2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 21°C Még több cikk.

BL: Kolozsváron győzött az ETO

Az első félidei játékának köszönhetően 30-25-re győzött a Győri Audi-ETO együttese az U Jolidon Cluj otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligájában.
Megérdemelt 30-25-ös győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a román U Jolidon Cluj otthonában a Bajnokok Ligájának B-csoportjában, így két mérkőzés után továbbra is veretlenek a zöld-fehérek.

U Jolidon Cluj – Győri Audi-ETO 25-30 (13-20)

Gólszerzők:

Cluj: Ani-Senocico 7, Tivadar 4, Dinca 4, Vadineanu 3, Cartas, 2, Chintoan 2, Safta 2, Paraschiv 1.

ETO: Lekic 8, Löke 8, Görbicz 3, Orbán 3, Amorim 3, Rédei-Soós 2, Radicevic 2, Kovacsics 1.

Kiválóan kezdte a mérkőzést az Audi-ETO együttese, hiszen hét perc elteltével Orbán, Lekic és Amorim góljainak köszönhetően már 5-1-re vezettek az U Jolidon Cluj otthonában. A győri vezetés után a hazaiak mestere időt kért, de ez sem segített a csapatán, mert Görbicz ismét gólt szerzett.

Meglepetésre a zöld-fehéreknél Tervel játszott balszélsőként, így védekezésben nem cseréltek a győriek, és a korábban sokat forgató Ambros Martín csak a kezdőjátékosokat hagyta a pályán. (Lunde Haraldsen – Orbán, Lekic, Görbicz, Löke, Amorim, Tervel)

A folytatásban valamelyest feljebb zárkózott a Cluj, de Görbicz és Löke összjátékának köszönhetően a találkozó 16. percében 10-4 volt a győrieknek.

A hazaiaknál Ani-Senocico remekelt, ezért öt plusz egyes védekezésre váltottak a győriek, amellyel valamelyet sikerült is megzavarni a hazaiakat. A védekezésnek, valamint az első félidőben hat gólt szerző Lekicnek és Lökének köszönhetően 20-13-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A szünet után feljavult a hazaiak védekezése, ezért egyre több hibát követtek el a győriek, ezért Ambros Martín cserékkel próbált frissíteni csapatán. Pályára lépett Kovacsics, Rédei-Soós és Radicevic is, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat, valamint Herr Orsolya továbbra is bravúrokat bemutatva védett.

Összességében végig vezetve, főként az első félidei játékának köszönhetően megérdemelten győzött 30-25-re a Győri Audi-ETO együttese az U Joldion Cluj otthonában.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 29.p. Tivadar góljával négyre jöttek fel a hazaiak, de Rédei-Soós ismét eredményes tudott lenni. (25-30)

(II.) 28.p. Az elmúlt percekben mindkét együttes sokat hibázott, nem láttak gólt a nézők.

(II.) 26.p. Időt kértek a hazaiak.

(II.) 24.p. Dinca és Paraschiv talált a győri kapuba, míg a zöld-fehéreknél Rédei-Soós volt eredményes. (24-29)

(II.) 20.p. Tivadar szépített a hazaiaknál, de Rédei-Soós góljával 28-22-re vezetnek a zöld-fehérek.

(II.) 19.p. Radicevic átemelésével 27-21-re vezetnek a győriek. A hazaiak mestere időt kért.

(II.) 18.p. Vadineanu szépített átlövésből. (21-26)

(II.) 16.p. Emberelőnyből Kovacsics volt eredményes. (20-26)

(II.) 15.p. Safta lőtt gólt beállós pozícióból, majd Kovacsics harcolt ki hétméterest, amelyet Lekic elhíbázott. (20-25)

(II.) 14.p. Dinca volt eredményes szélről. (19-25)

(II.) 13.p. Lekic lőtt test mellől, emberelőnyben a kapuba. (18-25)

(II.) 10.p. Amorim volt eredményes, de Tivadar azonnal válaszolni tudott.

(II.) 9.p. Hosszú gólcsend után Safta és Dinca talált a győriek kapujába. Ambros Martín, a zöld-fehérek mestere időt kért. (17-23)

(II.) 6.p. Szepesi passza után Löke lőtt pattintva a kapuba. (15-23)

(II.) 5.p. Ani-Senocico is csatlakozott Lökéhez és Lekichez, hét gólnál jár. (15-22)

(II.) 5.p. Herr bravúrja után Orbán hagyott ki ziccert.

(II.) 4.p. Löke is hét gólnál jár, 22-14-re vezetnek a győriek.

(II.) 3.p. Lekic küldte el az emberét, majd lőtt szép gólt a hazaiak kapujába. (14-21)

(II.) 1.p. Az emberhátrány ellenére Tivadar szépített. (14-20)

30.p. Herr hatalmas bravúrja után 20-13-as győri vezetéssel zárult az első félidő!

30.p. Vadineanu kapott két perces büntetést. Ambros Martín, a győriek vezetőedzője időt kért.

