2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

BL: Fiorentina-DVSC 5-2 - Galéria

Az első félidőben tarotta magát a Debrecen, a második félidő elején aztán negyed óra alatt eldöntötte a Fiorentina a meccset. A Loki még szépített, de az olaszok is betaláltak.

Forentina-Debrecen 5-2 (1-1)
Bajnokok Ligája, 4. forduló, Firenze

Forentina: Avramov, Comotto, Gamberini (Kröldru), Dainelli, Pasqual, Donadel, Zanetti (Montolivo), Marchionni, Mutu, Vargas (Santana), Gilardino

Debrecen: Pantic, Bodnár, Komlósi (Kiss), Szélesi, Fodor, Czvitkovics, Varga J., Ramos (Coulibaly), Leandro, Rudolf, Laczkó (Szakály)

Herczeg András, a DVSC vezetőedzője: "A Fiorentina ma európai élmezőnybe tartozó csapatként futballozott. Nekünk már a mérkőzés elején nehézségeink akadtak Komlósi sérülése miatt, de a szünetig bírtuk a nyomást. A második gólnál eldőlt a találkozó. Panticot nem hibáztatom a találatért, így is sérülten vállalta a játékot. A Fiorentina játékosai a levonuláskor megmutatták, hogy nemcsak futballistaként, de emberileg is nagyok. A szurkolóinknak köszönjük a kitartást, szerettünk volna szorosabb meccset játszani. Reméljük, a következő összecsapáson sikerül".

A Debrecen a negyedik mérkőzésén is kikapott a labdarúgó Bajnokok Ligájában: szerdán a csoportkör 4. fordulójában a Fiorentina vendégeként 5-2-re maradt alul. Vereségével eldőlt, hogy a magyar együttes már nem juthat tovább a csoportjából.

Vége: Fiorentina-Debrecen 5-2 (1-1)

Firezében hét gól esett mint a budapesti mérkőzésen, annyi különbséggel, hogy ötöt lőtt a Fiorentina kettőt a Debrecen. A Loki, amíg bírta tartotta magát, ezért minden dícséretet megérdemel..

90+1: debreceni szöglet. Czvitkovics nem sikerült. Bodnár is veszélytelenül próbálkozott.

88. perc: már a lefújásra várnak a csapatok. 2 perc hosszabbítás.

84. perc: Czvitkovics lőtt távolról. Elkerülte az olasz kaput.

83. perc: továbbra is támadásban a Fiorentina, de már érezhető, hogy visszavettek.

77. perc: Leandro nyeste kapura a szöglet után a labdát. Könnyedén húzta le Avramov.

76. perc: Vargas helyére Santana állt be.

BL: Fiorentina-Debrecen. Fotók: MTI

GÓL!

74. perc: Gilardino fejelt az ötösről Vargas szabadrúgása után. 5-2

GÓL!

70. perc: Coulibaly fejelt gól két védő között egy jobb oldali beadás után. 4-2

65. perc: Mutu lőtt 16-ról. Pantic biztosan fogta.

65. perc: Szakály állt be Laczkó helyére.

64. perc: eljutottunk az olasz kapuig, de Avramov a helyén volt.

GÓL!

61. perc: Marchionniról is lemaradtak a védők, szépen emelte át a kapus fölött a labdát. 4-1

GÓL!

59. perc: Vargas adta be bal oldalról a labdát. Gilardino előtt még elment, de Montolivón már nem volt védő. Estében a kapuba lőtt. 3-1

54. perc: sorra jönnek az olasz támadások, és valamennyi veszélyes. Pantic a helyén.

GÓL!

52. perc: rosszul jött ki Pantic, 7 méteren fejjel megelőzte Dainelli. Igaz azonban hogy az olaszról lemaradt a védője is. 2-1.
Ramos helyett Coulibaly állt be.

51. perc: Pantic ismét nagyot védett. A kapusról kipattanó labdát szögletre ütötte a kapus. A sarokrúgást után egy másik hatalmasat védett a magyar kapus.

47. perc: Mutu lőtt, Pantic védett nagyot, majd a szöglet után is hárított.

46. perc: a Fiorentina kezdte a második félidőt. Az olaszok cseréltek: Montolivo állt be Zanetti helyére.

Félidei statisztika: Ramos futotta a legtöbbet, 6.5 km-t.

Az első félidőben gyengébb volt az iram és kevesebb a gól, mint a két héttel ezelőtti mérkőzésen. Magabiztosabbnak tűnt a debreceni védelem, de Mutut nehezen tartotta a Loki. Rudolf Gergely gólja ismét szépségdíjas.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

45. perc: 1 perc hosszabítás az első félidő végén.

