2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 13°C Még több cikk.

BL: Galatasaray - Manchester United 1-0 - további eredmények

A győzni jobban akaró Galatasaray megérdemelten verte meg a már továbbjutó Manchester Unitedet. Csoportelső a Barca, továbbjutó a Valencia és a Bayern, bajban van a Chelsea.

Galatasaray - Manchester United 1-0 (0-0)
Bajnokok Ligája csoportmérkőzés, 5. forduló
Isztambul, jv: C. V. Carballo (spanyol)

Galatasaray:
Muslera - Nounkeu, Semith Kaya, Eboué, Atintop, Selcuk Inan, F. Melo, Riera, Amrabat, Elmander (Baytar), Yilmaz
Manchester United: Lindegaard - Rafael, Jones, Büttner, Anderson (Young), Carrick, Cleverley, Fletcher, Powell (Macheda), Hernández, Wellbeck (King).

Gsz.: Yilmaz (53.).

A győzni jobban akaró Galatasaray megérdemelten verte meg a már továbbjutó Manchester Unitedet.

90+4. perc: Altintop reklamál egyet még egy bedobás miatt, aztán Carballo lefújja a meccset.

További eredmények:
H csoport:
CFR Cluj - Braga 3-1
A H csoportban a kolozsváriak és az isztambuliak is továbbjuthatnak még, a MU csoportelső, a 3 pontos Braga kiesett. Ha az utolsó fordulóban a Galatasaray megveri idegenben a Bragát, akkor a másik meccstől függetlenül a törökök jutnának tovább. A CFR-nek Manchesterben kellene nyerni a továbbjutáshoz, és bízni abban, hogy a törökök nem tudnak visszavágni a Bragának.

G csoport:
Benfica - Celtic 2-1,
Szpartak Moszkva - Barcelona 0-3
Csoportelső a Barcelona, a Benfica és a Celtic 7-7 pontos, a moszkvaiak 3 pontosak, kiestek. Az utolsó fordulóban a Benficának lesz nehezebb dolga, hiszen a Barcelona ellen játszanak, a Celtichez pedig a Szpartak látogat. Ha a Celtic és a Benfica azonos pontszámmal zárja a hatodik meccset is, akkor az előny a Benficáé (a mai győzelmük miatt).

F csoport:
Valencia - Bayern München 1-1,
BATE - Lille 0-2
Továbbjutott a két 10 pontos csapat, a Bayern és a Valencia. A Bayernnek nyernie kell az utolsó fordulóban a BATE ellen a csoportelsőségért. A Lille hiába győzné le az utolsó fordulóban a Valenciát, a Lille-t megelőzni nem tudják (pontszámban ugyan utolérhetik a franciákat, az egymás elleni mutató azonban a fehéroroszoknak kedvez).

E csoport:
Juventus - Chelsea 3-0,
Nordsjaelland - Shakhtar Donyeck 2-5
A csoportot 10 ponttal vezeti a Shakhtar, 9 pontja van a Juventusnak, a címvédő Chelsea 7 pontos, a dánok 1 ponttal kiestek. A Chelsea csak akkor juthat tovább, ha legyőzik az utolsó fordulóban Londonban a Nordsjaelland csapatát, és Shakhtar - Juventus meccset pedig a hazaiak nyerik. Minden más esetben az ukrán és az olasz csapat a továbbjutó, a címvédő pedig kiesik.

90+3. perc: King lesen, így újra hosszan lehet készülődni a szabadrúgáshoz.

90+1. perc: Az utolsó hazai csere: Umut Bulut érkezik a gólszerző Yilmaz helyére. A cserével egy perc eltelik a három percesre tervezett hosszabbításból.

90. perc: Muslerának kell vetődnie Rafael lecsorgó lövésére.

89. perc: Eboué kap egy rúgást, miközben felszabadít, így ápolni kell.

88. perc: F. Melo lő húszról, Lindegaard magabiztos.

85. perc: King érkezik Wellbeck helyére, ez volt az utolsó angol csere.

82. perc: A törökök labdát tartanak, ha az angolok teszik ugyanezt, akkor fütyülnek a nézők. Sok izgalom nincs a pályán... A Bayern közben egyenlít, a Shakhtar pedig ismét beveszi a Nordsjaelland kapuját, így már 5-2-re vezetnek az ukránok.

81. perc: Amrabat elhagyja a pályát, Emre Colak jön a helyére.

80. perc: Ha így marad az eredmény, akkor a 12 pontos és csoportelső MU után így második helyen maradna 7 ponttal a Galatasaray, 7 pontja lenne így a CFR-nek is, míg a Braga 3 ponttal biztos kieső lenne az utolsó forduló előtt. Ha az utolsó fordulóban a Galatasaray megveri idegenben a Bragát, akkor a másik meccstől függetlenül a törökök jutnának tovább.

78. perc: Altintop lő sistergős kapufát. Valenciában Feghouli ennél szerencsésebb, mivel épp most vette be a Bayern kapuját, így már a Valencia - Bayern München meccsen is esett gól.

77. perc: Yilmaz elesik, pedig senki sem bántja. Tizenegyest ezért nem kap, csak sárga lapot.

75. perc: Yilmazt buktatják, a szabadrúgást Selcuk Inan fejeli kapu mellé.

73. perc: Anderson helyére Young jön, Powellt Macheda váltja. Közben ismét vezet a Benfica a Celtic ellen - Garay góljával 2-1 az állás.

70. perc: Altintopot hordágyon viszik le a pályáról.

63. perc: Elmander helyére Baytar érkezik a Galatasaraynál. Közben újabb gól Torinóban: már 2-0-ra vezet a Juve a Chelsea ellen.

