2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

BL: csoportelső az ETO - Az edző büszke csapatára

Magabiztos játékkal 29-22-re győzött a Győri Audi-ETO együttese a Podravka Koprivnica otthonában, így a BL-csoportkör 5. mérkőzése után az első helyen jutott tovább.

Ambros Martín igazán elégedett volt csapatával:

„Tudjuk, hogy sok problémája merült fel az ellenfélnek a mai mérkőzés előtt, ennek ellenére látszott, hogy komolyan készültek. A csapatunk mai teljesítményével igazán elégedett lehetek, úgy érzem, ma igazi csapatként játszottunk. Ami leginkább fontos, hogy nagyon sokan tanúsítottak jó játékot, amelyet a további mérkőzésekre, a fejlődésünket nézve én kiemelten fontosnak tartok. Ráadásul megszereztük a csoportelsőséget is, ezért nagyon büszke vagyok a csapatomra."

Heidi Löke rengeteg büntetőt harcolt ki ma, ezzel is hozzájárulva a Győr győzelméhez:
„Nagyon boldog vagyok, hogy egy ilyen jó csapatot sikerült legyőznünk ma, egy ilyen kemény védelemmel szemben küzdöttünk sikerrel. Azonban védekezésben mi is nagyon jól teljesítettünk, harcosak, kemények, agresszívek voltunk, és ez meghozta az eredményt. Támadásban is jól mentek a figurák, az átlövőink képességeit igazán ki tudtuk használni. A csoportelsőségnek külön örülök, végülis ez volt a mai mérkőzés legfőbb tétje."

Korábban: Végig vezetve, remek játékának köszönhetően 29-22-re diadalmaskodott a Győri Audi-ETO csapata a Podravka Koprivnica otthonában, így az utolsó mérkőzésétől függetlenül csoportelsőként jutott tovább.

Podravka Koprivnica (horvát) – Győri Audi-ETO 22:29 (11:14)
Kapronca, 2200 néző. Vezette: Schulze, Tönnies (németek)

Podravka: Zderic – Gace 3, Covic A., Horvat 3, MILANOVIC-LITRE 5, DAMNJANOVIC 8 (5), Pusic-Koroljevic. Csere: Jelcic (k), Covic Z. 2, Pongrac, Dragisic, Vidak 1. Edző: Neven Hrupec.

ETO: HERR O. - RADICEVIC 5, LEKIC 7 (3), Görbicz 2, LÖKE 2, Amorim 3, Szepesi. Csere: Lunde Haraldsen (k), Tervel, KOVACSICS 6 (4), Rédei-Soós 3, Orbán, Hornyák D. 1, Korsós. Edző: Ambros Martín.

Jól kezdte a mérkőzést az ETO, Radicevic és Lekic góljaival sikerült megszerezni a vezetést, de Milanovic-Mitre és Horvat találatával a találkozó 6. percében hamar egyenlített a Podravka.

A folytatásban mindkét együttes sok hibával játszott, ennek ellenére elhúzhatott volna négy góllal is Ambros Martín csapata, de Görbicz két büntetőt is elhibázott. A kihagyott hétméteresek ellenére csak egy gólra sikerült felzárkóznia a hazai együttesnek, ezért Neven Hrupec, a Podravka edzője időt kért. A szünetből a győriek jöttek ki jobban, gyors Amorim és Lekic góloknak köszönhetően az első félidő vége előtt öt perccel 11-7-re vezettek. A győrieknél Lekic hat, míg Radicevic négy találatig jutott.

Az utolsó öt percben Damnjanovic negyedik találatával feljebb zárkózott a Podravka, ám Kovacsics emberhátrányból lőtt góljának köszönhetően 14-11-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünet után is Kovacsics Anikó percei következtek, három hétméterest sem hibázott el egymás után, majd átlövésből is gyönyörű gólt szerzett, amelyre csak két hazai találat volt a válasz, ennek köszönhetően a második félidő 7. percében 18-13-ra elhúzott az ETO.

A folytatásban is remekül védekezett Ambros Martín csapata és a mérkőzésen végig pályán lévő Herr Orsolya is bravúrokkal hálálta meg a bizalmat. Támadásban is remekeltek a győriek, Rédei-Soós második félidőben három találatig jutott. Már kilenc gól is volt a különbség, de végül 29-22-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Podravka Koprivnica otthonában, így az utolsó hazai mérkőzéstől függetlenül csoportelsőként jutott tovább.

