2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

BL: hatalmas küzdelemmel döntőbe jutott az Audi-ETO - sok-sok fotó

Drámai körülmények között, az utolsó percben szerzett Heidi Löke-góllal BL-döntős a Győr, miután 48-47-es összesítéssel kiejtette a végig vezető Valceát Veszprémben! Sok-sok fotó a drámáról!

Nyilatkozatok

„Azt hiszem, a mai nappal valami megváltozott az életemben. Ilyen szívvel küzdeni még soha nem láttam csapatot. Nem is találok a történtekre más magyarázatot, hiszen a meccs alatt végig hátrányban voltunk, és az utolsó tíz percre borzasztóan megnehezítettük a dolgunkat. Mégis, a csapatot vitte előre a szíve, és olyan utolsó öt percet játszott, amellyel még ilyen vesztett helyzetből is visszajöttünk. Megerősödött bennem az is, hogy jogos volt a mérkőzés előtti aggódásom, hiszen nincs olyan, hogy egy mérkőzésnek, egy kupasorozatnak favoritja van! Minden mérkőzés egy külön csata, ahol rengeteg fronton küzd a két csapat, és apró nüanszokon múlik a győzelem. Ahogy ma a mi továbbjutásunk"– nyilatkozta a mérkőzésről Ambros Martín, a Győr vezetőedzője.

„Az utolsó tíz percre nem igazán emlékszem" - próbálta összeszedni a gondolatait Heidi Löke. Csak azt láttam a lányokon, hogy ennek meg kell lennie, egyszerűen nem eshetünk ki! Mindannyian extázisban voltunk, és ez az eufória, a tomboló közönség összeszedetté tett bennünket, végre felállat a védelmünk, összejöttek a támadásaink, óriásit küzdöttünk és meglett a továbbjutás! Az a csapat, aki ilyenre képes, és az a közönség, aki így tud hajtani bennünket, megérdemelte!

„Nagyon sokkoltak bennünket a történtek, hiszen ezt a meccset nyerő helyzetből, mi magunk ajándékoztuk oda a Győrnek"– mondta el Jakob Vestergaard a meccsről. „Túl korán elhittük, hogy kezünkben van a győzelem. A mai nagy csatát látva bebizonyosodott, nem véletlenül mondogatták, hogy a BL két legjobb csapata már az elődöntőben találkozik. Gratulálok az ETO-nak a döntőbe jutáshoz!"

Oana Manea így vélekedett: „Nem igazán akarom elhinni, ami történt. Azt hiszem, óriásit hibáztunk, hogy öt perccel a vége előtt elhittük, hogy továbbjutottunk. Kialudt bennünk a tűz, és ezt a megtorpanást megtorolta az ellenfél. Bár engem a közönség nyomása nem szokott negatívan befolyásolni, a csapatra az utolsó percekben most mégis bénítóan hatott a helyi légkör. Nagyon le vagyok törve."

A mérkőzés

A női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján 25:24-es vereséget szenvedett a Győri Audi-ETO együttese a román Valcea ellen, ám összesítésben egy góllal bizonyultak jobbnak a zöld-fehérek.

Végig hátrányban játszott az Audi-ETO együttese a Valcea ellen, de hatalmas küzdeni tudásának köszönhetően végül bejutott a Bajnokok Ligájának döntőjébe.

A két edző és a játékosok nyilatkozatát ide kattintva olvashatják el!

Győri Audi-ETO – Oltchim Rm. Valcea 24:25 (10:14)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
GYŐRI AUDI ETO–OLTCHIM VALCEA (román) 24–25 (10–14)
Veszprém, 5200
néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
GYŐR: LUNDE – RADICSEVICS 4, LEKICS 4, Görbicz 3 (3), LÖKE 5, E. AMORIM 2, Szepesi 1. Cs: Tervel, KOVACSICS 3 (3), Orbán, Rédei-Soós 2. Edző: Ambros Martín
VALCEA: NAVARRO – Nechita 1, K. Bulatovics 3 (1), Bradeanu 1, MANEA 5, Meirosu 2 (2), Farcau. Cs: Ungureanu (kapus), PINEAU 4, BARBOSA 5, Curea, Manaharova 3, Jovanovics 1. Edző: Jakob Vestergaard
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 9. p.: 2–5. 14. p.: 4–6. 18. p.: 5–8. 22. p.: 8–10. 27. p.: 10–13. 35. p.: 12–17. 40. p.: 15–18. 49. p.: 17–23. 55. p.: 21–24. 58. p.: 23–24
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Továbbjutott a Győr, 48–47-tel