44. perc: szép támadás után Bodnár lőtt 20-ról. Szögletre vágódott a labda.

GÓL!

38. perc:
Leandro beadását Rudolf gyönyörűen, a levegőben úszva, egy pattanás után kapásból rúgta az olaszok kapujába. 1-1

35. perc:  Vargas szöglete után Gilardino feje a kapufáról csúszott az alapvonalon túlra.

34. perc: Gamberini meghúzódott, Kröldrup jött a helyére.

33. perc: Bodnár adta be jobbról a labdát. Avramov öklözte el Rudolf elől a labdát.

30. perc: zúg a lelátóról a "Mindent bele!"

28. perc: Rudolfot rántotta le Dainelli. Ő is "besárgult".

27. perc: Ramos sárgát kapott, Zanettinek "lépett oda" keményen.

25. perc: Czvitkovics lőtt 16-ról. A lapos lövést védte Avramov.

24. perc: Gilardino gurított vissza, Marchionni lövését kiütötte Pantic.

23. perc: minden labdával Mutut keresik az olaszok, akik könnyedén akasszák meg a debreceni támadásokat már a térfelük közepén.

20. perc: Mutu jelentett ismét veszélyt. Levágódott a lövése.

17. perc: bal oldalról löhetett szabadrúgást Vargas, a fejes veszélytelen.

15. perc: Rudolf lövését védte az olasz kapus.

GÓL!

14. perc: vezet a Fiorentina. Mutu marad középen, a beadás jobbról jött, tökéletesen a csatár fejére. 10-ről bólintott. Bodnár lemaradt. 1-0

13. perc: Vargas bombázott kapura. Mellé ment.

13. perc: egyelőre jól zár a Loki védelme, sajnos azonban a támadásaink gyengékcskék.

10. perc: lecserélik Komlósit, Kiss Zoltán állt be a helyére. Mutu őt is azonnal "megkínálta".

7. perc: Komlósit a vonal mellett ápolták, piros kötést kapott. Nagyon fáj a feje, de úgy tűnik így se tudja vállalni a játékot.

6. perc: egy beadás után Komlósi maradt lenn, fejéből vér folyt. Összefejelt Donadellel.

5. perc:  ismét a bal oldalon törtek előre az olaszok, Mutu adottbe, tisztázott a Debrecen.

1. perc: az olaszok a bal oldalon törtek előre, a beadást kézzel vette le a csatár. Támadhat a Debrecen.

A BL meccset a Debrecen kezdte.

A Fiorentina lilában, a Debrecen fehérben játsza a mérkőzést.

Előzmények

Herczeg András, a Debreceni VSC vezetőedzője Poleksic helyett Panticot jelölte a kezdőcsapatba a Fiorentina elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

A hajdúsági együttes hivatalos honlapján olvasható beszámoló szerint a DVSC délelőtt sétát tett Firenze belvárosában, majd az ezt követő taktikai értekezlet után Herczeg úgy döntött, hogy a Pantic - Bodnár, Komlósi, Szélesi, Fodor - Czvitkovics, Varga J., Ramos, Leandro - Rudolf, Laczkó tizenegyet küldi pályára az Artemio Franchi Stadionban.

Herczeg hozzátette, hogy Kiss Zoltán nincs százszázalékos állapotban, mert az Újpest elleni, múlt pénteki bajnoki találkozón rúgást kapott a lábára, Vukasin Poleksicnek, a debreceniek első számú hálóőrének pedig szüksége van egy kis pihenésre.

Hangoljunk! A Tankcsapda DVSC indulója a Youtube-ról.

Továbbra is bízik a pontszerzésben Herczeg András, a Bajnokok Ligájában szereplő Debrecen labdarúgócsapatának klubmenedzsere. A hajdúságiaknak erre legközelebb szerdán, a Fiorentina otthonában lesz lehetőségük.

"Két hete nagyszerű mérkőzést játszottunk a Fiorentinával, remélem, erre újra képesek leszünk" - nyilatkozta keddi sajtótájékoztatóján Herczeg. "A játékosaim elszántak, túltették magukat a bajnoki kudarcokon, ezért úgy érzem, ha nem követünk el komoly hibákat, akkor ismét szoros mérkőzést tudunk játszani. Természetesen továbbra is bízom a pontszerzésben.

Herczeg egy újságírói kérdésre azt mondta: igaz, hogy az előző bajnoki fordulóban hazai környezetben vereséget szenvedtek egy másik lila csapattól, azaz az Újpesttől, de reméli, a szerdai összecsapás végére megkedveli ezt a színt.

