2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 1°C Még több cikk.

BL Final 4: Sok-sok fotó a Midtyilland elleni ETO-győzelemről!

Végig remekül küzdöttek Görbiczék, így sorozatban harmadszor játszhat BL-döntőt a Győri Audi-ETO együttese.

Remek első félidő után öt gólos előnyt szerzett a Győri Audi-ETO együttese a dán Midtjylland ellen, amelyet a második játékrészre is sikerült megtartani.

Győri Audi-ETO KC - FC Midtyilland (dán) 29-26 (16-11)

Papp László Sportaréna, 9700 néző. Vezette: Lorescu, Stoia(románok)

Gólszerzők:

ETO: Görbicz 7(4), Kovacsics, Amorim 5-5, Bulatovic 4, Löke 3, Bognár-Bódi, Orbán 2-2, Korsós 1.

Midtjylland: Groot 9(4), Stine Jörgensen 8, Jensen, Möller 3-3, Line Jörgensen, Troelsen, Thorsgaard 1-1.

Ambros Martín: - Az első félidőben jól játszottunk, tudunk egy olyan előnyt szerezni, amely segítette a második játékrészben is. A vártnál még jobban játszott a Midtjylland, többször sikerült felzárkózniuk, de mindig tudtunk változtatni. Most az öröm és a pihenés következik. Nem foglalkozunk vele, hogy a Vardar vagy a Buducsnost lesz az ellenfél, csak sportszerű mérkőzést szeretnénk játszani.

Görbicz Anita: - Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a másodikban kicsit elfáradtunk. Igyekszünk pihenni és készülünk a döntőre. Mindkét együttes nagyon erős, talán a Vardart jobban választanám.

Kovacsics Anikó: - Mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz, igazi csapatként mindenre figyeltünk és küzdöttünk egymásért. Az első félidőben remekül megszűrtük a gyors lerohanásaikat, nem adtuk kezükbe a labdát. Második félidőben védekezést váltottak, így többször élni tudtak az ellentámadásokkal. Nagyon boldogok vagyunk, mert nehéz mérkőzés után jutottunk a döntőbe.

Képek: Kovács Anikó (MTI)

Színvonalas felvezetés után a címvédő Győri Audi-ETO együttese az FC Midtjylland mérkőzött meg a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében.

Bulatovic góljával kezdődött a találkozó, de Stine Jorgensen tíz másodpercen belül lerohanás után egyenlíteni tudott. A dán együttesnek ez az egyik legnagyobb fegyvere a vetélytársak ellen, amelyre Ambros Martín, az Audi-ETO vezetőedzője igyekezett felkészíteni csapatát.

A találkozó 5. percéig felváltva estek a gólok, de a Midtjylland egyszer sem tudta átvenni a vezetést, sőt remek védekezésének fokozatosan elléptek a győriek. A kapuban Lunde bravúrokat mutatott be, míg támadásban óriási Bulatovic és Amorim góloknak köszönhetően a 20. percben Kovacsics lövése után már 13-7-re vezetett az ETO.

Képek: Isza Ferenc (Bors)

Helle Thomsen, a Midtjylland vezetőedzőjének Korsós találata után huszonöt perc elteltével ki kellett használnia a második időkérési lehetőségét, hiszen már az első félidőben eldőlni látszott a döntőbe jutás.

Az utolsó percben emberhátrányban remekül előkészítettek Görbicznek, aki nem hibázta el a ziccert, de Stine Jörgensen az utolsó másodpercekben még szépített, végül 16-11-es megnyugtató győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően mintha az öltözőben maradt volna Ambros Martín csapata. Négy perc alatt Tervelék ezúttal nem tudták levédekezni a dánok lerohanásait, így 16-14-re felzárkózott a Midtjylland. A spanyol szakember gyorsan időt kért, igyekezett rendet tenni a játékosok fejében. Szerencsére sikerült is, hiszen Görbicz először hétméteresből, majd akcióból is eredményes tudott lenni, ismét sikerült ellépni négy góllal.

A folytatásban az elődöntőhöz méltóan óriási küzdelem zajlott. A győriek az előny tudatában igyekeztek lassabb támadásokat vezetni és Kovacsics második félidőben nyújtott kiváló teljesítményének is köszönhetően végig sikerült kézben tartani a találkozót.

Az utolsó percekben valamennyi győri gólra középkezdés után azonnal tudott válaszolni a Midtjylland, de ez sem befolyásolta az első félidőben megszerzett előnyt, így sorozatban harmadik BL-döntőre készülhet a Győri Audi-ETO együttese.

Online közvetítés

Vége a találkozónak! Döntőben a Győri Audi-ETO együttese!

