2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

BL: Debrecen-Liverpool 0-1

Az ötödik percben N'Gog szerzett gólt, ez a meccsen rajta kívül senkinek sem sikerült. Pedig Coulibaly az utolsó pillanatokban egyenlíthetett volna.

93. perc - Vége a mérkőzésnek: hazai pályán pont nélkül maradt a Loki, a Liverpool ellen az első meccs után most sem sikerült gól lőni. A DVSC biztosan a negyedik a csoportban, s mivel a Fiorentina megverte a Lyont, a Liverpool harmadik helyen végez a csoportban, így az Európa Ligában folytatja majd a versengést. Az utolsó fordulóban, december 12-én a Debrecen Lyonban lép pályára, míg Liverpoolban a Fiorentinát fogadják.

92. perc - Rudolf lövéshez jutott, aztán a labda Coulibalyhoz jutott, akinek a lövését a kapu torkából rúgták ki a vörös mezesek: hatalmas debreceni helyzet maradt ki a végén.

92. perc - Gerrard helyére érkezik Aquilani, hogy ő is egy kicsit megázzon a budapesti esőben.

91. perc - Két perc a hosszabbítás.

89. perc - Fabio Aurelio lejött, Dossena bejött.

87. perc - A liverpooli védőknek kellett tisztázni a kapu előtt, miután szép összejátékot követően Rudolf adta be középre a labdát.

85. perc - Czvitkovics harmincról kapura küldött egy szabadrúgást, fölé szállt a labda.

81. perc - Rudolf levitte a szélre, beadás helyett kapura lőtt: Reyna ütötte ki a labdát szögletre.

80. perc - Coulibaly kapott volna labdát Rudolftól, de megint lesen volt.

79. perc - Dombi remekül adta középre Coulibalynak, a gond csak az, hogy a Debrecen francia csatára lesen volt.

77. perc - N'Gog helyére érkezett Benayoun. Szöglet jön, veszélyes a fejes. Aztán Fodor helyére Dombi érkezik.

72. perc - Rudolfot újra szerelik, megint nem túl tisztán (konkrétan hátulról becsúszva), a holland bíró azonban továbbot intett most is.

69. perc - Gerrard lövése fölé szállt. A túloldalon Coulibaly elől Reyna tisztázott.

66. perc - Bodnár a jobb szélről lőtt szabadrúgást, Reyna nyugodtan ölöte magához a labdát. Aztán Coulibaly szerzett labdát a félpályán, Rudolf azonban a francia passzát még a Cívis IC-vel érte volna el.

65. perc - Rudolf "gyanús" körülmények között vesztette el a labdát a liverpooli tizenhatoson belül. A játékvezető továbbot int, a kontrából nem lett semmi.

62. perc - Lucas fejese mellé szállt.

60. perc - Jön Coulibaly Szakály helyére.

59. perc - Nem tudja kihozni a labdát a DVSC, Gerragd lövése ezúttal Poleksicig jut, nagyot véd a kapus.

57. perc - Gerrard lövése Mészáros bokájáról pattan bedobásra. Fél perccel később oldalról érkezve mentett ugyancsak Gerrard lövésénél.

54. perc - A Liverpool szögleteket rúg, de komolyabb veszély nincs a Loki kapuja előtt.

53. perc - A labda a Debrecen térfelének a közepén van legtöbbet a második féldiő első nyolc percében. Sok izgalom nincs.

46. perc - Azok kezdik a második félidőt, akik abbahagyták az elsőt: nincs csere egyik csapatnál sem. Insúa lő futtából nagyon mellé.

Fotók: Fehérvizi Róbert

45. perc - Vége az első félidőnek.

42. perc - Debreceni lehetőség: Bodnár lőtte középre a labdát, a kaputól 19 méterre álló Rudolf Gergely kapásból Carraghert találta el.

40. perc - Talán most először adott a játékvezető szabadrúgást a debreceni térfélen a DVSC-nek. N'Gog lökte fel Rudolfot.

38. perc - N'Gog bizonyítani akar: húsz méterről tűzte rá a labdát a kapura, Pokelsic nagyot védett.

35. perc - Most már támadgat a Loki is, egyelőre nem sok sikerrel.

33. perc - Bodnár beadását Rudolf fejelte el, a próbálkozás mellé ment.

29. perc - Vezet a Fiorentina a Lyon ellen. Ha az így marad, kiesik a Liverpool.

28. perc - Poleksic védte N'Gog lapos lövését, a kapusról kicsorgó labdát szögletre mentette a debreceni védelem.

27. perc - Bár rövid ideig a brit csapat térfelén volt a labda, kétszer is kifelé ítélt szabadrúgást a holland játékvezető.

24. perc - A DVSC drukkerei egy akció miatt élénkültek meg, Rudolf labda azonban Czvitkovicsnak és Laczkónak sem lett jó.

