BL: Olympique Lyon-DVSC 4-0 - Galéria

Labdarúgás - Simán, félgőzzel is magabiztosan verte a Lyon a Debrecent a BL-ben.

Olympique Lyon-DVSC 4-0 (2-0)
2009. december 9., Lyon, E csoport. V: Meyer, Kadach, Glindemann

A második félidő még kevesebb debreceni helyzetet hozott, a Loki erőtlenül támadott, a Lyon lőtt még kettőt, és magabiztosan jutott tovább csoportjából.

90. perc: három percet húz rá a bíró.

88. perc: Coulibaly felé ment a beadás, összeugrott a francia kapussal. Utóbbi maradt a földön. Vérzik Lloris feje, de a magyar csatár se járt jobban, kötést kapott a fejére. Lloris szintén kötéssel a fején fejezheti be a meccset.

80. perc: újabb debreceni lövést jegyezhetünk föl, sajnos kevés volt ebből a meccsen. Kiss lőtt, a kapusról szögletre pattant a labda.

GÓL!
76. perc: Cissokho tolt kettőt a labdán, aztán 20-ról a rövidbe vágta a labdát, Panticnak esélye sem volt. 4-0

BL: Lyon-Debrecen

73. perc: Kallstöm állt be, Makoun jött le. Feczesin is pályára lépett, Szakály ülhet a kispadra.

72. perc: Delgado lövése nem jelentett veszélyt.

66. perc: Gomis tette le Bastosnak. A lövés elkerülte Pantic kapuját. Ez volt Gomis utolsó megmozdulása, Lisandro jött helyette.

GÓL!
59. perc: jobb oldaról jött Bastos beadása. A csereként beállt Pjanis lőtte az újabb lyoni gólt. 3-0

57. perc: újabb debreceni csere. Ramos helyén Kiss.

57. perc: Ramos lépett be ismét rosszul, a játékvezető megkegyelmezett. Továbbra is 11 emberrel játszhat a Loki.

52. perc: Bodnár helyett Bernáth állt be.

48. perc: Gomis játszotta magát tisztára egy szép csellel a tizenhatoson belül. Ellőtte a hosszúba, de Pantic odaért, vetődve hárított.

A második félidőt a Lyon kezdte.

Két szerencsésnek mondható góllal magabiztosan vezet az első félidő után a Lyon. A debreceni támadások erőtlenek, a meccs se nem izgalmas, se nem pörgős.

GÓL!
44. perc: Baston lőtt a hosszúba, miután egy szabadrúgás elé pattant egy védőről. A brazilra egyetlen védő sem figyelt. 2-0

42. perc: Coulibaly lőhetett kapura. Az erőtlen lövést csal másodszorra szedte össze Lloris.

Francia gólöröm

41, perc: Ramos kapott sárgát durva szabálytalanságért.

35. perc: Czvitkovics adta be a szögletet. A fejes gyenge volt.

33. perc: rendre elhalnak a loki támadásait a lyoni tizenhatos előtt.

29. perc: cserélt a Lyon. Pjanic jött be. Govou ment le.

27. perc: Czvitkovics ment el a jobb oldalon, beadta, de Coulibaly lesen volt.

GÓL!
25. perc: Govou lőtt kapura, ez kijött Panticról. épp Gomis elé, aki közelről a kapuba vágra a labdát. 1-0

23. perc: Govou lőhetett kapura közelről. Pantic két kézzel fogta a labdát.

21. perc: hiába szerzett gólt a Lyon, a partjelző behúzta a lest. Makoun lesen állt.

15. perc: Coulibaly rúgott lyukat, így védeni tudott a francia kapus.

14. perc: az első debreceni lövés. Fölé.

Lyon-Debrecen

12. perc: Makoun lépett oda Ramosnak. Gonalons is kapott egyet, aztán jeget a térdére.

10. perc: esély volt egy debreceni kontrára, de a védő tisztázott.

9. perc: hatalamas lyoni bomba 25-ről, alig ment el a jobb kapufa mellett.

7. perc: állandósult a Lyoni fölény, de egyelőre halványak a próbálkozások.

3. perc: jobbról lőtték be a lyoniak a szabadrúgást, veszélytelen volt. Egy perccel később balról íveltek középre. Mindenki előtt elment a labda.

2. perc:  a középpályán "kóstolgatta" egymást a két csapat.

Fehér mezben a Debrecen, kékben a Lyon. A Loki kedte a találkozót.

BL: Lyonban ér véget a Debrecen nagy kalandja

Szerda este 20:45 órától, ebben szezonban utolsó alkalommal szerepel a Bajnokok Ligájában a magyar bajnok Debrecen labdarúgócsapata. Herczeg András klubmenedzser több meghatározó játékosára, így Vukasin Poleksicre, Leandróra és Rudolf Gergelyre sem számíthat az Olympique Lyon elleni találkozón.