Micsoda utolsó 10 perc volt! Újra BL-döntőben az Audi-ETO. Fotók: H.Baranyai Edina

Ahogy az várható volt, hatalmas várakozás előzte meg a Győri Audi-ETO és az Oltchim Valcea összecsapását a Bajnokok Ligája elődöntő visszavágóján. Az első találkozón 24-22-re diadalmaskodtak Görbiczék Bukarestben, ám a kétgólos előny ellenére rendkívül nehéz mérkőzés várt a győri lányokra.

Az előző évekhez hasonlóan idén is konvojban haladtak az autók Győrből Veszprémbe, hiszen a zöld-fehér együttes a döntőket már nem rendezhette a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Ennek ellenére a győri szurkolók ismét remek hangulatot varázsoltak az MKB-Arénában és "idegeben" is hazai pályát biztosítottak.

Már az első percekben lehetett érezni a feszültséget a csapatok között. A találkozó első találatát a vendégek szerezték Nechita révén, ám a kapott gól ellenére sokkal jobban megijedtek a győri szurkolók, hiszen a Valcea játékosa Lundéval ütközött. Hosszas ápolás után végül a norvég kapus folytatni tudta a játékot.

A folytatásban Amorim még egyenlíteni tudott a zöld-fehéreknél, ám ezt követően rendre két-három góllal vezetett a román együttes. A győrieknél a védekezéssel ezúttal sem is volt probléma, de a támadásoknál nehezen sikerült áttörni a remekül megszervezett és olykor rendkívül kemény Valcea védelmet. A találkozó 18. percében Barbosa lövésével már 8-4-re vezettek a vendégek.

Galéria kép

Négy gólos különbség után feljavult a győriek támadójátéka főként Lekic és Redei-Soós góljainak köszönhetően, viszont az egyenlítés sajnos nem sikerült 10-9-es román vezetésnél, sőt az első félidő végén ismét a vendégek akarata érvényesült. Hiába védett jól Lunde a kapuban, az első harminc percben négy gólig jutó Manea vezérletével végül 14-10-es Valcea vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Fordulás után az első győri támadásnál Lekic szépített, ám Manea és Managarova találatával már öttel húzott el a Valcea. Ambros Martin együttese továbbra is remekül küzdött, de sokszor rendkívül görcsösen játszottak és sok labdát adtak el.

Tizenhárom perc elteltével Barbosa találatával összesítésben ismét kettő volt a különbség, így a győriek spanyol trénere időkérése szánta el magát. Az egyperces szünet után sem javult a zöld-fehérek játéka, sőt hat perc után már 22-16-ra vezetett a Valcea együttese, amely újabb időkérést eredményezett.

Az utolsó tíz perc hihetetlen izgalmakat hozott, már 24-18-ra vezetett a Valcea, mikor Lunde védései, valamint Löke és Radiceic találatival 24-22-re zárkózott fel az Audi-ETO. A csarnokban mindenki euforikus hangulatban került és felállva buzdította a csapatot.

Két perccel a vége lőtt Kovacsics hétméteresével egyre zárkózott fel az ETO, ám Bulatovic rögtön válaszolni tudott, így ismét kettőre módosult a különbség. A győri lányok továbbra is remekül küzdöttek, végül Löke utolsó percben szerzett találatára már nem tudtak válaszolni a vendégek, így összesítésben egy góllal bizonyult jobbnak az ETO és jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Vége a találkozónak!

(II.) 29.p. Góóóóóól! Löke bravúros találatával ismét egy különbség. 24-25

(II.) 28.p. Bulatovic lőtt a kapuba, ismét hátrányban az ETO. 23-25

(II.) 28.p. Lekic harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics a kapuba bombázott. 23-24

(II.) 26.p. Góóóóól! Radicevic találatával 22-24-re módosult az eredmény. Óriási izgalmak, mindenki felállt a csarnokban.

(II.) 25.p. Időt kértek a venédégek.

