2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 22°C Még több cikk.

BL: Négygólos vereséget szenvedett az ETO a Valcea otthonában

Az első játékrész végén még négy góllal vezetett a Győri Audi-ETO, de második félidei remek játékának köszönhetően 35-31-re nyert hazai pályán a román Oltchim Valcea együttese a női kézilabda BL elődöntőjében.

A női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén a Győri Audi-ETO együttese 35–31-re kikapott az Oltchim Valcea otthonában, így négygólos hátrányból várhatja a veszprémi visszavágót.

Oltchim Valcea - Győri Audi-ETO 35-31 (13-17)

Valcea, Traian Sportcsarnok. Vezette: Stolarovs, Licis (lettek)

Gólszerzők

Valcea: Curea 7, Bradeanu 5, Vizitiu 5, Nechita 5, Özel 3, Managarova 3, Babeanu 2/2, Meirosu 2, Vetkova 2, Manea 1.

Audi-ETO: Görbicz 10/6, Amorim 9, Radicevic 4, Löke 4, Kovacsics 2, Lekic 1, Hornyák 1.

Az első félidőben remekül védekeztek a győriek és támadásokban is látványos gólokat szereztek. A zöld-fehéreknél főként Amorim és Görbicz remekelt, míg a hazaiak Bradeaunak köszönhetően tartották a lépést.

Az első játékrész végén már hét góllal is vezetett az ETO, de végül négygólos győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

A szünet után rengeteg hibát követtek el a zöld-fehérek és képtelenek voltak megállítani a Valcea együttesét. A román csapat szinte mindegyik támadása végén eredményes tudott lenni, így nyolc góllal is vezettek már a félidő derekán.

Karl-Erik Böhn, az ETO vezetőedzője próbálta felrázni a győri lányokat és Pálinger pályára lépésének is köszönhetően végül sikerült négy gólra felzárkózni.

A visszavágót április 7-én rendezik 16 órakor Veszprémben.

Vége az első félidőnek!

Az utolsó percben Pálinger felett a kapuba talált Nechita, de tíz másodperccel később Löke volt ismét harcos. A megítélt büntetőt Görbicz a kapu jobb oldalába lőtte. 35-31

II. félidő 29. perc: Az időkérés után Vizitiu növelte tovább a megszerzett előnyt, de Löke ismét hétméterest hacolt ki, amelyet Görbicz most is értékesített. 34-30

II. félidő 28. perc: Emberhátrányban csak egy gólt kapott az ETO és miután kiegészültek, Amorim talált a hazaiak kapujába. A Valcea vezetőedzője kihasználta időkérési lehetőségét. 33-29

II. félidő 27. perc: Vizitiu továbbra is megállíthatatlan, míg Görbicz ziccert hibázott a szélen. Hornyák kapott két perces büntetést jogtalanul, Löke hétméterest hacolt ki emberhátrányban. A vonal mögé ezúttal is Görbicz állt és ismét nem hibázott. 32-28

Kézilabda BL: Négygólos vereséget szenvedett a Győri ETO a Valcea otthonában. Fotó:MTI/Kovács Anikó (galéria)

II. félidő 25. perc: A folytatásban Pálinger több védést is bemutatott, valamint Löke is eredményes tudott lenni. Két perccel később Hornyák harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített magabiztosan. 31-27.

II. félidő 20. perc: Az elmúlt percekben valamelyest rendezte sorait az ETO, Amorim és Hornyák góljával 30-25-re módosult az eredmény. Radicevic ha belövi a ziccert, akár négy gólra is feljöhetett volna az ETO.

II. félidő 18. perc: Lekic helyén Hornyák játszik és először gólt lőtt, majd labdát szerzett, de Löke a kapufát találta el. Özel góljával már hét találattal vezet a Valcea. Továbbra is hullámvölgyben az ETO, rengeteg hibát követnek el védekezésben. 30-23.

II. félidő 17. perc: Amorim szépített, de Manea is eredményes tudott lenni beállós pozícióból. Dinu remekel a kapuban, ezúttal Radicevic ziccerét hárította. 29-22

II. félidő 15. perc: Dinu remekel a kapuban a hazaiaknál, míg Haraldsen a második félidőben nem mutatott be védést. A norvég játékos helyére Pálinger érkezett, de ő sem tudtam megakadályozni a román együttes rohanásait, így 28-21-re vezet a Valcea.

II. félidő 11. perc: Valami nincs rendben a győrieknél, emberelőnyben is két gólt kaptak, de szerencsére Amorim és Radicevic eredményes tudott lenni. 26-21

II. félidő 8. perc. Az időkérés sem segített Görbiczéken, Vizitiu négy gólosra növelte a hazaiak előnyét. A győriek támadásban és védekezésben is rengeteg hibát követnek el. 23-19

II. félidő 6. perc. A győriek rossz sorozatát Amorim törte meg, de Vizitiu ismét egyenlített, sőt két gyors indítás végén már két góllal vezetnek a hazaiak. Karl-Erik Böhn vezetőedző időt kért. Hat perc alatt nyolc gólt kapott az Audi-ETO együttese. 21-19

II. félidő 4.p. A második félidő első gólját Kovacsics szerezte kínai figura révén. A következő két támadást elrontották a győriek, míg a hazaiak sorozatban öt gólt szereztek, így elúszott a zöld-fehérek előnye. 18-18

Oltchim Valcea – Győri Audi-ETO 13-17

Negyven másodperccel a vége előtt Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített, de az első félidő végén még Managarova szépített. Öt másodperccel az első játékrész vége előtt Kalr-Erik Böhn időt kért, aminek meg is lett az eredménye. Gyönyörű gólt láthattak a nézők! Görbicz passzolt Amorimnak, aki a hatos vonalához továbbított Lekichez és a szerb játékos a kapunak háttal, a saját lábai között lőtt bravúros gólt.