23. perc - Szélesi Zoltán sárga lapot kapott. Gerraddal ütközött a levegőben, és a kezét is használta.

16. perc - Ezúttal Fabio Aurelio középre lőtt labdájáról maradt le Kuyt.

11. perc - Gerrard beadásáról centikkel maradt le Kuyt.

7. perc - Rudolfot állították meg szabálytalanul a bal szélen. Czvitkovics szabadrúga elment a kapu előtt.

6. perc - Vezet a Liverpool, N'Gog pöckölt bele a Mascherano által a kapu elé befejelt labdába, Poleksicet megelőzve. 0-1.

ngng
A liverpooli csapat francia csatára David N'gog gólt lő a magyar kapuba a negyedik percben Kiss Zoltán és a holland Dirk Kuyt mellett a DVSC-TEVA - Liverpool FC Bajnokok Ligája labdarúgó-mérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban. A földön a magyar csapat montenegrói kapusa Vukasin Poleksic. MTI Fotó: Illyés Tibor

A Liverpool kezdő 11-e

Reina - Johnson, Agger, Carragher, Insúa - Lucas, Mascherano - Kuyt, Gerrard, Fabio Aurelio - N'Gog

Varga a kispadon, Mijadinoski a kedzőcsapatban

Herczeg András, a Debreceni VSC vezetőedzője kijelölte kezdőcsapatát a 20:45  órakor kezdődő, Liverpool elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésre: Varga József ezúttal csak a kispadon kapott helyet, Mirsad Mijadinoski pedig először lép pályára a BL-ben.

Herczeg keddi döntése nyomán a hajdúsági együttes 4-2-3-1-es felállásban kezdi a találkozót a Poleksic - Bodnár, Mészáros,  Mijadinoski, Fodor - Szélesi, Kiss - Szakály, Czvitkovics, Laczkó -  Rudolf összeállításban.

"Varga a BL- és a bajnoki összecsapások mellett a felnőtt és az U21-válogatottban is szerepelt, rengeteg mérkőzés van a lábában, emiatt a fáradtság jelei látszanak rajta" - indokolta a védekező  középpályás kihagyását Herczeg a DVSC-TEVA hivatalos honlapján.

Mijadinoskit a nyáron igazolta a hajdúsági alakulat, s a svájci-macedón védő eddig egyetlen NB I-es találkozón, a Kecskemét ellen kapott szerepet.

Még van matematikai esély a harmadik helyre

Matematikailag a Debrecen csapatának még van esélye elérni a harmadik helyet csoportjában, amely azt jelentené, hogy a Bajnokok Ligájából átkerülne az Európa Ligába. Ehhez ma a Puskás Ferenc Stadionban mindenképpen le kell győznie az FC Liverpoolt, amely jelenleg négy ponttal előzi meg Herczeg András együttesét.

Az esetleges siker azt jelentené, hogy egy pontra csökkenne a hátrány, azaz az utolsó fordulóban dőlne el, hogy az angol vagy a magyar gárda folytathatná szereplését tavasszal a második számú európai kupasorozatban.

A papírforma ugyanakkor a szigetországiak sikerét ígéri, akik még továbbjuthatnak a csoportból, de erre csak akkor marad esélyük, ha nyernek Budapesten. Amennyiben a Vörösök nem gyűjtik be a három pontot, akkor az Olympique Lyon mellett biztosan a Fiorentina lesz a másik nyolcaddöntős gárda a négyesből. A Liverpool nehéz helyzetét jól jellemzi, hogy a budapesti siker sem garantálja az „életben maradást", mivel az olaszok a Lyon legyőzésével bebiztosíthatják helyüket a legjobb 16 között.

A pályaválasztó debreceni csapat esélyeit némileg növeli, hogy a Liverpool spanyol ásza, Fernando Torres biztosan nem lép pályára a DVSC ellen, ugyanis el sem utazott Budapestre.

A csoport állása: 1. Olympique Lyon 4 8–2 10 pont – már továbbjutott, 2. Fiorentina 4 11–6 9, 3. FC Liverpool 4 3–5 4, 4. DVSC 4 5–14 0.

A csoport hátralévő mérkőzései:

6. forduló, december 9.: Olympique Lyon–Debreceni VSC, FC Liverpool–Fiorentina.

Eddig még nem lőtt gólt angol csapatnak a Debrecen

A Liverpool eddig háromszor tudott győzni, négyszer döntetlen ért el, kétszer kikapott, Magyarországon azonban még nem sikerült nyernie.

A Vörösök a négy budapesti meccsen három döntetlen mellett egyszer kikaptak. Összességében a négy eddigi párharcból egyformán kétszer esett ki és jutott tovább az angol együttes.

A szigetországiak először 1966-ben találták magukat szembe magyar klubbal, akkor a Budapesti Honvéddal csaptak össze, s ugyan 2-0-ás összesítéssel továbbjutottak a Kupagyőztesek Európa Kupájának negyeddöntőjéből, de a Népstadionban rendezett első meccsen csak gólnélküli döntetlenre futotta erejükből.

