi találkozó is véget ért. A Real pontot szerzett, vagyis az Ajax számára is véget ért idén a BL.

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Van Rein beadását Fischer nem tudja kapura rúgni. Pato góljával az Anderlecht - Milan meccs 1-3-ra változik.

88. perc: Lukoki cselezi át magát a németek csapatának harmadán, a lövését azonban védi a kapus. Közben a Porto is három gólosra növelte az előnyét a Dinamo Zagreb vendégeként.

86. perc: Már mindkét csapat a meccs végét jelző sípszóra vár, amikor Hoesent indítja Eriksen, a csereember lő, Subotic lábán megpattan a labda és védhetetlenül vágódik Weidenfeller hálójába. 1-4

83. perc: Moisander rúgja meg Lewandowskit, sárgát kap érte a hazai játékos.

79. perc: Schieber jön az első gólt jegyző Reus helyére.

79. perc: Weidenfeller fogja Fischer lövését. Közben szépít az Anderlecht a Milan ellen (1-2), a Schalke pedig megszerezte a vezetést néhány pece az Olympiacos ellen.

73. perc: Fisher a pályán az Ajaxnál, Boerrigter ment le. A Porto időközben már 2-0-ra vezet a Zárgáb ellen. A Milan is növelte az előnyét az Anderlecht ellen. A Manchester City pedig egyenlített a Real ellen.

72. perc: Housen veszélyes fejjel, de a dortmundi portás résen van. Cserélt a vendégcsapat: Blaszczykowski jött Götze helyére.

67. perc: Weidenfeller védi Schöne távoli, lapos lövését. Az ellentámadás végén Lewandowski pedig újra betalál. Ez így már nagyon súlyos zakó. 0-4

65. perc: Két csere: Bender helyére Perisic jön a vendégeknél, Enoh helyére pedig Hoesen a hazaiaknál.

64. perc: Lukoki beadását Boerrigter egy német védő hátába fejeli. És nem a kezére, ahogy azt a holland reklamálja. Az Arsenal Londonban már 2-0-ra vezet.

61. perc: Enoh könyökli orrba Bendert. A vérző játékost le is cserélik. Közben a PSG már 2-0-ra vezet a Dinamo Kijev ellen.

53. perc: Götze elesik a tizenhatoson belül, Proenca a büntetőpontra mutat. Aztán másképp dönt a portugál játékvezető, és Götze kap sárgát műesésért.

49. perc: Eriksen kis híján elpörgeti a labdát Weidenfeller mellett. De a németek kapusa résen van. Közben Wilshare góljával vezet az Arsenal a Montpellier ellen a B csoport egyik meccsén. A másik meccsen, a Schalke - Olympiacos találkozón még nincs gól. A C csoport még zajló meccsén a Milan megszerezte a vezetést az Anderlecht ellen.

46. perc: Cserél az Ajax: Schöne érkezik C. Poulsen helyére.

45+1. perc: Vége a félidőnek. És jó eséllyel az Ajax-drukkerek álmainak is...

45. perc: Amsterdamban még egy percig tart az első félidő, közben Kijevben megszerezte a vezetést a PSG.

42. perc: Már csak a csodában bízhatnak a hollandok: Götze remek kapáslövését még védeni tudja Vermeer, a kipattanót azonban az egyedül érkező Lewandowski a hálóba lövi. 0-3

36. perc: Götze kap labdát Subotictól a bal szélen, belefelé húzza meg néhány csellel, van Reijn nem lép oda, a német játékos pedig a rövid alsóba lő. 0-2

29. perc: Helyzet mindkét oldalon: előbb Lukoki hagyja el a labdát, aztán Götze...

22. perc: Kavarodás a németek kapuja előtt - egy kis nem szándékos kezezés is volt az események között -, végül Eriksen csavar kapu föé. A Porto időközben megszerezte a vezetést a Dinamo Zagreb ellen.

18. perc: Enoh lép rá Piszczek lábára, sárgát kap érte. Közrejátszik ebben az is, hogy előbb is szabálytalankodott.

16. perc: Bender rúgja fel Poulsent.

10. perc: Itt kirúgáshoz készülődik Weidenfelker, miközben Manchesterben Benzema góljával megszerzi a vezetést a Real. A hollandok számára a lehető legrosszabbul alakulnak a dolgok - jelenleg kiesésre állnak.

8. perc: Götze a jobb szélről befelé indul, aztán Reust szökteti, aki a kimozduló Vermeer alatt a hálóba gurít. 0-1

5. perc: Egy meccset már lejátszottak a mai játéknapon: a Zenit - Malaga találkozó 2-2-es döntetlennel ért véget.

3. perc: Weidenfeller tenyereli kapu fölé Subotic beívelését.

1. perc: Az Ajax kezdi a meccset.

Előzmények:
A D csoportban még bármi lehet. Még akár a 2 ponttal az utolsó helyen álló Machester City is továbbjuthat, ha mindkét hátralévő meccsét megnyeri. Nem mindegy tehát a csoportot jelenleg 8 ponttal vezető Borussia Dortmundnak sem a mai meccs. A döntetlen is elég ugyanakkor a továbbjutáshoz a Dortmundnak.

Az Ajaxnak 4 pontja van, a Madridnak pedig 7. Sok függ majd a M. City - Real Madrid meccs eredményétől, hogy az Ajaxnak milyen esélyei maradnak az utolsó fordulóra. Egy biztos, ha most nem nyernek, a Madrid viszont igen, akkor a spanyol és a német csapat jut tovább a csoportból, a hollandok és az angolok pedig kiesnek.

Tizenegyes, piros lap és 7 sárga: Manchester City-Real Madrid 1-1

Megnyerhette volna a mérkőzést a Machester City, de Xabi Alonsóék döntetlenen tudták tartani. Az angolok búcsúznak, a Dortmund mögött a Real a másik továbbjutó. Tovább olvasom