Online közvetítés

(II.) 30.p. Damnjanovic talált be a végén, így 29-22-re győzött a Győri Audi-ETO együttese  Podravka otthonában.

(II.) 30.p. Horvat hatalmas góljával 21-19-re módosult az eredmény.

(II.) 28.p. Potyognak a gólok! Gace szépített, de Hornyák kapufás góljával ismét kilenc a győriek előnye. 20-29

(II.) 27.p. Vidak szépített, de Görbicz szerencsés találatával 18-29.

(II.) 26.p. Szép győri támadás végén Rédei-Soós szerzett gólt. 18-27

(II.) 25.p. Goóóóól! Görbicz test mellől, szenzációsan talált a kapuba. 18-26

(II.) 24.p. Löke kiállítása miatt emberelőnyben játszott az ETO, de Herr hárítani tudott.

(II.) 23.p. Rédei-Soós bravúrosan talált a Podravka kapujába, majd a hazaiak időt kértek.

(II.) 20.p. Horvat szépített a hazaiaknak, majd Milnanovic-Litre is betalált Herr kapujába. 18-24

(II.) 19. Hangosan kiabálják a győriek, hogy játszik az ETO! Lekic önzetlenül passzolt Radicevichez, aki nem hibázta el a ziccert. 16-24

(II.) 17.p. Gyönyörű játék! Amorim hátmögötti passza után Löke nem hibázta el a ziccert. 16-23

(II.) 16.p. Rédei-Soós pattintva lőtt a kapuba. 16-22

(II.) 15.p. Góóóóóól, Amorim találatávall 16-21-re módosult az eredmény.

(II.) 15.p. Damnjanovic újabb hétméterest értékesített. 16-20

(II.) 14.p. Neven Hrupec, a hazaiak mestere időt kért.

(II.) 13.p. Damnjanovic szépített hétméteresből. 15-20

(II.) 13.p. Emberhátrányból Lekic gyönyörű gólt lőtt felugrásból. 14-20

(II.) 12.p. Covic szépített átlövésből. 14-19

(II.) 11.p. Szép egyéni akció után Löke szerzett gólt. 13-19

(II.) 9.p. Ápolás miatt áll a játék.

(II.) 7.p. Góóóól! Gyönyörű Kovacsics gól átlövésből, majd Milanovic-Litre szépített. 13-18

(II.) 6.p. Kovacsics büntetőből volt eredményes. 12-17

(II.) 5.p. Tercel szerzett labdát, majd végig vitte a pályán a labdát, de a ziccert elhibázta.

(II.) 5.p. Az újabb hétméterest sem hibázta el Kovacsics. 12-16

(II.) 4.p. A hazaiak is büntetőhöz jutottak, Damnjanovic  nem hibázott. 12-15

(II.) 3.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics magabiztosan értékesített. 11-15

Vége az első játékrésznek!

30.p. Kijátszott támadás végén Gace szépített szélről. 11-14

30.p. Emberhátrányban szép Kovacsics gól. 10-14

29.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

28.p. Amorim kiállítása miatt emberelőnyben játszó Podravka Gace révén szépített. 10-13

27.p. Szép Lekic gól felugrásból. A szerb játékosnak ez volt a hatodik találata. 9-13

26.p. Kovacsics lőtt gólt hétméteresből, de Covic rögtön válaszolt egy pattintott lövéssel. 9-12

25.p.  Damnjanovic találatával három gólra zárkózott fel a Podravka. 8-11

24.p. Radicevic gól szélről. 7-11

23.p. Az elmúlt percekben sok hibával játszottak a csapatok.

20.p. Szép Amorim gól átlövésből. 7-10

19.p. Kínai figurával próbálkoztak a győriek, de a hazaiak szabálytalanul megakadályozták. A megítélt hétméterest Görbicz elrontta.

18.p. Köke kapott kétperces büntetést, emberhátrányban Herr bravúrral védett.

18.p. Neven Hrupec, a hazaiak mestere időt kért.

18.p. Lekic lőtt gyönyörű gólt test mellől. 7-9

16.p. Damnjanovic-Litre góljával egyre jött fel a Podravka. 7-8

15.p. Amorim gól átlövésből. 6-8

15.p. Győri hétméterest rontott el Lekic. A szerb játékos vonalra lépett, így lefújták a játékvezetők.

