2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

BL: nyolc között az ETO - Audi ETO-Thüringer 29-22

Ambros Martín együttese tizenhat egymást követő mérkőzésen nem talált legyőzőre.
Szoros első félidőt követően végül 29-22-re győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a német Thüringer HC ellen.

Győri Audi-ETO – Thüringer HC 29-22 (13-11)

ETO: Bulatovic 7, Görbicz 6(3), Amorim, Löke 4-4, Bognár-Bódi, Szepsi 2-2, Boczkó-Hornyák, Soós, Kovacsics, Orbán 1-1.

Thüringer: Barbosa 8, Snelder, Jakubisova, Luzumova 3-3, Gros, Engel 2-2, Wohlbold 1.

Ambros Martín: - Harcos mérkőzés volt. Nem játszottunk igazán jól, de a győzelem most is sikerült és továbbjutottunk. Elégedett vagyok, hogy a legjobb nyolc csapat között vagyunk, de korábban is mondtam, hogy nehéz mérkőzések várnak ránk a Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is.

Katrine Lude: Nagyon hajtós meccs volt, a Thüringer rohanós, futós játékstílust képvisel, ezért nehéz ellenfél. Nem igazán kezdünk jól, de később mégis felvettük a saját ritmusunkat. Nagyon örülök a három megfogott büntetőnek, mert idén eddig nem igazán tudtam hetest fogni, ez most az önbizalmamnak is jót tett.
Herber Müller: Meglepetést akartunk okozni a mai mérkőzésen az emberfogással és ez úgy gondolom, hogy sikerült is, hiszen jó darabig vezettünk. Büszke vagyok a csapatomra, mert az utolsó pillanatig nem adták fel, harcoltak, harcoltak. A kihagyott büntetőkért nagyon kár, de egy ilyen fantasztikus csapattal szemben nem lehetek elégedetlen a mai teljesítményünkkel.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

Snelder góljával kezdődött a mérkőzés, de a következő támadás végén Bulatovic egyenlített. A győri együttesnek nem sikerült átvennie a vezetést, sőt a találkozó 3. percétől a vendégek játszottak egy-két gólos előnyben.

Tíz perc elteltével kissé váratlanul már 6-3-ra vezetett a német Thüringer HC. Háromgólos előny után a győriek percei következtek. Bognár-Bódi egyszer, míg Löke kétszer talált a kapuba, így a feljavuló védekezésnek is köszönhetően hamar 6:6-ra módosult az eredmény.

A folytatásban ismét két gólra elhúztak a vendégek, de gyorsan egyenlített az ETO. A mérkőzés 23. percében 9:8-as állásnál először szerezte meg a mérkőzésen a vezetést Ambros Martín együttese, amelyet sikerült megtartania az első félidő végéig, így 13:11-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően nagyobb sebességi fokozatban játszottak a győriek. Az első percekben kettős emberelőnyt remekül kihasználták Görbiczék, majd a folytatásban is remekül értékesítették a helyzeteket. Tizenkét perc elteltével 19:13-ra sikerült elhúznia a zöld-fehéreknek, így kezdett biztossá válni a hazai győzelem.

Az utolsó tizenöt percben sem forgott veszélyben az újabb diadal, egyedül Barbosa góljaival igyekezett elkerülni a Thüringer a kiütéses vereséget, végül 29:22-re diadalmaskodott Ambros Martín csapata.

Újabb győzelmének köszönhetően tizenhat egymást követő találkozón nem talált legyőzőre a Győri Audi-ETO együttese, így új rekordot állított fel a Bajnokok Ligájában.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Orbán is feliratkozott a gólszerzők közé, szélről ejtette át a vendégek kapusát. 29-22

(II.) 29.p. Barbosa a legeredményesebb már nyolc találattal. 28-22

(II.) 29.p. Görbicz óriási kapufás gólt lőtt átlövésből. 28-21

(II.) 27.p. Elöször Jakubisova, majd Löke is beállós pozícióból lőtt a kapuba. 27-21

(II.) 26.p. Luzumova test mellől lőtt gólt a kapu bal oldalába. Lunde hozzá ért a labdához, de hárítani nem tudott. 26-20

(II.) 25.p. Ismét Barbosa vette be Lunde kapuját. 26-19

(II.) 24.p. Kovacsics ismét a pályán, majd betörésből szerezte meg első gólját. 26-18

(II.) 23.p. A vendégeknél Barbosa a legeredményesebb hat találattal. Ezúttal átlövésből lőtt a kapuba. 25-18

(II.) 22.p. Időt kért Herbert Müller, a Thüringer edzője.

