2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 21°C Még több cikk.

BL: az utolsó pillanatban nyert az Arsenal, négyet kaptak Tőzsérék

Az Arsenal a hosszabbításban szerzett győztes gólt Marseille-ben, négyet lőtt a Chelsea a Genknek, hozta a kötelezőt a Milan és a Barca.

Olympique Marseille - Arsenal 0-1 (0-0)

Olympique Marseille: Mandanda - Azpilicueta, Sou. Diawara, N'Koulou, Morel - Lucho González (Amalfitano 73.p.), Alou Diarra, Be. Cheyrou (Kaboré 87.p.) - Valbuena, Rémy (Gignac 70.p.), A. Ayew

Arsenal: Szczesny - Jenkinson (Djouriu 62.p.), Mertesacker, Koscielny, André Santos - A. Song, Rosicky, Arteta - Walcott (Gervinho 67.p.), Van Persie, Arsavin (Ramsey 78.p.)

Gólszerző: Ramsey 92.p.

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában szerdán:

E csoport: Bayer Leverkusen (német)-Valencia (spanyol) 2-1 Chelsea (angol)-Genk (belga) 5-0

F csoport: Olympique Marseille (francia)-Arsenal (angol) 0-1 Olimpiakosz Pireusz (görög)-Borussia Dortmund (német) 3-1

G csoport: Sahtar Donyeck (ukrán)-Zenit (orosz) 2-2 FC Porto (portugál)-APOEL Nicosia (ciprusi) 1-1

H csoport: AC Milan (olasz)-BATE Boriszov (fehérorosz) 2-0 FC Barcelona (spanyol)-Viktoria Plzen (cseh) 2-0

92. perc: Vezet az Arsenal. Ramseyhez került a labda a 16-os bal oldalán, majd egy átvétel után 12 méterről kilőtt a jobb alsót. 0-1. Itt vége is a meccsnek.

91. perc: Van Persie került helyzetbe a 16-oson belül, közeli lövését azonban védte Mandanda.

87. perc: Cheyrou helyén Kaboré folytatja.

78. perc: Wenger le is cseréli gyorsan. Helyére Ramsey jön.

77. perc: Arsavin húzta meg a jobb szélen, majd az alapvonalról az oldalhálóba lőtt.

73. perc: Lucho González helyére Amalfitano állt be.

71. perc: Gignac lő kapura máris, de ez a próbálkozás elég gyenge.

70. perc: Csere a hazaiaknál is, Rémy helyén Gignac folytatja.

67. perc: Walcott helyére Gervinho állt.

64. perc: Walcott került helyzetbe a 16-oson belül, 6 méterről azonban nem tudott ellőni Mandanda mellett.

62. perc: A sérült Jenkinson helyett Djourou a pályán.

61. perc: Van Persie lövését fogta Mandanda.

49. perc: Diawara szabálytalankodott Arsavinnal. Sárga.

47. perc: Rosicky jobb oldali beadását húzta le Mandanda.

46. perc: Elkezdődött a második félidő

Harc van, gól nincs.

45. perc: Vége az első félidőnek.

35. perc: Lucho González robbant be az ötös jobb sarkánál egy beadásra, és szút kevéssel a jobb alsó mellé.

33. perc: Cheyrou lövését blokkolták a védők.

32. perc: Rémy állította meg még az alapvonal előtt a labdát, majd az ötös sarkára cselezve lőtt kapura, de Jenkinsonról a bal alsó mellé pattant a labda.

24. perc: Diarra 21 méteres, jobbról leadott lövése kerülte el jócskán a jobb alsót.

22. perc: Diawara kezezése után elmaradt a tizenegyes.

21. perc: Van Persie kísérlete egy hazai játékosról pattant szögletre.

17. perc: Cheyrou szabadrúgását Diawara csúsztatta Szczesny kezébe.

16. perc: Valbuena játszott át két védőt, majd akadt fent a szabálytalankodó André Santoson, aki a megmozdulásáért sárgát kapott.

14. perc: Egy kezezés-gyanús eset után Ayew addig reklamált tizenegyest, amíg sárgát nem kapott.

12. perc: Cheyrou távoli próbálkozása kerülte el a kaput.

9. perc: Egy jobb oldali beadás után Van Persie előrevetődve fejelt el a kapu előtt keresztbe.

5. perc: Valbuena 24 méteres szabadrúgását magabiztosan fogta Szczesny.

4. perc: Song ezúttal saját kapuja előtt tűnt fel, és akasztotta a hazai támadót, amiért sárgát kapott.

3. perc: Song jobb oldali beadása lett túl magas mindenkinek.

1. perc: A hazaiak kezdték el a mérkőzést.

A kapus Köteles Lászlót és a középpályás Tőzsér Dánielt foglalkoztató belga Genk együttese az angol Chelsea otthonába látogat a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek szerdai játéknapján.

A statisztikák egyértelműen a londoniak mellett szólnak, akik eddigi mindhárom hazai mérkőzésüket megnyerték aktuális belga ellenfelükkel szemben, ráadásul ezeken az összecsapásokon még gólt sem kaptak. A Genk története során eddig nyolc BL-összecsapást játszott - győzelem nélkül.

Az E csoport másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen a Valenciát fogadja: amennyiben a spanyol együttes gólt szerez, akkor a 15. olyan csapat lehet, amely legalább 450 alkalommal volt eredményes az európai kupákban.

Az F jelű kvartettben az eddig hibátlan Olympique Marseille hatalmas lépést tehet a továbbjutás felé akkor, ha hazai környezetben legyőzi az Arsenalt. Erre minden esélye megvan, ugyanis saját pályáján ritkán veszít pontot, míg az Ágyúsok legutóbbi kilenc idegenbeli BL-fellépésükről csak egyetlen alkalommal tudtak három ponttal távozni. A csoport másik mérkőzésén a német bajnok Borussia Dortmund az "életben maradásért" játszik a görög Olimpiakosszal.

Huszti Szabolcs csapata, az orosz Zenit Ukrajnában, a Sahtar Donyeck otthonában lép pályára. Ez a stadion szinte már a "bevehetetlen erődök" közé számít a BL-ben, ugyanis a legutóbbi 17, itt megrendezett találkozón csak egy vendégcsapat tudta győztesen elhagyni a játékteret. A G csoportot két forduló után nagy meglepetésre vezető ciprusi APOEL Nicosia az elmúlt szezonban Európa Liga-győztes Porto vendége lesz.

A H jelű kvartettben két olyan találkozóra kerül sor, ahol az esélyek egyértelműek: a címvédő FC Barcelona a cseh Viktoria Plzent, az olasz bajnok AC Milan pedig a fehérorosz BATE Boriszovot fogadja.

Női kézilabda: győzelemmel mutatkozott be az új kapitány

Az azeriek elleni könnyed, 41-19-es Európa-bajnoki selejtezős győzelemmel mutatkozott be szerdán a… Tovább olvasom