2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 13°C | 22°C Még több cikk.

BL: Hypo elleni győzelme után csoportelső az Audi-ETO

Löke és Amorim nélkül játszó győriek 28-27-re győztek a Hypo NÖ otthonában, így első helyen végeztek az A-csoportban.
Kulcsemberei nélkül is sikerült győznie a Győri Audi-ETO együttesének az osztrák Hypo Niederösterreich otthonában, így biztosan elsőként végeztek a csoportjukban. A találkozón kiemelkedő teljesítményt nyújtott Bulatovic és Boczkó-Hornyák is.

Hypo NÖ (osztrák) – Győri Audi-ETO 27:28 (11:14)

Gólszerzők:

Hypo: Nascimento 8 (2), Acimovic, Rodrigues, Da Silva 4-4, Cavaleiro 3, Spiridon 2, Da Rocha, Diniz 1-1.

ETO: Bulatovic 9, Boczkó-Hornyák 7, Görbicz 5, Orbán 3, Kovacsics 2, Sirián, Korsós 1-1.

Annak ellenére remekül kezdte a mérkőzést a Győri Audi-ETO együttese, hogy kisebb sérülés miatt nem lépett pályára Löke és Amorim sem. Helyettük főszerepet kapott Boczkó-Hornyák átlövőként, míg a norvég beállóst Sirián helyettesítette.

A találkozó elejét a győriek uralták, hét perc elteltével már 4:1-re vezettek. Morten Soubak, a Hypo vezetőedzője időkérése szánta el magát, hiszen hamar eldőlhetett volna a mérkőzés sorsa. A szünetnek köszönhetően rendezte sorait a hazai együttes és a találkozó 15. percében már 7:7-es állást mutatott az eredményjelző.

A folytatásban viszont ismét sikerült változtatnia Ambros Martín együttesének és Boczkó-Hornyák vezetésével – 19 perc alatt öt gólig jutott – sikerült ellépni a hazaiaktól. Támadásban remekül játszottak a zöld-fehérek, a védekezés is kezdett összeállni, valamint Lunde is bravúrokat mutatott be a kapuban, így 14:11-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően az összesen kilenc gólig jutó Bulatovic vezérletével hamar megnyugtatatónak mondható ötgólos előnyt sikerült szereznie az ETO-nak, de hazaiak nem adták fel a mérkőzést, hiszen második helyen továbbjuthattak a csoportból.

Ambros Martín, a győriek mestere igyekezett forgatni a csapatát. Löke és Amorim nélkül természetesen ezúttal is győztesen szerették volna elhagyni a pályát. A helyszínen jelenlévő szép számú győri szurkolók a végén kicsit még izgulhattak, hiszen Nascimento találataival egyre zárkózott fel a Hypo. Az utolsó támadásnál Görbicz lövése után Korsósnak sikerült megszereznie a kipattanó labdát, így nem tudott újabb támadást vezetni a hazai együttes.

28:27-es győzelmének köszönhetően a Bajnokok Ligájának A-csoportjában első helyen végzett a Győri Audi-ETO csapata.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 30.p. Görbicz lövésénél Korsós szerezte meg a kipattanót, a maradék 10 másodpercet sikerült végig játszaniuk Kovacsicséknak.

(II.) 30.p. Eladott labda után Cavaleiro lőtte be a ziccert. 27-28

(II.) 28.p. 1:10 van hátra, időt kért Ambros Martín, a győriek mestere.

(II.) 27.p. Három perccel a vége előtt Spiridon beállós pozícióból volt eredményes. 26-28

(II.) 26.p. Góóóóól! Görbicz gyönyörűen test mellől lőtt a kapu bal oldalába, majd Cavaleiro szépített. 25-28

(II.) 25.p. Nascimento szép cselt követően lőtt Lunde kapujába. 27-24-es győri vezetésnél időt kért Ambros Martín.