(II.) 22.p. Két emberre figyeltek a vendégek, Bulatovicsot könnyedén vették, aki megszerezte hetedik találatát. 25-17

(II.) 21.p. Gyors támadás után Amorim nagy erővel bombázott a kapuba. 24-17

(II.) 20.p. Gyönyörű akció végén Görbicz lőtt a kapu bal oldalába. 23-17

(II.) 19.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

(II.) 18.p. Jakubisova szélről talált Lunde kapujába. 22-17

(II.) 18.p. Bulatovic test mellől pattintva lőtt a kapuba. 22-16

(II.) 17.p. Gyors támadás végén Snelder fejezte be az akciót. 21-16

(II.) 17.p. Görbicz negyedik találatát szerezte meg, harmadikat hétméteresből. 21-15

(II.) 16.p. Löke kiállítása miatt emberelőnyben játszó vendégek Luzumova révén szépítettek. 20-15

(II.) 15.p. Lunde védése után Löke kapott indítást és a ziccert nem rontotta el. 20-14

(II.) 13.p. Wohlbold szépített a vendégeknél. 19-14

(II.) 12.p. Görbicz passza után Amorim a kapus lábai között lőtt a hálóba. 19-13

(II.) 10.p. Lunde indítása után Szepsi a kapus lábai között lőtt a kapuba. 18-13

(II.) 9.p. Görbicz hibázott el egy hétméterest.

(II.) 8.p. Sokáig vezette a támadást a Thürnger, végül Barbosa lőtt óriási gólt a kapu jobb felső sarkába. 17-13

(II.) 7.p. Görbicz szépen cselezte ki emberét, majd a kapu bal oldalába lőtt nagy erővel. 17-12

(II.) 6.p. Gros szépített betörésből. 16-12

(II.) 5.p. Időt kértek a vendégek.

(II.) 5.p. Szepesi harcolt ki büntetőt, amelyet ezúttal is Görbicz értékesített. 16-11

(II.) 3.p. Labdaszerzést követően Szepesi lőtte ki a kapu bal felső sarkát. 15-11

(II.) 1.p. Kettős emberelőny továbbra is. Bulatovic szerezte meg ötödik találatát. 14-11

Vége az első játékrésznek!

30.p. Kettős emberelőnyből ismét Bulatovic talált a kapuba. 13-11

29.p. 15 másodpercig hármas emberelőnyben játszhatott az Audi-ETO, Bulatovic használta ki az előnyt. 12-11

28.p. Barbosa óriási gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. 11-11

26.p. Soós találatával ismét a győrieknél az előny. 11-10

25.p. Amorim góljával kettővel vezetett az Audi-ETO, de egy rendkívül gyors támadás végén Luzumoval szépített, majd Jakubisova egyenlített. 10-10

23.p. Gyors győri ellentámadás végén Boczkó-Hornyák szerezte meg első találatát. Először vezet az ETO! 9-8

22.p. Herbert Müller, a vendégek edzője időt kért.

21.p. Lunde védte ki a Frey hetesét, majd a kipattanót is hárította a győriek kapusa. Óriási tapsot kapott a közönségtől.

20.p. Góóól! Bulatovic lőtte ki a kapu jobb felső sarkát. 8-8

18.p. Boczkó-Hornyák harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. 7-8

17.p. Még mindig emberelőnyben játszó vendégeknél Engel szerzett gólt szélről. 6-8

15.p. Amorim kiállítása miatt emberelőnyben játszó vendégek szépen játszották ki a győri védelmet és Snelder lőtt a kapuba. 6-7

13.p. Góóóól! Löke egyenlített! 6-6

12.p. Amorim szép bejátszásából Löke talált a kapuba. 5-6

11.p. Lunde védése után Bulatovic indította Bognár-Bódit, aki szélről szépített. 4-6

10.p. Barbosa harmadik góljával ismét hárommal vezet a Thüringer. 3-6

9.p. Görbicz eladott labdája után Barbosa robogott végig a pályán és lőtte be a ziccert. Egy perccel később Amorim szépített. 3-5

8.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

8.p. Először vezet két góllal a Thüringer. Barbosa is feliratkozott a gólszerzők közé. 2-4

6.p. Barbosa és Kovacsics ütközése után mindkét játékost ápolni kellett. Kovacsics két perces büntetést kapott.