Az Olympique Lyon - amely hat tétmérkőzés óta nyeretlen - európai kupaporondon még soha nem találkozott magyar együttessel a Debrecen előtt. A BL csoportkörének 2. fordulójában 4-0-ra győzött a Puskás Ferenc Stadionban. Az már az előző fordulóban eldőlt, hogy a pont nélkül álló Debrecen a csoport negyedik helyén végez.

Lyonban
Lyonban

Herczeg András kedden este a mérkőzés helyszínén, a Gerland Stadionban vezényelt edzést.

A szerdán 20:45-kor kezdődő összecsapáson a német Florian Meyer fújja majd a sípot. A Lyon már továbbjutott a négyesből, míg a Debrecen minden meccsét elveszítette eddig, így biztosan a kvartett utolsó helyén végez.

A Debrecen meccsei az idei BL-ben

A Debrecen labdarúgócsapata tizenegy mérkőzéséből ötöt megnyert, hatszor kikapott a Bajnokok Ligája 2009/10-es kiírásában.

selejtező:

2. forduló (július 15. és 22.):

DVSC-TEVA – Kalmar FF (svéd) 2-0 (0-0)
gólszerzők: Varga J. (73.), Kiss Z. (86.)

Kalmar FF - DVSC-TEVA 3-1 (2-1)
gólszerzők: Elm (20., 71., utóbbi 11-esből), Mendes (32.), illetve Varga J. (13.)

Továbbjutott: a DVSC-TEVA 3-3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal

3. forduló (július 29. és augusztus 5.):

Levadia Tallinn (észt) - DVSC-TEVA 0-1 (0-0)
gólszerző: Leandro (70.)

DVSC-TEVA - Levadia Tallinn 1-0 (0-0)
gólszerző: Coulibaly (70.)

Továbbjutott: a DVSC-TEVA kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.

4. forduló (augusztus 19. és augusztus 25.):

Levszki Szófia (bolgár)-DVSC 1-2 (0-1)
gólszerzők: Bardon (51.), illetve Bodnár (12.), Czvitkovics (76.)

DVSC-Levszki Szófia 2-0 (2-0)
gólszerzők: Varga (13.), Rudolf (35.)

Továbbjutott: a Debrecen kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

csoportkör, 1. forduló (szeptember 16.):

FC Liverpool (angol)-DVSC 1-0 (1-0)
gólszerző: Kuyt (45+1.)

csoportkör, 2. forduló (szeptember 29.):

DVSC-Olympique Lyon (francia) 0-4 (0-3)
gólszerzők: Ka:llström (3.), Pjanic (13.), Govou (24.), Gomis (52.)

csoportkör, 3. forduló (október 20.):

DVSC-Fioretina (olasz) 3-4 (2-4)
gólszerzők: Czvitkovics (2.), Rudolf (28.), Coulibaly (88.), illetve Mutu (6., 20.), Gilardino (10.), Santana (37.)

csoportkör, 4. forduló (november 4.):

Fiorentina-DVSC 5-2 (1-1)
gólszerzők: Mutu (14.), Dainelli (52.), Montolivo (59.), Marchionni (61.), Gilardino (74.), illetve Rudolf (38.), Coulibaly (70.)

csoportkör, 5. forduló (november 24.):

DVSC-Liverpool 0-1 (0-1)
gólszerző: Ngog (4.)

A Loki pénzdíjai a BL-ben

A Debrecennek - egyelőre - nem sikerült a csoportkörbe jutásért járó 7,1 millió eurón, azaz 1,9 milliárd forinton felül további összeget szereznie a Bajnokok Ligájában a Európai Labdarúgó Szövetségtől (UEFA).
Az eddig bezsebelt summa 3,54 millió euróval több annál, mintha a Loki alulmaradt volna a Levszki Szófiával szemben az utolsó selejtezőkörben. Vereség esetén 2,56 millió járt volna a kvalifikációs menetelésért és további egymillió az Európa Liga-főtáblára jutásért.

A DVSC-TEVA további összegre tehet szert, amennyiben a hátralévő csoporttalálkozóján eredményesen szerepel, ugyanis egy győzelem 800.000, míg egy döntetlen 400.000 eurót ér. A Loki továbbjutása már matematikailag is kizárt, a nyolcaddöntőbe kerülés további 3 millió eurót hozott volna a konyhára.

A harmadik hely megszerzésére már szintén nincs lehetőség, ami azt jelentette volna, hogy a csapat átkerül az Európa Ligába - igaz, ez a helyezés a továbbjutásért járó 3 millióhoz képest csupán 200.000 euró bevételt jelentett volna.

A BL-eurók mellett a Debrecen jelentős összegekre tehetett szert a jegybevételből és a televíziós pénzekből is.