(II.) 29.p. Góóóóól! Amorim óriási gólt lőtt emberhátrányból. Stine Jörgensen középkezdés után azonnal szépített. 29-26

(II.) 28.p. Hornyák kiállítása miatt emberelőnyben Thorsgaard szépített. 28-25-ös győri vezetésnél időt kért Ambros Martín.

(II.) 27.p. Szép lövőcsel után Groot megszerezte kilencedik találatát. 28-24

(II.) 26.p. Góóóóóóól! Amorim átlövésből, pattintva lőtt a kapuba. 28-23

(II.) 25.p. Góóóól! Az előző hasonlóan Kovacsics estében lőtt a kapuba, majd Groot válaszolt a középkezdés után. 27-23

(II.) 24.p. Góóóóól! Kovacsics betörés után volt eredményes, de Groot lerohanásból rögtön válaszolt. 26-22

(II.) 24.p. Stine Jörgensen lőtte ki a bal felsőt. 25-21

(II.) 23.p. Góóóóóól! Bulatovic óriási gólt lőtt átlövésből. Időt kértek a dánok. 25-20

(II.) 22.p. Góóóóól! Orbán emberelőnyből szerezte meg második találatát. 24-20

(II.) 20.p. Möller talpról óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 23-20

(II.) 17p. Görbicz és Groot sem hibázta el a hétméterest. 23-19

(II.) 13.p. A győrieknél Kovacsics, a dánoknál Stine Jörgensen szerzett gólt. 22-18

(II.) 12.p. Groot hat gólnál jár, ezúttal hétméteresből vette be Lunde kapuját. 21-17

(II.) 11.p. Góóóól! Szép játék után Bognár-Bódi remekül húzta vissza a labdát a rövid sarokba. 21-16

(II.) 11.p. Görbicz hétméteresből, Stine Jörgensen átlövésből volt eredményes. 20-16

(II.) 9.p. Gól! Kovacsics betörés után lőtt a kapuba. 19-15

(II.) 6.p. Groot másdok hétméteresét értékesítette. 18-15

(II.) 6.p. Góóóóóóól! Görbicz ezúttal akcióból volt eredményes. 18-14

(II.) 5.p. Amorim harcolt ki hétméterest, Görbicz értékesítette. 17-14

(II.) 4.p. Újabb eladott labdából Möller használta ki a ziccert. Ambros Martín időt kért. 16-14

(II.) 4.p. Eladott labda után Jensen ismét eredményes tudott lenni. 16-13

(II.) 2.p. Kihagyott lehetőségek után Jensen megszerezte második találatát. 16-12

Vége az első félidőnek!

30.p. Stine Jörgensen az utolsó másodpercekben még eredményes tudott lenni, így 16-11-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

30.p. Góóóóóóól! Emberhátrányban gyönyörű figurából Görbicznek készítettek elő, aki nem hibázta el a ziccert. 16-10

29.p. Groot a hétméterest sem hibázta el. Emberhátrányban Ambros Martín időt kért. 15-10

27.p. Groot emberhátrányból, átlövésből vette be Lunde kapuját. 15-9

27.p. Képtelenség megállítani Lökét, bravúros mozdulattal estében lőtt a kapuba. 15-8

25.p. Góóóóól! Korsós szélről volt eredményes. Második időkérési lehetőségét is kihasználták a dánok. 14-8

25.p. A kisebb gólcsendet kihasználva Stine Jörgensen szépített. 13-8

20.p. Robog az ETO!!! Kovacsics lendületből, estében szerezte meg első gólját! 13-7

19.p. Góóóóól! Bulatovic felugrás nélkül Englert lábai között lőtt a kapuba. 12-7

18.p. Groot talpról szépített. 11-7

17.p. Sikerült jól megmozgatni a győri védelmet, Möller volt eredményes, de pályára lépését követően Orbán is megszerezte első találatát. 11-6

16.p. Góóóóól! Hosszan megjáratott labda után Amorim pattintva lőtt a kapuba. 10-5

15.p. Amorim harcolt ki büntetőt, Görbicz ezúttal értékesítette. 9-5

14.p. Görbicz harcolt ki hétméterest, amelyet sajnos elhibázott.

13.p. Löke megszerezte második találatát, de Jensen rögtön válaszolni tudott. 8-5

12.p. Időt kért Helle Thomsen, a Midtjylland edzője.