5.p. Engel átlövésből szerzett góljával ismét vezet a Thüringer. 2-3

4.p. Bognár-Bódi szélről egyenlített, majd Lunde hárított egy hétméterest. 2-2

3.p. Gros lövésével ismét a német együttesnél az előny. 1-2

2.p. Snelder beállós pozícióból szerzett góljával vezettek a vendégek, de Bulatovic óriási találattal egyenlített. 1-1

A nemzetközi mérkőzéseknél a győri szurkolók ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt.

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

Szombaton 19.30 órakor a Thüringer HC-t fogadja az Audi-ETO a női BL 4. fordulójában.

A címvédő Audi-ETO azt a német Thüringer HC-t fogadja ma este, melyet október 20-án 33–25-re vert idegenben úgy, hogy már tizenhét(!) gól is volt Görbiczék előnye. Az utolsó 13 perc a hazaiaknak sikerült jobban az erősen felforgatott győri csapattal szemben, így tízen belülre került végül a német gárda.

A csoportkör féltávjánál Ambros Martín, az Audi-ETO vezetőedzője így értékelte az eddigi szereplést: „Teljes mértékben elégedett vagyok a teljesítményünkkel. Amit erre az időszakra terveztünk, azt tökéletesen sikerült megvalósítanunk, jó úton járunk. Fontos meccseket nyertünk meg, hiszen túl vagyunk két kemény idegenbeli mérkőzésen, amelyek mindig nehezebbek a hazaiaknál. Azonban mindig szem előtt kell tartanunk, hogy a csoportmeccsek korántsem értek még véget, ugyanolyan intenzitással, koncentrációval kell edzenünk és játszanunk a hátralévő három meccsen is.

Bízom benne, hogy a válogatott hét után a játékosok jó formában térnek vissza, mindenki megússza sérülés nélkül, és ott folytathatjuk, ahol abbahagytuk.

A spanyol szakember kitért a Thüringer elleni mérkőzés hajrájára is, mint mondta, nem hiszi, hogy az akkor pályán lévő játékosok önbizalmának rosszat tett a gyengébb eredmény.

„Hosszú úton járunk, amelynek a vége jövő tavasszal lesz. A munkát szisztematikusan építettük fel, a csúcsformát akkorra kell elérnünk. Az, hogy néhány meccsen nem jönnek össze tökéletesen a dolgok, főleg így, az elején, normális dolog, és semmilyen messzemenő következtetést nem szabad levonni belőle. A tennivalónk az, hogy le kell vonnunk a tanulságokat és ki kell javítanunk a hibáinkat. Így dolgozunk nap mint nap, hétről hétre, ez vezethet egyedül eredményre" – fogalmazott a szakember, aki a válogatott programok miatt kevesebbet tudott dolgozni a komplett csapattal.
„Együtt készültünk a veszprémi csapattal, nagyon hatékony munka volt. Fontos, hogy megtartsuk a ritmust, a lendületet, ezért tartottam fizikai tréninget is. Bízom benne, hogy jövő héttől újra zökkenőmentesen mehet tovább a munka" – tette hozzá Ambros Martín.

A csapat eddigi teljesítményéről Görbicz Anita csapatkapitány is nyilatkozott: „Még mindig nem vagyunk csúcsformában, hiszen mindig lehet, sőt, kell is javulnunk. Ambros mindig felhívja figyelmünket ezekre a dolgokra, majd ezután speciálisan olyan edzésgyakorlatokat végzünk, hogy kijavítsuk hibáinkat" – mondta Görbicz Anita.

A BL másik magyar csapata, az FTC vasárnap 17.15 órakor Lublinban játszik. A két csapat dabasi összecsapásán a zöld-fehérek 40–25-re diadalmaskodtak. A ferencvárosiaknak a két pont begyűjtése mellett fontos lenne, hogy a montenegrói Buducnost Podgorica ne nyerjen a dán Midtjylland ellen, mert máskülönben bravúr kellene a továbbjutáshoz az Elek-csapattól: kétgólos podgoricai vereségnél jobb eredmény vagy a dánok tízgólos legyőzése.

A csoportok állása. A csoport: 1. Audi-ETO 6 pont, 2. Thüringer HC 2, 3. Hypo NÖ 2, 4. Baia Mare 2. B csoport: 1. Midtjylland 6 pont, 2. FTC 4, 3. Podgorica 2, 4. Lublin 0.