29.p. Húsz gólnál jár az ETO, Löke volt eredményes. (13-20)

28.p. Vadineanu pattintott lövéssel széített. (13-19)

27.p. Ani-Senocico szépített, de Löke rögtön válaszolni tudott. (12-19)

26.p. Chintoan szépített egy átemeléssel, de Lekic szerzett gólt betörésből. (11-18)

25.p. Herr bravúrja után Görbicz gyönyörű labdát adott Lökének, aki bevetődve lőtt a kapuba. (10-17)

24.p. Löke góljával ismét hattal vezet az ETO! (10-16)

23.p. Ani-Senocico ismét hatalmas gólt lőtt a győri kapuba. (10-15)

22.p. Vadineanu szépített, de Görbicz labdája után Löke szerzett gólt. (9-15)

21.p. Amorim harcolt ki hétméterest, amiért Cartas kapott két perces büntetést. Lekic magabiztosan értékesítette a hétméterest.

20.p. Ani-Senocico is negyedik góljánál tart, így 8-13-ra módosult az eredmény.

19.p. Lekic negyedik góljával 13-7-re vezet az ETO!

18.p. Ani-Senocico hatalmas gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába. (7-12)

17.p. Cartas volt eredményes átlövésből, de egy megjáratott labda után Orbán szerzett gólt szélről. (6-12)

16.p. Ani-Senocico szépített, de Lekic újabb góljával ismét hattal vezet az ETO/ (5-11)

15.p. Gyönyörű támadás végén Görbicz lőtt a kapu jobb oldalába, majd gyors indítás végén Löke szerzett gólt. (4-10)

14.p. Löke zárt szépen Lekicnek, aki pattintva lőtt a kapuba. (4-8)

13.p. Gyönyörű cselek után Görbicz harcolt ki egy hétméterest, amelyet Petróczi lábbal hárított.

10.p. A hazaiaknál Cartas és Dinca volt eredményes, míg a győrieknél Orbán szerzett gólt szélről. (4-7)

7.p. Amorim betörése után ismét a győriek szereztek gólt. A hazaiak mestere időt kért.

7.p. Ismét Görbicz volt eredményes egy pattintott lövéssel. (1-5)

6.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiiztosan értékesített. (1-4)

5.p. Amorim volt erőszakos és betörésből kétgólosra növelte az előnyt. (1-3)

4.p. Gyors indítás végén Lekic szerezte meg újra a vezetést. (1-2)

3.p. Ani-Senocico átlövésével egyenlítettek a hazaiak. (1-1)

2.p. Orbán ziccerével vezet az ETO! (0-1)

1.p. Az első támadást elrontották a győriek, de Lunde Haraldsen hatalmas ziccert hárított.

A győriek a Lunde Haraldsen - Orván, Lekic, Löke, Görbicz, Amorim, Tervel összeállításban kezdtek.

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

A zöld-fehérek a Bajnokok Ligájának az első mérkőzésükön 24-19-re győztek hazai pályán a Podravka Koprivnica ellen, míg a kolozsváriak a Ljubijana otthonában szenvedtek 28-27-es vereséget a B-csoportban.

A győriek a horvát Podravka ellen főként a jó védekezésnek köszönhették a győzelmet. Ahogy összeállt védelem – erre húsz percet kellett várni -, onnantól már nem eldőlt a találkozó.

"A jó védekezés lehet most is a győzelem kulcsa. A Vác ellen hullámzó volt a csapat játéka, ott is sikerült jelentős előnyre szert tennünk, mikor a hátsó alakzat működött.

A legfontosabb, hogy most ne legyenek üres járataink" - mondta Ambros Martín, a győriek spanyol vezetőedzője, aki láthatóan előszeretettel forgatja csapatát, ezzel is tűzben tartva a teljes keretet.

Valószínűleg ez is az oka, illetve a szakember által képviselt új, az eddigiektől eltérő stílus annak, hogy olykor még igencsak hullámzó a zöld-fehérek teljesítménye.

Ahhoz, hogy Görbiczék továbbra is veretlenek maradjanak a Bajnokok Ligájában, szerdán a Vác elleni 28-26-as győzelem ellenére sokkal jobb játékot kell mutatniuk a Kolozsváron.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 16.30-tól.

• 3. Lacika62 2012. október 24. 10:53
    „1. BudaiKr 2012.10.21. 13:17 Ostoba vagy mint mindig nem hazudtolod meg magad!!!!! Helyes írásod folyamatosan elégtelen azaz (1)-es......”
  • 2. vonLichthofen 2012. október 21. 17:35
    „Köszönöm Istenem, hogy nem Cluj-Napoca van írva Kolozsvár helyett.”
  • 1. BudaiKr 2012. október 21. 13:17
    „ez a románalázás csak egy edző meccs volt. ezért kárvolt kiutazni le adhatták volna a pontokat a romik.”

Sopronban nyert a Zalaegerszeg

Az előző idényben még élvonalbeli Zalaegerszeg pénteken háromgólos győzelmet aratott Sopronban a… Tovább olvasom