(II.) 23.p. Eladott labda után Da Silva lőtte be a ziccert, de Kovacsics rögtön megszerezte második találatát. 23-27

(II.) 22.p. Görbicz passza után Korsós gyönyörűen lőtte ki a bal felsőt szélről, majd Nascimento válaszolt szintén szélről. 22-26

(II.) 21.p. Szép cselt követően Görbicz volt eredményes, de ismét gyorsan válaszolni tudtak a hazaiak Diniz révén. 21-25

(II.) 20.p. Újabb gól szélről, ezúttal Nascimento lőtt a kapuba. 20-24

(II.) 19.p. Bulatovic a kapufa segítségével lőtt a hálóba, de középkezdés után Da Silva válaszolt szélről. 19-24

(II.) 17.p. Sirián szerezte meg első gólját beállós pozícióból. 18-23

(II.) 16.p. Nascimento kanyarodott fel szélről és lőtt Lunde kapujába. 18-22

(II.) 15.p. Boczkó-Hornyák megszerezte hetedik találatát leindításból. 22-17-es győri vezetésnél időt kért Morten Soubek.

(II.) 13.p. Görbicz átlövésből a hazaiak kapujába. 17-21

(II.) 11.p. Bulatovic kiállítása miatt emberelőnyben játszó Hypo csapatánál Nascimento volt eredményes. 17-20

(II.) 10.p. Bulatovic nem hagyja, hogy feljebb zárkózzanak a hazaiak. Nyolcadik találatát szerezte meg. 16-20

(II.) 10.p. Eladott labda után Nascimento góljával háromra jöttek fel a hazaiak. 16-19

(II.) 9.p. Rodrigues test mellől lőtt a kapu jobb oldalába. 15-19

(II.) 8.p. Nascimento bejátszását Spiridon értékesítette, majd Görbicz szerezte meg a második találatát. 14-19

(II.) 6.p. Bulatovic nagy erővel bombázott a hazaiak kapujába. 13-18

(II.) 5.p. Gyönyörű Lunde védés után Boczkó-Hornyákot indították, aki nem hibázta el a ziccert. Egy perccel később Acimovic szépített. 13-17

(II.) 4.p. Szép támadás végén Orbán volt eredményes szélről. 12-16

(II.) 3.p. Bulatovic szerezte meg a második félidő első gólját, de Da Rocha rögtön válaszolt. 12-15

Vége az első játékrésznek!

30.p. Góóóól! Egy másodperc volt hátra, Kovacsics estében lőtt a kapuba. 11-14

30.p. Lerohanás után Nascimento lőtt kapufát, majd Da Silva ziccerét hárította óriási bravúrral Lunde.

30.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

29.p. Nascimento büntetőből vette be Herr kapuját. 11-13

26.p. Nascimento büntetőből szépített. 10-13

25.p. Bulatovic szerezte meg ötödik találatát. 9-13

22.p. Kovacsics harcolt ki hétméterest, de Görbicz lövése a felső kapufán csattant. A kipattanót viszont sikerült megszereznie a győri irányítónak, majd egy szép támadás végén Bulatovic lőtt a kapuba. 9-12

22.p. Két támadásnál is elvették a labdát a győrieknél. Lerohanás után Da Silva lőtt Lunde kapujába. 9-11

21.p. Acimovic szépített a Hypo-nak. 8-11

19.p. Továbbra is rogog az ETO. Görbicz passza után ötödik találatát szerezte meg Boczkó-Hornyák. Kihasználta második időkérési lehetőségét a Hypo. 7-11

18.p. Góóóóól! Görbicz indítása után Orbán estében lőtt a kapuba. 7-10

17.p. Gyors támadást vezetett az ETO, amely végén ismét Boczkó-Hornyák lőtt a kapuba. 7-9

16.p. Boczkó-Hornyák remekül lépett be a hatos vonalához. Bulatovic remek passzát értékesítette. 7-8

15.p. Acimovic egyenlített a hazaiaknál. 7-7

13.p. Potyognak a gólok. Bulatovic és Rodrigues is megszerezte harmadik találatát. 6-7

12.p. Egyenlítettek a hazaiak Nascimento révén, de Orbán rögtön válaszolni is tudott. 5-6

10.p. Rodrigues felugrás nélkül lőtt Lunde kapujába, de Görbicz pattintva lőtt a hazaiak kapujába. Középkezdést követően azonnal válaszoltak a hazaiak Carvalho révén. 4-5

8.p. Rodrigues szépített szélről. 2-4

7.p. Góóóól! Ismét egy lerohanásból volt eredményes Boczkó-Hornyák. Időt kértek a hazaiak 4-1-es győri vezetésnél.