15.p. Harmadik gólt kapuja beállós pozícióból az ETO. Milanovic-Litre talált Herr Orsolya kapujába. 6-7

14.p. Ötödik hétméteresét kapta meg az ETO. Lekic átemelte a hazaiak kapusát. 5-7

13.p. A hazaiak is hétméteshez jutottak, Damnajanovic sem hibázott. 5-6

12.p. Újabb büntetőhöz jutottak a győriek, Lekic ezúttal sem hibázott. 4-6

11.p. A harmadik hétmétereshez Lekic állt, aki magabiztosan lőtt a kapuba. 4-5

10.p. Damnjanovic egyenlített hétméteresből. 4-4

9.p. Radicevic volt harcos és lőtt gólt szélről. 3-4

8.p. Ismét bejátszásból volt eredményes Milanovic-Litre. 3-3

7.p. Görbicz remek indítását követően Radicevic emelte át a hazaiak kapusát. 2-3

6.p. Horvat egyenlített átlövésből. 2-2

5.p. Löke ismét hetest harcolt ki, Görbicz második büntetőjét hárította a Podravka kapusa.

5.p. Szép bejátszát után Milanovic-Litre szépített a hazaiaknak. 1-2

4.p. Lekic pattintva lőtt a kapu bal oldalába. 0-2

3.p. Görbicz Anita a saját hatosáról lőtt gólt, de nem adták meg a játékvezetők.

2.p. Herr védett ki egy hazai lövést, majd Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz a bal oldali kapufára lőtt.

1.p. Radicevic szerezte meg a vezetést a zöld-fehéreknek. 0-1

A hazaiak fehér mezben, fekete nadrágban, míg a győriek zöld szerelésben léptek pályára.

A hagyományokhoz hűen a győri szurkolók ezúttal is elénkelelték a magyar himnuszt.

Elkezdődött a csapatok bemutatása!

Amennyiben Görbiczék pontot szereznek a Koprivnicán, a jövő heti záróforduló eredményeitől függetlenül csoportelsőként jutnak a középdöntőbe. A két csapat győri találkozóján az ETO 24-19-re nyert.

Ambros Martín, a zöld-fehérek vezetőedzője: „A heti két mérkőzés sok energiát kivesz a csapatból, főleg ezen a héten két nagyon nehéz meccsen vagyunk túl. De a BL-továbbjutás mindenképpen inspirálja a csapatot, és minden győzelem pluszenergiát szabadít fel. A mérkőzés alatt igyekszem én is a lehető legtöbbet pihentetni a játékosokat, hogy gyorsabban regenerálódjanak a következő bevetésig."

„Mindannyian tudjuk, hogy a hátralévő két BL-meccsnek az a tétje, hogy megszerezzük-e az első helyet a csoportban. Ez pedig egyáltalán nem mindegy a középdöntő csoportbeosztása szempontjából. Ennek jelentőségét mindenki érzi, és az nem is opció nálunk, hogy könnyelműsködjünk, mert már továbbjutottunk. A Podravka nehéz ellenfél, ez már az első meccsen érezni lehetett. Ráadásul ők lesznek hazai közönség előtt. Nagyon keményen védekeznek, ugyanannyi a kapott góljuk, mint nekünk. Mindenképpen győzni akarunk, és megszerezni a csoportelsőséget." - tette hozzá a győriek mestere.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 17.30-tól.

• 4. Lacika62 2012. november 12. 12:42
    „3. artie75 2012.11.12. 10:58 Fogjál kezet a budai-val.......... egyforma agyatlanok vagytok!!!!!!!!!!”
  • 3. artie75 2012. november 12. 10:58
    „Ki az a Lunda?

És ki az az agyas, aki a "nagyon sokan tanúsítottak jó játékot" fordítást elkövette?

Jesszus.:(”
  • 2. 621 2012. november 11. 19:19
    „Hatalmas gratula a hölgyeknek.
    Görbe! Volt is, meg lesz is ennél jobb - a megszokott brilliáns. Viszont a "legjobb" Martin puszija volt Rédei Soósnak. Én örülnék legjobban, ha rámcáfolnál Sóska! Hajrá AUDI!”
  • 1. NP1 2012. november 11. 17:26
    „A Digin kívül közvetíti e még másik csatorna? Tudtok netes közvetítésről?”

Mike D´Antoni a Los Angeles Lakers új edzője

A Lakers az előszezonban mind a nyolc meccsét elveszítette, majd az alapszakasz első öt meccséből… Tovább olvasom