28.p. Meirosu ismét eredményes volt átlövésből, de a győriek ellentámadása után két perces büntetést kapott. Az emberelőnyben játszó Audi-ETO elpuskázta első ziccerét, sőt Vizitiu szépített a hazaiaknak. A hazaiak újabb gólt lőttek, de szerencsére Görbicz és Amorim ezúttal is eredményes volt, így továbbra is három góllal vezetnek a zöld-fehérek. 12-15

24.p. Bradeanu igyekszik bizonyítani, ismét gólt szerzett és ezzel két gólra jött fel a Valcea. A győriek továbbra is jól védekeznek, illetve Amorim és Görbicz is eredményes tudott lenni, így 9-13-ra módosult az eredmény.

21.p. Az időkérés sem segített a hazaiakon, Lunde Haraldsen védett, majd Löke növelte tovább a győriek előnyét. A folytatásban Meirousu távoli lövéssel szépített, de gyönyörű támadás végén Vérten helyére pályára lépő Kovacsics szerzett gólt egy szép támadás végén. 8-11

A találkozó 19. percében Löke góljával már három gólra elhúzott az Audi-ETO együttese, így a hazaiak mestere kikérte időkérési lehetőségét. 6-9

17.p. A kisebb gólcsendet Amorim törte meg átlövésből. Az utóbbi percekben kissé bizonytalan volt a román együttes a támadásokban, míg a győrieknél gyors indításból Radicevic volt eredményes. 6-8

14.p. Az elmúlt percekben mindkét kapus bravúrokat mutatott be, így továbbra is egyenlő az eredmény.

11.p. Szerencsére újabb találatot nem értek el a hazaiak, sőt Löke góljával 5-4-re zárkózott fel az Audi-ETO. A folytatásban felváltva estek a gólok, először Bradeanu, majd Amorim szerzett gyönyörű gólt átlövésből. Két perccel később Görbicz pattintott lövésével egyenlített az Audi-ETO. 6-6

8.p. Haraldsen bravúros védése után Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített, de a volt győri játékos, Bradeanu bravúros találattal egyenlített hazaiaknak, majd Managarova kétszer is eredményes volt a szélen gyors ellentámadások végén, így 5-3-ra elhúzott a Valcea.

5.p. A találkozó első gólját hétméteresből a hazaiak szerezték Babeanu révén, majd két támadással később Görbicz hatalmas labdát adott Lökének, aki bravúros módon talált a román együttes kapujába. Sokáig nem tartott a döntetlen, Bibeanu másodszor is értékesítette a megítélt büntetőt, de Amorim test mellől elengedett lövéssel egyenlített. 2-2

A győriek Lunde Haraldsen – Radicevic, Amorim, Löke, Lekic, Görbicz, Vérten összeállításban kezdenek.

A győri szurkolók természetesen most is elénekelték a magyar himnuszt!

Megkezdődött a csapatok bemutatása a zsúfolásig megtelt csarnokban!

Komoly esélye van a Győrnek a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

A Győri Audi ETO KC sorozatban hatodik alkalommal jutott be a legrangosabb európai kupasorozatban a négy közé, ám csak egyszer, még 2009-ben lépett innen is tovább, de a végső győzelem akkor sem sikerült.

Az ETO azzal a nem titkolt céllal igazolta le tavaly nyáron a világ pillanatnyilag legjobb beállósát, Heidi Lökét és a szezon közben élettársát, Karl Erik Böhnt - aki nem mellesleg a magyar női válogatott szövetségi kapitánya is egyben -, hogy megtörjön a rossz sorozat. Ehhez először a Valceát kell legyőzni.

"Ilyen magasságban" utoljára a két együttes a 2010-es elődöntőben találkozott. Akkor az első találkozó Győrben volt, 25-25-ös döntetlen született, míg Romániában az Oltchim 24-20-ra diadalmaskodott, és kiejtette a magyar bajnokot.

"A középdöntős csoportunkat megnyertük, ennek következménye, hogy most idegenben kezdünk, és a visszavágó lesz a mi ideiglenes otthonunkban, Veszprémben. A Valcea egy topcsapat, otthon különösen veszélyes, és minden évben azzal a céllal vág neki a BL-nek, hogy megnyerje. De minket is ez a cél hajt. Éppen ezért már az első találkozón szeretnénk olyan eredményt elérni, ami erőt ad a visszavágóra. Az viszont biztos, hogy Valceában nem lesz könnyű dolgunk" - mondta az elutazás előtt az MTI-nek a norvég szakember.