6.p. Kettővel vezet az Audi-ETO! Bulatovic volt eredményes átlövésből. 1-3

5.p. Góóóól! Kisebb gólcsend után gyors indításból Boczkó-Hornyák volt eredményes. 1-2

2.p. Acimovic egyenlített a Hypo csapatánál. 1-1

1.p. A hazaiak elrontották az első támadásukat, míg Bulatovic nem hibázott, így 1-0-ra vezet az ETO.

Kisebb sérülés miatt Amorim és Löke sem játszik a győrieknél.

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó!

A hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül az ETO már továbbjutott a csoportjából, így nyugodtan várhatja a hétvégi összecsapást is.

„Szinte a fél csapatunk sérült, így sok nehézséggel kell megküzdenünk a mérkőzés előtt – mondta Görbicz Anita csapatkapitány. – Tavaly szerencsésebbek voltunk ebből a szempontból. Az együttes háza táján ennek ellenére jó a hangulat. Mindenkinek kétszáz százalékot kell nyújtani a siker érdekében, mert a Hypónál így is győzni akarunk."

• 11. DivatÁrpy 2013. november 12. 18:29
    „10. Lacika62 2013.11.12. 15:52

mivan kicsi már rossz a memoriád te hajlékony?”
  • 10. Lacika62 2013. november 12. 15:52
    „8. BudaiKr 2013.11.12. 08:26 Miről beszélsz? Te rezsóka....”
  • 9. dödike 2013. november 12. 08:46
    „Játékosok! Ha megáll a szívem ti lesztek a hibásak.A második félidő végére gondoltam.”
  • 8. BudaiKr 2013. november 12. 08:26
    „7. Lacika62 2013.11.11. 17:50

kicsi pár éve még imába foglaltad a nevét amikor a bl döntőbe vitte a győrt. mien ember vagy te?”
  • 7. Lacika62 2013. november 11. 17:50
    „Mielőtt valaki félre értené a kérdésemet, a Tomorival kapcsolatban, a szombati meccsre gondoltam...”
  • 6. Lacika62 2013. november 11. 17:30
    „Nehéz volt nyerni, mindenkinek hatalmas gratuláció!!!!! A fradi szurkolóktól kérdem az agyon sztárolt és istenített Tomori hol volt csak 4 gól??? Kac kac kac..... Ennyit tud....”
  • 5. 621 2013. november 11. 16:13
    „Igen, ez nem volt semmi meglepi, hogy Lulu anyuka, mint Löke alteregója (játékban) és mennyire erdményesen...!!! Azt gondolom régóta gyakorolhatták edzésen ezt a formációt... Meg merem kockáztatni, hogy AMartin ráérő idejében - ha van neki - nem a nyelvi nehézségek miatt nem nézi a barátok köztet, hanem ezen idő alatt különböző - végrehajtható - dolgokat agyal ki.... Minden gratulációm, Neki is és a Högyeknek is. Hajrá ETO!”
  • 4. Gudianyu 2013. november 11. 15:07
    „Gratulálok a csapatnak, ebben a felforgatott szerkezetben is jól játszottak. Bár a vége egy kicsit nyögvenyelősre sikerült, de fő a győzelem! Nekem különösen Hornyák Ági játéka tetszett. Csak így tovább! Hajrá ETO!”
  • 3. GD 2013. november 11. 12:44
    „A Hypo NÖ játékosainak névsorát olvasva nem tolonganak az echte osztrákok a keretben......”
  • 2. dödike 2013. november 10. 08:22
    „Hajrá ETO!”
  • 1. vlaci61 2013. november 10. 08:01
    „Reményeim szerint játszunk egy jó meccset és újabb győzelemmel a tarsolyunkban térünk haza! A lányok és mi szurkolók is odatesszük magunkat rendesen! Hadd tudja meg mindenki, mi is az AUDI ETO KC! (Nem szeretném ha bármely fradista érzelmű rajtunk köszörülné a nyelvét a jövő héten...)”