.Bodnár László, a DVSC-Teva játékosa és és ifjabb Képíró János a klub főrendezője megérkezik a firenzei Amerigo Vespucci repülőtérre. A debreceni labdarúgócsapat november 4-én játszik a Bajnokok Ligáj
Bodnár László, a DVSC-Teva játékosa és és ifjabb Képíró János a klub főrendezője megérkezik a firenzei Amerigo Vespucci repülőtérre. A debreceni labdarúgócsapat november 4-én játszik a Bajnokok Ligája keretében a Fiorentina ellen. MTI Fotó: Kovács Anikó

A két héttel ezelőtti budapesti mérkőzésen eredményes Czvitkovics Péter szerint rendkívül nehéz dolga lesz a magyar csapatnak, főként azért, mert a Fiorentina egy győzelemmel hatalmas lépést tehet a továbbjutás felé.

"Remélem, olyan jó meccset tudunk játszani, mint a Puskás Ferenc Stadionban. Csak akkor van esélyünk a pontszerzésre, ha mindenki száztíz százalékot teljesít" - mondta Czvitkovics.

Negyvenkét év után fogad magyar ellenfelet a Fiorentina

Közel fél évszázada, egészen pontosan negyvenkét évvel ezelőtt találkozott hazai pályán magyar ellenféllel a Fiorentina labdarúgócsapata, amely szerdán a Debrecent látja vendégül a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 4. fordulójában.

Várható kezdőcsapatok

Fiorentina: Sébastien Frey - Gianluca Comotto, Alessandro Gamberini, Dario Dainelli, Manuel Pasqual - Mario Santana, Marco Donadel, Cristiano Zanetti, Juan Vargas - Adrian Mutu, Alberto Gilardino

Debrecen: Vukasin Poleksic - Bodnár László, Komlósi Ádám, Mészáros Norbert, Leandro - Szakály Péter, Kiss Zoltán, Varga József, Czvitkovics Péter - Rudolf Gergely, Adamo Coulibaly

A hajdúsági alakulat története során először lép pályára Olaszországban, a Fiorentina azonban korábban kétszer is találkozott magyar csapattal: a Kupagyőztesek Európa Kupájában 1962-ben az Újpesttel csapott össze a firenzei gárda, míg 1967-ben ugyanebben a sorozatban a Győr volt az ellenfele. Érdekesség, hogy Cesare Prandelli, a Fiorentina vezetőedzője a Juventus játékosaként találkozott magyar csapattal, nevezetesen a Győrrel a KEK 1979/80-as idényében. A magyar csapatok hagyományosan nem érnek el túl jó eredményt Olaszországban, miután eddigi 19 látogatásuk során mindössze kétszer diadalmaskodtak négy döntetlen, és 13 vereség mellett.

Az összecsapásról várhatóan csak a montenegrói Stevan Jovetic hiányzik majd, aki kisebb sérüléssel bajlódik, a mérkőzést pedig a 2005-ös BL-döntőben dirigáló spanyol Manuel Mejuto Gonzalez vezeti.

Kedden indul a csapat Firenzébe

Újabb utazás vár a DVSC-TEVA csapatára, amely szerdán 20.45-kor a Fiorentina otthonában játssza következő Bajnokok Ligája-mérkőzését.

A két csapat legutóbb gólgazdag, küzdelmes, jó iramú mérkőzést játszott a Puskás-stadionban, az összecsapást végül az olaszok nyerték meg 4-3-ra, de nem volt olyan magyar szurkoló, aki bosszúsan távozott volna. A Loki játékosai és szakmai stábjának tagjai ellenben szomorúan nyilatkoztak a meccs után, hogy a három rúgott gól ellenére nem sikerült megnyerni a találkozót.

Szerdán lehet javítani, bár borzasztóan nehéz lesz, az Artemio Franchi Stadionban a Liverpoolnak is meggyűlt a baja a lilákkal.

A Loki ezúttal is különgéppel utazik, amely november 3-án, kedden délelőtt 9 órakor száll fel a debreceni repülőtérről. Az érkezés után a csapat elfoglalja szálláshelyét, amely a Hilton Garden lesz. Herczeg András 18.15-kor tart sajtótájékoztatót, majd az edzés 19 órakor kezdődik a mérkőzés helyszínén.
(Forrás: dvsc.hu)

Az Artemio Franchi Stadion

A Debreceni VSC labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai mérkőzésén Firenzében vendégeskedik, mégpedig az 1931-ben épített Artemio Franchi Stadionban, amely jelenleg a Fiorentina otthona.