(II.) 25.p. Góóóól! Lekic lövése a kapufáról kipattant, de pont Radicevic elé, aki szélről lőtt a jobb felsőbe. 21-24

Galéria kép

(II.) 23.p. Góóóóól! Lunde védett, majd indította Lökét, aki könyörtelenül lőtt a kapuba. 20-24

(II.) 21.p. Barbosa könyörtelenül lőtt a kapu jobb oldalába, majd Kovacsics értékesítette a győriek büntetőjét. 19-24

(II.) 20.p. Meirosu értékesített egy hétméterest, majd Szepesi volt eredményes szélről. 18-23

(II.) 20.p. Nagy hajrá kell, Löke faragott a hátrányból. A közönség hangosan kiabálja, hogy mindent bele! 17-22

(II.) 19.p. Ambros Martin ismét időt kért.

(II.) 19.p. Ezúttal Görbicz hétméterese is kimaradt, majd Bulatovic volt eredményes. 16-22

(II.) 17.p. Pineau találatával ismét öttel vezetnek a vendégek. 16-21

(II.) 16.p. Managarova volt eredményes emberrhátrányban is. 16-20

(II.) 15.p. Góóóól! Radicevic a kapufa segítségével jutatta a hálóba a labdát. 16-19

Ambros Martin időt kért.

Galéria kép

(II.) 13.p. Újabb eladott labda után Barbosa használta ki a ziccert. 15-19

(II.) 12.p. Sok a technikai hiba, egyik együttes sem talált a kapuba.

(II.) 10.p. Időt kértek a vendégek.

(II.) 10.p. Görbicz gyönyörű hétméteressel szépített. 15-18

(II.) 9.p. Eladott labda után gyors indításból Barbosa lőtt pattintva a kapuba. 14-18

(II.) 8.p. Góóóóól! Radicevic gól szélről. 14-17

(II.) 6.p. Góóól! Löke volt eredményes beállós pozícióból. 13-17

(II.) 5.p. Góóóól! Radicevic harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített, ám a következő támadás végén Barbosa találatával már 17-12 a vendégeknek.

(II.) 3.p. Manea tarthatatlannak bizonyul, könyörtelenül lőtt ismét a kapuba, majd Managarova is eredményes tudott lenni. 11-16

(II.) 1.p. Góóóóól! Lunde védése után Lekic volt erőszakos lőtt a kapuba. 11-14

Nehéz helyzetben az Audi-ETO együttese, ám egy remek második félidővel sikerülhet a fordítás is.

30.p. Vége az első félidőnek.

29.p. Sajnos a győrieknek nem tudtak a kapuba találni, míg a vendégek találata után már ismét három a különbség, sőt Manea lövésével 14-10-re vezetet Valcea.

27.p. Meirosu értékesítette a románoknak megítélt hétméterest. 10-12

26.p. Barbosa találatával ismét kettőre módosult a különbség, majd Rédei-Soós szerezte meg második találatát. 10-11

25.p. Góóóóóóól! Lekic kezd formában jönni, remek találattal szépített. 9-10

22.p. Rédei-Soós lőtt nagy gólt a kapu jobb alsó sarkába. 8-10

22.p. Sajnos a kipattanó Barbosa elé pattant, aki könyörtelenül lőtt a kapuba. 7-10

21.p. Időt kértek a vendégek.

20.p. Góóóól! Rögtön válaszolni tudtak a győriek, Lekic volt ismét ereményes. 7-9

20.p. Managarova növelte a vendégek előnyét. 6-9

19.p. Góóóóóóól! Lekic szépített emberhátrányban is, majd Löke is beállós pozícióból. Már is két gólra csökkent a különbség.

18.p. Ismét harított Navarro és leindulhattak a vendégek. Barbosa kegyetlenül lőtt a kapuba, sőt Amorimit kiállították. 4-8

16.p. Ambros Martin időt kért a győrieknél.

15.p. Hosszú idő után Pineau lőtt Lunde kapujába. 4-7

14.p. Lekic kapufája után Farcau harcolt ki hétméterest és két percre kiállították Radicevicet. A büntetőt Lunde hatalmas bravúrral hárította.

