2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 19°C Még több cikk.

BL: Lille - Bayern 0-1

Egy véleményes büntető döntött, ezért a franciák szomorúak is lehetnének, de a meccs összképe alapján a Bayern megérdemelten nyerte a találkozót.
Lille - Bayern 0-1 (0-1)
UEFA Bajnokok Ligája csoportmérkőzés, Grand Stade Lille Métropole
Vez.: Atkinson

Lille: Landreau - Digne, Sidibé, Béria, Chedjou - Balmont, Martin, Pedretti (Rozenahl)- Kalou (Payet), De Melo, Roux (Mendes).

Bayern München: Neuer - Dante, Boateng, Lahm, Badstuber - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry (Shaquiri), Müller (Alaba), Kroos  (L. Gustavo) - Mandžukić.

Gsz.: Müller (20., büntetőből)
Sárga lap: Sidibe (34.), Pedretti (45+1.), Digne (53.), ill. Boateng (32.), Martínez (44.), Mandzukic (70.),Shakquiri (90.), Schweinsteiger (93.) .

További eredmények:

E csoport:
Nordsjealland - Juventus 1-1
Shakhtar Donyeck - Chelsea 2-1

A csoport állása:
1. Shakhtar 7, 2. Chelsea 4, 3. Juventus 3, 4. Nordsjealland 1 pont.

F csoport:
BATE - Valencia 0-3

A csoport állása
1. Valencia 6, 2. BATE 6, 3. Bayern 6, 4. Lille 0 pont.

G csoport:
Szpartak Moszkva - Benfica 2-1
Barcelona - Celtic 2-1

1. Barcelona 9, 2. Celtic 4, 3, Szpartak Moszkva 3, 4. Benfica 1  pont.

H csoport:
Galatasaray - CFR Cluj 1-1
Manchester United - Braga 3-2

1. Manchester United 9, 2. CFR Cluj 4, 3. Braga 3, 4. Galatasaray 1 pont.
Meglehetősen közepes meccsen megérdemelten nyert a Bayern: a Lille-nek nem volt kaput eltaláló lövése. A bajorok győzelme azt jelenti, hogy az F csoportban már ők is hatpontosak, akárcsak a BATE és a Valencia. A Lille pedig kiesett.

90+3. perc: Schweinsteiger sárgát kap, és véget is ér a meccs.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Madzukic elől tisztáz Pedretti, aki mindjárt el is hagyja a pályát, helyére jön Rozenahl. Skaquiri kap sárgát Balmont lerántásáért.

85. perc: Alaba váltja Müllert.

81. perc: Ezek most a franciák percei. Mendes folyamatosan jól passzol, jól cselez. De csak oldalhálóig jutnak egyelőre a lille-iek. Közben L. Gustavo érkezik Kroos helyére.

79. perc: Kis kitekintés: a MU fordított és már vezetnek a Braga ellen. A Galatasaray egyenlített a Cluj ellen és a Barca-Celtic meccs is döntetlenre áll. A Shakhtar 2-0-ra vezet a Chelsea ellen. Az F csoport másik meccsén a BATE ellen már 3-0-ra vezet a Valencia. Döntetlenre áll a Nordsjealland - Juventus meccs.

78. perc: Komoly zavar a Bayern kapuja előtt: Mendes kis híján első labdaérintésre gólt rúg.

77. perc: Lahm remek beadását Kroos lövi el pontatlanul. Mendes érkezik Roux helyére.

73. perc: Balmont esik el a tizenhatos vonalán egy olyan lökés után, amely az első félidőben büntetőt ért. Most azonban néma marad Atkinson sípja.

70. perc: Mandzukic sárgul be.

67. perc: Előbb Balmont lövése száll kapu fölé, aztán Lahm elől szedi fel a labdát Landreau.

65. perc: Payet beadását üti le Roux fejéről Neuer.

56. perc: Kalou helyére jön Payet.

55. perc: Roux lő 22-ről kapu fölé.

53. perc: Digne kap sárgát.

51. perc: Shaquiri beadását Kroos elől fejeli szögletre Digne.

46. perc: Shaquiri a pályán Ribery helyén.

45+2. perc: Vége a félidőnek. De nem csak itt, hanem a többi meccsen is. Félidei eredmények: Nordsjaelland - Juventus 0-0, Manchester United - Braga 1-2, Galatasray - CFR Cluj 0-1, Shakhtar Donyeck - Chelsea 1-0, Barcelona - Celtic 1-1, BATE - Valencia 0-1.

45+1. perc: Pedretti rúg oda Kroosnak, ez is sárga.

44. perc: Martínez kap sárgát.

34. perc: Sidibe is besárgul. Riberyt addig rúgták a francia csapat tagjai, míg lap lett a vége.

32. perc: Boateng talpalja le Roux-t, sárgát kap érte.

30. perc: Lille-i helyzet, Kalou adja be jól a labdát, ám Roux lesen próbál meg fejelni.

24. perc: Kis európai kitekintés: bajban néhány hazai csapat. A Braga 2-1-re vezet Manchesterben a United ellen. A Galatasaray is bajban van 20 perc után, a kolozsváriak vezetnek Isztambulban. A legnagyobb meglepetés azonban mégis inkább Celtic barcelonai vezetése: Samaras góljával vezetnek a skótok. A Shakhtar hazai pályán vezet 1-0-ra a Chelsea ellen egy korai gólnak köszönhetően. A Szpartak Moszkva - Benfica meccs már véget ért, a hazaiak nyertek 2-1-re.

19. perc: Lahm esik el a tizenhatoson, miután Digne szerencsétlenkedését követően labdát kap. Digne volt az, aki Lahm után eredt, és taszította a németen egy kicsit. Ez épp elég volt ahhoz, hogy Atkinson büntetőt ítéljen. A 11-est Müller lövi a hálóba. 0-1

13. perc: Kroos szabadrúgását ismét öklözi Landerau.

10. perc: Lendreau öklözi ki a veszélyes szabadrúgást. A kontra végén a beívelést magabiztosan húzza le a magasból Neuer.

3. perc: Francia helyzetecske végén a labda a kapu mellett köt ki.

1. perc: A fehérben játszó Bayern kezdi a meccset.

Előzmények:
Az F csoportot a várakozásokkal ellentétben a német Bayern München, a spanyol Valencia és a francia Lille előtt a fehérorosz BATE Boriszov vezeti két forduló után. A BATE megverte a Lille-t (idegenben 3-1-re) és a Bayernt is (hazai pályán szintén 3-1-re), most a Valencia lesz az ellenfelük.

Érdekesebb kérdés azonban, hogy mi lesz a másik két csapattal.

A Bayern a BATE elleni hazai kudarc előtt az első fordulóban 2-1-re verte Münchenben a Valenciát, így joggal bíztak a sikeres szereplésben. A botlás után most a sereghajtó ellen javítanának a bajorok.

A Lille-nek viszont ez a meccs már a túlélésről szól. Miután a BATE elvitte tőlük a 3 pontot, a Valenciából is vereséggel távoztak (2-0-ra nyertek a valenciaiak a francia csapat ellen). Ha most is vereséget szenved a Lille, akkor az szinte biztosan a kiesést jelenti számukra.

A Lille kezdői: Landreau - Digne, Sidibé, Béria, Chedjou - Balmont, Martin, Pedretti - Kalou, De Melo, Roux.

A Bayern kezdőcsapata: Neuer - Dante, Boateng, Lahm, Badstuber - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Müller, Kroos - Mandžukić.

A Lille - Bayern meccsnek angol játékvezetője lesz, Martin Atkinson.