Az arénát az építés előtt úgy tervezték meg, hogy a futballmérkőzések mellett alkalmas legyen atlétikai versenyek, koncertek és egyéb rendezvények lebonyolítására is. A létesítmény építését Pierluigi Nervi, a XX. századi Firenze egyik meghatározó mérnöke vezette. A stadiont 1990-ben felújították, mert abban az évben Olaszországban rendezték meg a labdarúgó-világbajnokságot. A renoválás során eltávolították az eredeti futópályát, s igyekeztek úgy bővíteni, hogy növelni tudják az eredetileg 47.282 fős befogadóképességet. A vb-n az A jelű csoport három mérkőzését rendezték meg itt, majd az Argentína-Jugoszlávia negyeddöntőre is ebben az arénában került sor.

A stadion 1991-ig a Comunale, azaz létesítmény nevet viselte, majd az Olasz Labdarúgó Szövetség (FIGC) korábbi elnökéről, Artemio Franchiről nevezték el. A legmagasabb nézőszámot 1984. november 25-én, a Fiorentina-Internazionale bajnoki találkozón rögzítették, ezt az összecsapást 58.271 érdeklődő tekintette meg. Az Artemio Franchi Stadion jellegzetessége az a 70 méter magas torony, amelynek alapja körül spirális lépcsők vezetnek a földszintről a toronyépület tetejére. Ez az építmény egyben a vasbeton-rudakból összeállított létesítmény fő tartóeleme is.

• 10. fortuna54 2009. november 05. 17:15
    „A fradi- etó volt a század mérközése.Ilyen szánalmas vergödést,már régen láthadtunk a pályán.Ezért még fizetést is kapnak az illetékesek?A debrecen legalább küzdöt,a nagy ellenfelekkel szemben.”
  • 9. PrettyWoman 2009. november 05. 14:19
    „Hát a második félidő egy KO volt. Pedig az első félidő után még reménykedtem.”
  • 8. krisztian75 2009. november 05. 12:54
    „Valóban, én sem örülök neki, hogy ekkora a különbség, de látni reményteljes megmozdulásokat, legalább már 60-65 percig partiban vagyunk. Ezek a fiúk megérzik a BL ízét, hogy a moldáv 3. osztálynál komolyabb ellenféllel és annak stadionjában milyen jó is játszani. Talán kedvet ad a többi magyar "focistának", hogy érdemes tenni is valamit a pályán. Vagy naív vagyok...”
  • 7. jazmine33 2009. november 05. 12:26
    „Krisztian 75!! teljessen igazad van amit irtál..de szomorú hogy ekkora külömbség van a e két csapat közt..
    de hát ez van őrülni kell hogy valaki idáig eljutott...”
  • 6. Csetneky 2009. november 05. 10:42
    „Sajnos a védekezésünk megint kritikán aluli volt, ettől függetlenül a jelenlegi helyzetben botorság lenne több pontot várni a csapattól. Sajnos, a különbség ekkora, ez van. Viszont ez nem a Debrecen hibája. Ők legalább eljutottak idáig. Arra is kíváncsi lennék, ki rúg még a csoportban a Firenzének két meccsen ö gólt? Szerintem senki. A Lyon 1-nél, a Liverpool 0-nál tart egy meccs után.”
  • 5. krisztian75 2009. november 05. 08:28
    „Szánalmasak vagytok...sok-sok évig el se jutott oda magyar csapat, most pedig még azt is leszóljátok, aki legalább a jogot kiharcolta, hogy al elitben lehessen, aki "elhoz" nekünk legalább egy Liverpoolt. Igen is magyar színvonalhoz képest megállják a helyüket, és ha így folytatják 1 max 2 év múlva el tudja rontani valamelyik nagy csapat estéjét. Sajnos, hogy nincs még vagy más ilyen magyar csapat a nemzeti bajnokságban.”
  • 4. dogosrobi 2009. november 04. 23:06
    „De a fradi eto mecsnél jobb volt”
  • 3. RickCartman 2009. november 04. 22:57
    „rémes volt nézni,meg szegény riportert hallgatni, ahogy számolgatott,hogy ha megverjük a "harmatgyenge" Liverpoolt, és pontot szerzünk Lyonban,akkor....muhahahahaha(ugye, így írják?)”
  • 2. Szilágyi_Zsolt 2009. november 04. 22:48
    „Nem betaláltak, hanem kitömték a kapunkat, ez a helyes kifejezés. Jobb lenne most feladni az egész BL-t, még mielőtt teljesen ronggyá aláznak minket.”
  • 1. mauz 2009. november 04. 22:26
    „Ez most jégkorong, vagy foci?

Siralmas, mekkora különbség van a magyar és az éllovas európai bajnokságok között.”

Nagy András halála: kérdesek a boksztragédia körül

Nagy András, a győri bokszoló szülei továbbra sem tudják, hogyan érte fiúkat a sérülés. Tovább olvasom