Anglia egyik legnépszerűbb együttese az 1967-68-as szezonban a Vásárvárosok Kupájának (az UEFA Kupa, majd Európa Liga elődje) harmadik fordulójában az FTC-t kapta riválisnak, Budapesten és Liverpoolban egyaránt 1-0-ra kikapott, így búcsúzott.

Három évvel később ismét a Ferencváros következett: a VVK 1. fordulójában 1-1-es döntetlen született Budapesten, végül az angolok jutottak tovább 2-1-gyel. Ez volt az egyetlen magyarországi szereplés, amelyet góllal zárt a Liverpool.

Utoljára 1974-ben érkezett Budapestre a csapat, s a KEK nyolcaddöntője sem szép emlék az ötszörös BL-győztes gárda számára, ugyanis gólnélküli döntetlent ért el az FTC ellen a Népstadionban, hazai pályán pedig 1-1-et, így a magyarok jutottak tovább.

A DVSC-TEVA ugyanakkor még gólt sem tudott szerezni angol gárda ellen. A Liverpoolon kívül még a Manchester Uniteddel találkozott, amely kétszer 3-0-ás győzelemmel búcsúztatta négy éve a BL utolsó selejtezőkörében, míg a Vörösök szeptemberben 1-0-ra nyertek a BL csoportkörének nyitófordulójában.

A Liverpool mérkőzései magyar csapatok ellen

KEK, negyeddöntő: 1966. március 1.: Bp. Honvéd-FC Liverpool 0-0 1966. március 8.: FC Liverpool-Bp. Honvéd 2-0 (1-0)
Vásárvárosok Kupája, 3. forduló (negyeddöntőbe jutásért): 1967. november 28.: Ferencváros-FC Liverpool 1-0 (1-0) 1968. január 9.: FC Liverpool-Ferencváros 0-1 (0-1)
Vásárvárosok Kupája, 1. forduló: 1970. szeptember 15.: FC Liverpool-Ferencváros 1-0 (1-0) 1970. szeptember 29.: Ferencváros-FC Liverpool 1-1 (0-0)
KEK, nyolcaddöntő: 1974. október 23.: FC Liverpool-Ferencváros 1-1 (1-0) 1974. november 5.: Ferencváros-FC Liverpool 0-0
Bajnokok Ligája, csoportkör: 2009. szeptember 16.: Liverpool-Debrecen 1-0 (1-0)

A Debrecen mérkőzései angol csapatok ellen

BL-selejtező , 3. forduló: 2005. augusztus 9.: Manchester United-Debrecen 3-0 (1-0) 2005. augusztus 24.: Debrecen-Manchester United 0-3 (0-1) 2009. szeptember 16.: Liverpool-Debrecen 1-0 (1-0)

• 9. tódi 2009. november 25. 08:17
    „A csoda az hogy bejutott a BL -csoportkörbe .
    Sorozatos csodák viszont nincsenek .”
  • 8. DX 2009. november 25. 07:21
    „..."Pedig Coulibaly az utolsó pillanatokban egyenlíthetett volna." - csak az a volna ne lett volna :)”
  • 7. kikelet_ 2009. november 24. 23:42
    „ez a Liverpool se véletlenül esik majd ki az EL-be, a végén kulabá meg nocomment..”
  • 6. nasi12 2009. november 24. 23:23
    „Én tiszta szívből szurkoltam a Debrecennek, de mikor 10 - 15 percen keresztül még labdához sem értek, kicsit égő volt. Volt olyan játékos, aki sorozatosan a közelében levő ellenfélhez adta a labdát, ha passzoltak neki.
    Hofi mondta anno, "szúrd ki, ha pattog!"
    Az első félidőben néha 20 : 80 volt a labdabirtoklási arány.
    Miattatok, valódi fotbalisták is eljöttek hozzánk, de sajnos sparring-partnernek is kevesek voltunk.
    Azért szép volt fiuk, majd jövőre.”
  • 5. Szilágyi_Zsolt 2009. november 24. 22:49
    „Már megint meg..... bennünket. :(”
  • 4. RickCartman 2009. november 24. 22:02
    „DVSC kapura lövések száma(1.félidő): 0 .Hazai pályán.Állítólag 45 ezer néző előtt.Az 5.percben már csak 42 ezret mernek mondani.35.perc:a riporter annak örülne, ha legalább 4-5 debreceni passz sikerülne egymás után.57. perc.Eddig néztem....”
  • 3. enzof 2009. november 24. 21:56
    „Legalább nyerek a TippMixen!!
    -ez tuti mérkőzés...”
  • 2. Túrabakancs 2009. november 24. 21:43
    „Tipikus magyar betegség a fociban: az első és az utolsó öt percben folyamatosan elvéreznek a csapataink, a fejekben