2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 20°C | 30°C Még több cikk.

BL: Két magyar csapat a legjobb nyolc között

Drámai mérkőzésen jutott a legjobb nyolc közé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Fotex KC Veszprém, miután összesítésben egyetlen góllal jobbnak bizonyult a világsztárokkal teletűzdelt FC Barcelonánál.
Dzomba Nagy László mellett lő kapura a veszprémi mérkőzésen.
A visszavágón a Fotex FC 31–26-ra győzte le a Barcelonát, így 60–59-es összesítéssel jutott tovább. Az egy héttel ezelőtti 33–29-es idegenbeli vereséget követően ezúttal szenzációs hangulatot varázsolt a csarnokba a telt háznyi közönség. A sérüléséből felépült Perez – akárcsak a múltkor – a cserepadon kezdett. A hazai gólokra eleinte rendre érkezett válasz, majd lépéselőnybe került a Fotex. A Barcelona azonban nem tört meg, és újból nyílttá vált a csata. A második félidő elején sok volt a hiba, azonban nemcsak a világsztárok, hanem a bírók is bizonytalankodtak.

Később állandósult a hazaiak 2–3 gólos előnye, ez azonban még nem ért továbbjutást. A Barcelona szívósan küzdött és őrizte soványka összetettbeli előnyét. Minden egyes támadásnak jelentősége volt, mert érződött, hajszálon múlik majd a negyeddöntőbe kerülés. Nagyon izgalmas volt a hajrá, két perccel a lefújás előtt, 29–25-nél a veszprémieknek emberhátrányban kellett befejezni az öldöklő küzdelmet.
A két sztáralakulat kiélezett párharca méltó volt a legrangosabb európai kupasorozathoz. A férfi kézilabda Bajnokok Ligája-sorozat eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatta a Pick Szeged azzal, hogy a nyolcaddöntőben búcsúztatta a címvédő Montpellier-t. A visszavágón a franciák ugyan 27–26-ra nyertek, de nem tudták ledolgozni az első találkozón összeszedett hétgólos hátrányukat.

A Dunaferr kettős győzelemmel jutott be a férfi kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjébe. A szombati 32–22-es sikerét követően vasárnap 29–25-re nyert a pályaválasztói jogáról lemondott spanyol CB Valencia ellen.