11.p. Eladott labda után Manea szerezte meg harmadik találatát, majd Görbicz értékesített egy hétméterest. 4-6

9.p. A győrieknél Kovacsics is hétméterest harcolt ki, amelyet könyörtelenül lőtt a jobb felső sarokba. 3-5

9.p. Manea harcolt ki hétméterest, amelyet Bulatovic értékesített. 2-5

8.p. Bradeanu volt eredményes emberhátrányban is. 2-4

7.p. Emberelőnyben Amorim szépített ismét. 2-3

6.p. Sajnos remekül védekeznek a vendégek, nem jutottak el lövésig a győriek, majd Manea használta ki ismét a lehetőséget. 1-3

4.p. Gyors indítás végén Manea lőtte be a ziccert. 1-2

3.p. Bulatovic lövését védte Lunde, majd Amorim lőtt hatalmas gólt átlövésből. 1-1

1.p. Eladott labda után Nechita szerezte meg a vezetést a vendégeknek.0-1

Az Audi-ETO a Lunde - Radicevic, Lekic, Löke, Görbicz, Amorim, Szepesi összeállításban kezd.

A hagyományokhoz hűen a győri szurkolók ismét elénekelték a himnuszt, majd hatalmas drapériát fesztíttek ki a lelátóra, amely egy mezt ábrázolt.

A csarnok elsötétült, elkezdődött a csapatok bemutatása. A vendégegyüttes bemutatásánál csöndben maradtak a győri szimpatizánsok, ám ezt követően Görbiczéket hatalmas ováció fogadta.

Még el sem kezdődött a találkozó, de remek a hangulat és mindkét csapat szurkolói sportszerűen biztatja csapatát.

Harminc perc van a kezdésig, lassan megtelnek a lelátók is.

A korábbi évekhez hasonlóan idén is konvojban autóztak a győri szurkolók Veszprémbe.

A DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban Szombathy Pál műsorvezető telefonon beszélgetett Kelecsényi Ernővel, a Győri Audi ETO KC elnökével.

VIDEÓ ITT >>

Csütörtök 19 órakor a Veszprém Arénában rendezik az Audi-ETO–Oltchim Valcea női BL-elődöntő visszavágóját, amelynek kétgólos győri előnyből vágnak neki a felek. A zöld-fehérek ennek ellenére óvatosak.

A női Bajnokok Ligája-elődöntő első felvonásán, Bukarestben az Audi-ETO 24–22-re legyőzte a román Valceát, így kedvező pozícióból várhatja az esti mérkőzést.

Ambros Martín, a győriek vezetőedzője közvetlenül a találkozó után elmondta: hiba lenne azt hinni, hogy már zsebben a párharc. A héten a jelszó az óvatosság volt: ˝Valóban ez a legfontosabb, hiszen volt már rá példa, hogy az első meccsen otthon vereséget szenvedett csapat végül továbbjutott. A Valcea remek erőkből áll, és teljes erővel küzd majd ellenünk. Csak akkor van esélyünk, ha mi is így teszünk˝ – hangsúlyozta Martín, aki szerint a kinti meccs második félidejének játéka áll közelebb a valósághoz.

˝Az első félidő különbsége túlzott, nincs ekkora differencia a két gárda között. Azt viszont sajnálom, hogy nem tudtuk a meccs hajrájában növelni az előnyt, noha erre három-négy lehetőségünk is volt. Veszprémben olyan mérkőzésre számítok, mint a bukaresti második harminc perc, de bízom a csapatban" – tette hozzá a szakember.

A győriek csapatkapitánya, Görbicz Anita szerint egyértelműen tovább kell jutniuk: "Azért mentünk Bukarestbe is, hogy ott nyerjünk. Éreztük, hogy jó formában vagyunk, s örülök, hogy ez ki is jött a csapatból. Veszprémben sem lesz könnyű dolgunk, de hazai közönségünk előtt szeretnénk folytatni jó sorozatunkat."

A kinti meccs egyik legjobbja győri oldalon Kovacsics Anikó volt: "Tudjuk, hogy mindenki bizakodik, sokan már eleve a döntőben látnak bennünket. Mi viszont nem foglalkozunk az első meccsel, úgy kell játszanunk, mintha nulla-nulláról indulnánk, s ez az egy meccs dönt a továbbjutásról."

Eduarda Amorim, a győriek védelmének egyik kulcsfigurája, ezért is volt meghatározó, hogy Bukarestben már az első félidőben két kiállítást összeszedett a brazil. Reméli, ezúttal nem kerül ilyen helyzetbe: "Ha sikerül teljes koncentrációval játszanunk, akkor a Valceának nincs esélye. Igyekszünk azokra a hiányosságokra még jobban fókuszálni, ahol legutóbb sikeresek voltak a románok, és bízom benne, most még kevesebb esélyt adunk nekik a góllövésre. Kellő önbizalommal várjuk a visszavágót. Úgy gondolom, most a Valceán van a nyomás, nekünk azt kell nyújtani, amit tudunk, és ez elegendő lesz a győzelemhez."