12.p. Lendületből ismét óriási gólt lőtt Amorim a kapu jobb felső sarkába. 7-4

11.p. Troelsen szépített a dánoknál. 6-4

10.p. Bognár-Bódi szélről gyönyörűen emelt a kapuba. 6-3

7.p. Góóóóóól! Amorim óriási gólt lőtt talpról a léc alá. 5-3

5.p. Góóóól! Görbicz is megszerezte első találatát. 4-3

5.p. Groot test mellől, pattintva egyenlített. 3-3

4.p. Góóóól! Bulatovic remek bejátszása után Löke nem hibázta el a lehetőséget. 3-2

2.p. Bulatovic ismét eredményes tudott lenni, ezúttal Line Jorgensen egyenlített. 2-2

1.p. Bulatovic átlövésével vezetett az ETO, de középkezdés után azonnal válaszoltak a dánok Stine Jorgensen révén. 1-1

Ambros Martín együttese a Lunde - Bognár-Bódi, Bulatovic, Görbicz, Löke, Amorim, Kovacsics összeállításban kezdett.

A hagyományokhoz hűen a győri szurkolók ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt.

Először az Audi-ETO csapatát, majd az FC Midtyilland került bemutatásra.

Kiváló felvezetés után a győri születésű Dallos-Nyers Boglárka elénekelte a We All című számát.

Elsötétült a csarnok, megkezdődött a nyitóünnepség.

Remek hangulatot teremtenek a győri szurkolók a Papp László Budapest Sportarénában. Az előző évhez hasonlóan most is előkerült az óriási ETO-mez.

Elkezdték a bemelegítést a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

A DIGI Sport és az M1 képernyőjén a kézilabda BL hazai sztárjai!

A napokban megkötött háromoldalú DIGI-MTVA-EHF megállapodás keretében a DIGI Sport - az EHF Kézilabda Bajnokok Ligája közvetítések magyarországi jogtulajdonosaként - ismételten az MTVA rendelkezésére bocsátja a Győri Audi ETO KC és az MKB-MVM Veszprém KC Final4-ban zajló meccseinek közvetítését.

A hazai kézilabda nemzetközileg elismert női és férfi sztárcsapatainak döntős meccseit a DIGI Sport megosztja az M1-el, hogy minél többen szurkolhassanak a képernyők előtt is a magyar bajnokoknak a BL négyes döntők mérkőzésein, melynek tétje az EHF Bajnokok Ligájának megnyerése.

A DIGI Sport stábja a Final4 minden mérkőzéséről HD minőségben, élőben közvetít a helyszínről, a meccseket a DIGI Sport kommentátora, Egri Viktor közvetíti mind a DIGI Sport, mind az M1 nézői számára. Az M1 a Győri Audi ETO KC és az MKB-MVM Veszprém KC mérkőzéseinek közvetítéseit teljes terjedelmükben veszi át a DIGI Sporttól.

EHF női kézilabda BL

2014. május 3., szombat - elődöntők:
Győri Audi ETO KC-FC Midtjylland - 15.00 (DIGI Sport1 - M1)
WHC Vardar SCBT-Buducsnoszt - 17.30 (DIGI Sport1)

2014. május 4., vasárnap
Helyosztó a harmadik helyért: 14.30
Döntő: 17.00

Last minute jegyek az MVM EHF FINAL4-ra

Ragadja meg az utolsó alkalmat, és vásárolja meg belépőjét az EHF Női Bajnokok Ligája záróeseményére!

A hétvége előtt kevesebb mint egy héttel a rendezők értékesítésre bocsájtották az utolsó jegyeket is az első MVM EHF FINAL4-ra. A vásárlási lehetőség hétfőn 10 órától indult a www.ehfFINAL4.com oldalon.

A jegyek nagy része már korábban elkelt, így aki szeretne jelen lenni a női klubkézilabda május 3-4-i legrangosabb eseményén, most kihasználhatja az utolsó alkalmat. A korlátozott számú jegyek 9.900 forinttól 34.990 forintos áron érhetők el.

Elődöntők és helyosztók 2 nap alatt

Az izgalmas középdöntők során a címvédő Győri Audi ETO KC, a 2012-es bajnok Buducnost, illetve a macedón ZRK Vardar SCBT, valamint a dán FC Midtjylland kvalifikálták magukat az első EHF Női FINAL4-ba.

A szombati elődöntők május 3-án:, az Audi ETO a Midtyillanddal 15 órakor, a WHC Vardar SCBT pedig a Buducnosttal 17.30-kor csap össze.

Vasárnap, május 4-én 14.30-kor kezdődik a bronzmérkőzés, a döntő pedig 17 órakor.

Itt szavazhat a BL álomcsapatára >>

Öttusa vk: Kovács Sarolta hatodik Kecskeméten

Kovács Sarolta a hatodik helyen végzett az öttusázók kecskeméti világkupa-fordulóján, melyen a… Tovább olvasom