2017. 07. 20. csütörtök - Illés 19°C | 34°C Még több cikk.

BL: Metz elleni győzelme után nyolc között az Audi-ETO

Hullámzó játékkal, de magabiztos 31-27-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a francia Metz ellen.
Metz elleni győzelme után már biztosan a legjobb nyolc között van a Győri Audi-ETO együttese a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

Fotók
Győri Audi-ETO - Metz Handball (francia) 31-27 (15-11)
Audi Aréna Győr, 3800 néző. Vezette: Maric, Masic (szerbek)

ETO: Herr - Bognár-Bódi 4, MÜLLER 6, Kovacsics 3, LÖKE 7, SEN 1, KORSÓS 6(4). Csere: Grimsbö (k), Milanovic-Litre, Aguilar 1, Knedliková, Szepesi 2, Hornyák 1. Edző: Ambros Martín

METZ: Glauser - Luciano 2, GROS 11(3), Njitam 3, Andryushina 2, MENDY 3, Baudouin. Csere: Pierson (k), N'diaye, Liscevic 2, Gonzales 2. Vukcevic 2, Burlet. Edző: Jeremy Roussel.

Metz góllal kezdődött a mérkőzés, de Sen és Kovacsics góljaival hamar fordított az ETO. A vendégeknél a volt győri játékos Gros jeleskedett átlövésekből, de a folytatásban már kevesebb teret hagytak neki a zöld-fehérek védői. Nem csak a védekezés működött, a támadásokat is rendre góllal fejezte be az Audi-ETO. A mérkőzés 13. percében 8-4-es hazai vezetésnél időt kértek a vendégek, mielőtt már az első félidőben végleg eldőlni a győzelem sorsa.

Az időkérés jót tett a franciáknak, hiszen rendezték a sorokat és pár perccel később 8-7-nél csak egy gól volt a hátrányuk. A győriek kisebb hullámvölgybe kerültek, kilenc perces gólcsendet végül Löke tört meg egy ejtéssel. (9-7)

Az első félidő utolsó tíz percében viszont ritmust váltott az ETO. Herr védéseinek, illetve Korsós góljainak is köszönhetően végül 15-11-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően potyogtak a gólok, keveset foglalkoztak a védekezéssel a csapatok. A gólpárbajból a vendégek jöttek ki jobban, akiknél Mendy és Gros jeleskedett. Utóbbira hiába léptek ki a győri védők, tíz gólnál járt a második félidő 9. percében. Két perccel később már csak egy találat volt a különbség, ezért 19-18-as Rába-parti vezetésnél időt kért Ambros Martín.

Az egy perces szünet jót tett az ETO-nak. 5-1-es védekezésre váltottak, hogy zavarják a két francia átlövőt, illetve a támadásokat is nyugodtabban fejezték be. A zöld-fehéreknél főként Müller és Löke aktivizálta jobban magát, amelynek köszönhetően a második félidő 19. percében 25-20 volt az ETO-nak.

Az utolsó öt perben Gonzales találata után 27-25-re zárkózott fel a Metz, de az utolsó perceket a győriek bírták jobban és végül 31-27-es győzelmet arattak hazai pályán a francia Metz ellen és bejutottak a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Fél perccel a vége előtt Gonzales átlövésből volt eredményes, de Szepesi rögtön válaszolt. 31-27

(II.) 29.p. Müller ejtésébe bele ért a kapus, de az így is a kapuban kötött ki. 30-26

(II.) 28.p. Bognár-Bódi szélről vette be Glauser kapuját. 29-26

(II.) 28.p. Eltolódott a győriek védekezése, Liscevic használta ki. 28-26

(II.) 26.p. Müller szerezte meg ötödik találat, majd Njitam harcolt ki büntetőt, amelyet Liscevic elhibázott. 28-25

(II.) 25.p. Gonzales gólja után már csak kettő a különbség. 27-25

(II.) 23.p. Luciano szépített betörésből. 27-24

(II.) 23.p. A győrieknél Müller, a vendégeknél Andryushina lőtt a kapuba. 27-23

(II.) 22.p. Liscevic gólja után Grimsbö állt a győri kapuba.