A győri Kovacsics Anikó (fehérben) a kispadról beszállva jó játékkal és négy góllal járult hozzá csapata bukaresti sikeréhez.

Interjú Ambros Martínnal

- Ambros, kemény mérkőzésen, de nyerni tudott a csapat Bukarestben. Hogyan élted meg a meccset
?

- Valóban az a legfontosabb, hogy nyertünk! Ez egy hatalmas dolog a Bajnokok Ligájának ezen a szintjén, ilyen erős ellenféllel szemben, idegenben. Erre készültünk fizikailag, taktikailag, lelkileg, és meg is csináltuk. Ezért nagyon büszke vagyok a lányokra! A mérkőzés során voltak nagyon jó periódusaink – a meccs elején és végén -, és kisebb hullámvölgyet is megéltünk. Fontos azt látni, hogy a hatvan perces mérkőzés nagyon hosszú, és borzasztó nehéz tökéletes koncentrációval végigjátszani.

Örömteli viszont számomra, hogy a mi hullámvölgyünk nem volt sem túl hosszú, sem túl mély, a csapat folyamatosan éreztette a magabiztosságát és nyugodtságát, ezért a mérkőzés során nem éreztem veszélyben a győzelmünket még a szoros állásnál sem.

- Katarina Bulatovics szombaton is megmutatta, hogy csapata erőssége, hogyan készülünk az ő semlegesítésére?

- Bulatovics a világ egyik legjobb játékosa, valóban ő a Valcea adu ásza, és nagyon nehéz őt tartani. De a mérkőzés nagy részében semlegesíteni tudtuk, a magas középső védőink: Tervel és Amorim együttes közreműködése hatékony volt vele szemben. Csütörtökön is ugyanaz lesz a recept a védekezésben, és bízunk benne, hogy a védőfalunk most még szilárdabb lesz.

- A csüörtöki meccsen elfogadható-e számodra más eredmény, mint a győzelem?

- Azok után, hogy idegenben megvertük a Valceát, számomra semmi más nem elfogadható, csak a győzelem. Hiszem, hogy csapatként jobbak vagyunk, és ezt meg kell mutatnunk holnap is. Továbbá Veszprémben ötezer magyar szurkoló biztat majd bennünket, biztos vagyok benne, hogy szét fog robbanni a csarnok, és ezt a hatalmas erőt a saját javunkra kell fordítanunk. A szurkolóink nem érdemelnek mást, csak a győzelmet!

Eduarda Amorim nyilatkozata

- Az ETO védelmének egyik kulcsfigurája vagy. Mit gondolsz, fel tud készülni valami újdonsággal az ellenfél, hogy feltörje a védőfalunkat?

- Szerintem ha sikerül maximális koncentrációval játszanunk, akkor a Valceának nincs esélye, hogy feltörje a védelmünket. Rengeteget készültünk szombat óta, igyekszünk azokra a hiányosságokra még jobban fókuszálni, ahol legutóbb sikeresek voltak, és nagyon bízom benne, hogy most még kevesebb esélyt adunk nekik a góllövésre.

- Milyen a hangulat a csapatban, hogy vagytok?

- Szerencsére mindenki egészséges és jól van. A rengeteg munka, felkészülés után kellő önbizalommal várjuk a visszavágót. Úgy gondolom, hogy most a Valceán van a nyomás, nekünk azt kell nyújtani, amit tudunk, és ez elegendő lesz a győzelemhez.

Az Audi ETO edzése

A román szövetség elnöke bízik a Valcea továbbjutásában

Bízik az Oltchim Valcea Bajnokok Ligája döntőjébe jutásában Cristian Gatu, a Román Kézilabda Szövetség elnöke, aki szerint a női kézilabdacsapat képes legalább három góllal legyőzni a Győri Audi ETO KC-t Veszprémben.