62. perc: Kavarodás a törökök kapuja előtt, aztán három szöglettel jöhet egymás után a United. Egyik rosszabb, mint a másik...

61. perc: Eboué lövése pattan meg Jones lábán, így lesz igazán veszélyes. Lindegaard azonban szögletre üti a labdát.

60. perc: Muslera fogja Anderson erős, lapos lövését.

59. perc: Egyenlítési lehetőséget puskáz el a United: Muslera lábbal tisztáz.

55. perc: Nem semmi meccs zajlik Koppenhágában... Miután kétszer is megszerezte a vezetést a hazai Nordsjaelland az első félidőben, és miután kétszer is egyenlített a Shakhtar Donyeck, a második félidőben tíz perc alatt két gólt is szereztek a vendégek, így 2-4 az állás.

53. perc: Felipe Melo remekül robban be Eboué beadására, Lindegaard tolja szögletre a fejest. Melo úgy örül, mintha gólt fejelt volna. A szöglet után aztán van ok az örömre: Yilmaz fejel a hosszú kapufánál álló manchesteri Rafael fölött a hálóba. 1-0

49. perc: Riera erős lövését magabiztosan fogja Lindegaard.

48. perc: Amrabatot szereli Carrick, ráadásul a Galatasaray játékosáról megy ki a labda. Ezt nehezen emészti meg a hazai játékos. Csere nincs egyik oldalon sem.

Ebouét ápolják még egy kicsit, a félidő azonban véget ér. Egy-egy sárgalap mindkét oldalon. A manchesteriek előtt adódtak eddig a nagyobb helyzetek, de a meccsben benne van egy török gól is. Talán a második félidőben valaki betalál...

45+1. perc: Egy perc a hosszabbítás. A Donyeck a félidő vége lőtt ismét egyenlít a Nordsjaelland ellen.

45. perc: Helyzet a túloldalon is, ám Altintop végül nem jut lövéshez.

43. perc: Angol helyzetek: Powell fejel kapufát, aztán Anderson beadásáról marad le centikkel Hernández.

42. perc: Welbeck cselezi el a remek helyzetet, hiába sprintelt nagyot.

38. perc: A Juventus megszerezte a vezetést a Chelsea ellen.

34. perc: Altintop kemény lövését védi Lindegaard. Aztán egy kezezésgyanús eset után néma marad a spanyol sípja. Közben Koppenhágában újra vezetnek a hazaiak, a kolozsváriak portugálja, Rui Pedro pedig mesterhármast lőtt a Bragának. A Celtic egyenlít.

29. perc: Jones löki meg alaposan Amrabatot a tizenhatoson belül, de nincs büntető.

25. perc: Itt sok izgalom nincs, nem úgy mint Koppenhágában: a Shakhtar két percen belül egyenlít.

24. perc: Vezet a Nordsjaelland a Shakhtar Donyeck ellen.

23. perc: Az angol játékosok adogatnak, a török nézők fütyülnek. Közben Kolozsváron már 2-1 a CFR - Braga meccs.

20. perc: Rafael is besárgul.

13. perc: Amrabat kapja lesen a labdát. Hajszálon múlt csak.

9. perc: Ambarat is célba veszi a United kapuját, de nem találja el. Közben megszerezte a vezetést a CFR Cluj a Braga ellen. Ha mindkét meccs így maradna, akkor az utolsó körben a Manchester kezében lennének a törökök, még akkor is, ha nyerni tudnának a Braga ellen. Vezet a Benfica is már a Celtic ellen a G csoportban.

8. perc: Semith Kaya kap sárgát egy csúnya belépő után.

5. perc: Yilmaz lövését Lindegaard védi.

4. perc: F. Melo lép oda Powelnek.

2. perc: Muslera védi Cleverley lövését.

Két mai meccs már véget ért: a Lille 2-0-ra győzött a BATE Boriszov otthonában, a Barcelona pedig 3-0-ra verte otthonában a Szaprtak Moszkvát.

Előzmények:
Az ötödik játéknaphoz érkezett a Bajnokok Ligája 2012/13-as évadjának csoportköre. Több csoportban is eldőlhet már most, hogy kik jutnak tovább, mint ahogy az is eldőlhet, hogy kik azok, akiknek már nem lesz esélye a továbbjutásra. Már csak egyetlen forduló lesz hátra, december 4-én és 5-én.

Ezúttal a H jelű csoportot fogjuk kiemelten figyelni, de közben a többbi mérkőzésről is beszámolunk.

Az már most biztos, hogy a Manchester United továbbjut az egyenes kieséses szakaszba, és már az is biztos, hogy a négyesből már senki nem érheti utol őket. A Galatasaray jelenleg a második helyen áll, a Kolozsvárt előzik meg, de csak azért, mert az egymás elleni mutató a törökök javára szól (mindkét csapatnak 4 pontja van). A CFR Cluj most egyébként a 3 ponttal utolsó helyen álló Bragával játszik, és még a portugálok is továbbjuthatnak.

Az utolsó fordulóban a CFR Manchesterben lép pályára, a Braga pedig a Galatasarayt fogadja.

A hírek szerint az angolok nem fogják túlságosan komolyra venni a mai meccset, és ez jól jöhet a török csapatnak. Hiszen ha ma az isztambuliak esetleg nyerni tudnak, akkor lépéselőnybe kerülnek a másik két csapattal szemben.

BL: nehéz helyzetben a címvédő Chelsea

A Juventus 3-0-ra legyőzte a címvédő Chelsea-t, így megőrizte esélyét a továbbjutásra a labdarúgó… Tovább olvasom