(II.) 21.p. Vukcevic szélről vette be Herr kapuját, majd Müller nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 26-21

(II.) 19.p. Góóóól! Löke estében lőtt a kapuba. 25-20

(II.) 17.p. Nem kellett sokat várni az újabb győri gólra, Bognár-Bódi szélről volt eredményes. 24-20

(II.) 17.p. Müller használta ki a vendégek védekezési hibáját, de Anrdryushina rögtön válaszolt. 23-20

(II.) 16.p. Kiegészültek a vendégek. Gros lőtt ismét a kapuba. 22-19

(II.) 15.p. Szepesi szedte össze a kipattanót, majd szépen emelt a kifutó kapus felett a kapuba. 22-18

(II.) 13.p. Kicsit szigorú ítélet miatt emberelőnybe került az ETO, amelyet Müller használt ki átlövéssel. Időt kértek a vendégek. 21-18

(II.) 12.p. Kovacsics talpról, test mellől bombázott a kapuba. 20-18

(II.) 11.p. Mendy találata után időt kért Ambros Martín. 19-18

(II.) 9.p. Gros ezúttal hétméterest értékesített. 19-17

(II.) 8.p. Tarthatatlannak bizonyul a volt győri játékos, ismét Gros lőtt a kapuba. 19-16

(II.) 7.p. Gros nyolcadik találatát szerezte meg a vendégeknél. 19-15

(II.) 6.p. Gros emberhátrányból emelt szélről Herr kapujába. 19-14

(II.) 5.p. Gyönyörű támadás végén Löke bal kézzel lőtt a kapuba. 19-13

(II.) 4.p. Potyognak a gólok. Kovacsics szépen lőtte ki a jobb felsőt, de Mendy ezúttal is válaszolt. 18-13

(II.) 3.p. Herr indítását Löke értékesítette, majd Mendy szépített a vendégeknél. 17-12

(II.) 2.p. Bravúros Herr védés után Kovacsics harcolt ki büntetőt, amelyet Korsós értékesített. 16-11

Elkezdődött a második játékrész!

Vége az első félidőnek!

30.p. Góóóól! Augilar betörésből lőtt a kapuba. 15-11

30.p. Gros találata után időt kért Ambros Martín. Tizenkilenc másodperc van az első félidő végéig. 14-11

29.p. Szépen kidolgozott támadás végén Njitam lőtt Herr kapujába, de Löke rögtön válaszolt. 14-10

28.p. Vukcevic szépített szélről. 13-9

28.p. Góóóól! Korsós ezúttal sem hibázta el a büntetőt. 13-8

26.p. Korsós megszerezte negyedik találatát is. 12-8

24.p. Korsós sem hibázta el a büntetőt. 11-8

23.p. Gros már öt gólnál jár, ezt hétméteresből szerezte. 10-8

22.p. Góóóóóól! Hornyák estében lőtt a kapuba. 10-7

21.p. Öt perces gólcsendet Gros tört meg, test mellől lőtt Herr kapujába, majd Löke válaszolt egy ejtéssel. 9-7

16.p. Kamto harcolt ki büntetőt, amelyet Gros értékesített. 8-6

15.p. Eladott labda után Kamto beállós pozícióból volt eredményes.

7.p. Ana Gros óriási góllal egyenlített, de rögtön válaszolt Bognár-Bódi. 4-3

6.p. Kovacsics büntetőt hibázott, de jó védekezés után Löke szerezte meg ismét a vezetést. 3-2

4.p. Újabb gyors gólváltás. Kamto Njitam a franciáknál, Kovacsics a győrieknél lőtt a kapuba. 2-2

2.p. Mindkét együttes eredményes volt az első támadás végén. A vendégeknél Gros, míg a győrieknél Sen. 1-1

Már melegítenek a csapatok és a szurkolók, rövidesen kezdődik a találkozó.

Múlt heti nagybányai győzelme után ezúttal Metz csapatát látja vendégül a Győri Audi-ETO együttese a Bajnokok Ligájában. Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere szerint nagyon kellemetlen stílusa van a francia együttesnek

"Nehéz mérkőzésre számítok a Metz ellen, biztos vagyok benne, hogy 101%-os koncentrációra lesz szükségünk, ez lesz a kulcs a sikerhez. A franciak nagyon magabiztosan legyőzték a Baia Mare csapatát az első fordulóban és közel voltak ahhoz, hogy a Viborgot is idegenben megverjék. Nagyon kellemetlen stílusuk van, nehéz ellenük játszani. Nem számít, hogy veszítettek legutóbb és az sem, hogy mi nyertünk. Csak a szombati nap számít, semmi más. Nekünk meg erre fel kell készülnünk alaposan, mert egy olyan csapat néz velünk szemben, amely nagyon harcol azért, hogy továbbjusson és hasonló a mi helyzetünk is, ezért több, mint 100 %-ot kell nyújtanunk." - mondta el a győriek mestre.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 17-15-től.

Hosszú Katinka egy arannyal és két bronzzal kezdett Amiens-ben

A Vasas világ- és Európa-bajnoka a legjobban a 200 méter hát döntőjében teljesített. Tovább olvasom