A két együttes csütörtökön este játssza a BL-elődöntő visszavágóját, miután a Győr szombaton 24-22-re diadalmaskodott Bukarestben. A visszavágóról Gatu úgy vélte, hogy bármi megtörténhet, hiszen hátra van még legalább hatvan perc az összecsapásból. Szerinte a mérkőzés kimenetele nagymértékben attól függ, hogy mennyire képesek összpontosítani a Valcea játékosai - olvasható az Adevarul című napilap elektronikus kiadásában.

Teljes cikk itt olvasható >>
Gatu szerint a szombati bukaresti meccs után sokan vélték úgy, hogy a román csapat gyengén játszott, de szerinte nem a játék színvonala számít, hanem csakis a végeredmény. A sportvezető szerint a Valcea képes arra, hogy három góllal legyőzze a Győrt idegenben, és kivívja a döntőbe jutást.

Gatut a román klub jövőjéről is megkérdezték, hiszen súlyos anyagi gondokkal küszködik, és az idei idény végén várhatóan több fontos játékostól kénytelen megválni. A szövetség vezetője szerint a klub vezetőségének újra kell gondolnia a játékosok javadalmazási rendszerét, és kisebb fix bért kellene biztosítania, amit juttatásokkal egészíthet ki a különböző teljesítményekért. Ez utóbbiakat azonban csak akkor kaphatják meg a játékosok, ha sikerül teljesíteni a kitűzött célt.

Petre Berbecaru, a román klub elnöke korábban úgy nyilatkozott, megoldást találtak a klub működésének további finanszírozására. Ez azonban azt jelenti, hogy 50 százalékkal kisebb költségvetéssel vágnak neki a következő idények, elbocsátanak több légióst, és a jelenlegi keretből csak a legfontosabb játékosokat tartják meg.

Szurkolóknak! Busz- és jegyinfók

Az Audi ETO tájékoztatja szurkolóit, hogy akik elővételben a jegyük mellé megvásárolták buszjegyüket a Valcea elleni meccsre, csütörtökön 16.00 órakor indulnak az ETO Park parkolójából. Utalásos jegyvásárlók 17.00 órától meccskezdetig vehetik át jegyeiket.

A buszokra csak a jegyvásárláskor kapott nyugtával lehet felszállni. A buszokon a helyszínen jegyvásárlásra nincs lehetőség!

Indulás: április 11., 16.00 óra - ETO Park parkolója. Ajánlott érkezés 15.45-re!

Akik a jegyeket átutalással vásárolták, a belépőket a Veszprém Aréna jegypénztárában vehetik át csütörtökön 17.00 órától meccskezdésig!

Az Audi ETO kéri a szurkolókat, hogy kellő időben érkezzenek meg, és időben vegyék át jegyeiket.

Óvatos Ambros Martín

Fő az óvatosság Ambros Martín, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője szerint a román Oltchim Valcea elleni női kézilabda Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágóján.

A csütörtöki, veszprémi meccs - idegenben 24-22-re nyert a Győr - előtt a spanyol szakember nem engedi, hogy a kétgólos előny tudatában a játékosai elkényelmesedjenek.

"Volt már rá példa, hogy az első meccsen otthon vereséget szenvedett csapat végül továbbjutott. A Valcea remek erőkből áll, és maximális erővel küzd majd ellenünk, és csak akkor van esélyünk, ha mi is így teszünk" - hangsúlyozta több alkalommal is Martín.

Az ETO az idegenbeli győzelemmel közel került ahhoz, hogy története során nyolcadik alkalommal döntős legyen európai kupában, ám az eddigi hét finálé (BL: 2009, 2012 - EHF Kupa: 1999, 2002, 2004, 2005, KEK: 2006) közül egyet sem tudott megnyerni.

A két csapat egymás elleni párharcát beárnyékolja az egyik román sportlap fényképsorozata, amelyben híres román sportolók Görbicz mezét tapossák, tépik. A megnyilvánulást sokan elítélték, a lap főszerkesztője hétfőn bocsánatot kért. A győri szurkolók ígérik, nem foglalkoznak az üggyel, és ők sportszerűen buzdítják majd kedvenceiket. A román együttest várhatón száz szurkoló kíséri el.

A másik ágon a Krim Ljubljana 24-22-re nyert a norvég Larvik otthonában, pedig a szlovénoktól több alapjátékos sérülés miatt hiányzott.

A női BL-elődöntők visszavágói: Győr-Valcea, csütörtök 19.00, Veszprém