2018. 06. 18. hétfő - Arnold, Levente 18°C | 26°C Még több cikk.

BL: Audi-ETO vereség Norvégiában

Szoros első félidőt követően a második játékrészben jobban játszó Larvik megérdemelten győzött 32-25-re a mérkőzés előtt biztos tobábbjutó Győri Audi-ETO ellen a Bajnokok Ligájának középdöntőjében.

Larvik - Győri-Audi ETO 32-25 (13-11)

Gólszerzők: Sulland 7/1, Kristiansen 6, Kurtovic 5, Blanco 4, Riegelhuth 4, Johansen 4, Wibe 1, Breivang 1, illetve Görbicz 9/5, Amorim 4, Radicevic 4, Löke 4, Kovacsics 2, Vérten 1, Gros 1

Izgalmas első félidőt láthattak a nézők, amelyen főként védekezben nyújtottak jó teljesítményt a csapatok. A győriek többször is vezettek két góllal, de a játékrész végén számos alkalommal nem érkeztek vissza időben, így kétgólos norvég előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

A szünet után norvégok gyorsabb sebességi fokozatba kapcsoltak. A zöld-fehérek sok technikai hibát követtek el, melyeket könyörtelenül kihasznált a továbbjutásért hacoló Larvik együttese.

A vereség ellenére a Győri Audi-ETO csapata a román Oltchim Valceával mérkőzik az elődöntőben.

Vége a mérkőzésnek!

(II. félidő) 30.p. A zöld-fehérek norvég beállósa perceit láthatták a nézők. Először gólt szerzett, majd hétméterest hacolt ki, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. A találkozó utolsó találatát kínai figurából szerezte a Larvik együttese. (32-25)

(II. félidő) 28.p. Löke kozmetikázott valamelyest az eredményen. A haziak mestere a gólok után időkérésre szánta el magát. (31-23)

(II. félidő) 26.p. A második játékrészben remeklő Kurtovic kétszer is eredményes tudott lenni az emberhátrányban játszó ETO ellen. (30-21)

(II. félidő) 22.p. Az elmúlt percekben sok hibát követtek el a győriek támadásban és védekezésben is. A norvég együttes továbbra is jó formát mutat, a kialakított helyzeteket könyörtelenül kihasználják, így már hét góllal vezetnek. (28-21)

(II. félidő) 18.p. Esély a győriek előtt! Emberelőnyben Görbicz kétszer is bevette Leganger kapuját. Az irányítónak ez volt a nyolcadik gólja. (25-20)

(II. félidő) 16.p. Szép Görbicz-Löke összjáték után feljebb zárkózott az ETO, de Sulland hétméteresével és Kurtovic hatalmas távoli lövésével már hat góllal vezetnek a haziak. Sajnos kezd eldőlni a mérkőzés! (23-17)

(II. félidő) 13.p. Továbbra is összetett a norvég védekezés, egyre többet hibáznak Görbizcék a támadásokban, egyedül Kovacsics tudott eredményes lenni. A hazaiak jól alkalmazzák a skandináv kézilabda alapjait és gyors lerohanásokból sorra lövik a gólokat a kiszolgáltatott Pálingernek. (21-16)

(II. félidő) 8.p. Az elmúlt perckeben Kristiansen és Amorim jeleskedett.Először a norvég játékos találatával már négy volt a különbség, de  szerencsére Amorim szép gólt lőtt pattintva a következő támadás végén. Sokáig nem örülhettek a győriek, ismét Kristiansen nem kegyelmezett a szélről, ám Amorim két egymást követő támadás után két gyönyörú gólt lőtt Legangernek. (17-15)

Vérten helyett Kovacsics a pályán.

(II. félidő) 4.p. Először megszületett az első hazai gól hétméteresből, majd Blanco is a győri kapuba talált. Először vezet három góllal a hazai együttes. (15-12)

(II. félidő) 2.p. Győri góllal kezdődött a játékrész, Amorim remek passza után Radicevic nem hibázott középről. Kevésen múlt az egyenlítés, de Löke lövését Lenganger bravúrosan védte. (13-12)

Elkezdődött a második játékrész!

Larvik - Győri Audi-ETO 13-11

Vége az első félidőnek!

29.p. Kurtovic harcolt ki hétméterest, Sulland értékesítette. (13-11)

27.p. Felpörögtek az események. Sulland, Vérten és Johansen kétszer is eredményes volt lerohanásból. Az utóbbi percekben nem sikerült visszazárkózni az ETO-nak és két gólra elhúztak a hazaiak. Karl-Erik Böhn vezetőedző a látottak után kihasználta időkérési lehetőségét. Az szünet után Löke szerzett szép gólt. (12-11)

24.p. Riegelthuth került kétszer is helyeztbe a szélen, de csak az egyiket tudta értékesíteni. A norvégoknak feljavult a védekezése, az utóbbi percekben kissé tanácstalanok voltak a zöld-fehérek. (8-9)

22.p. Pálinger először gyönyörűen védett, majd Radicevicet indította, aki kiszorított helyzetből bravúrosan lőtt a kapu bal alsó sarkába. (7-9)

20.p. Göribcz ezúttal sem hibázott. Magabiztosan értékesítette a megítélt hétméterest. (7-8)

18.p. Sokáig nem tudtak mit kezdeni a haziak a győriek jó védekezésévél, végül Kurtovic szerzett szerencsés gólt. Két percel később második találatával 7-7-re alakult az eredmény.

16.p. Hosszú idő után - 4 perc - Hornyák szerezett gólt betörésből, majd Görbicz volt eredményes test mellől eleresztett lövéssel. (5-7). Kétgólos zöld-fehér vezetésnél időt kért a hazaiak mestere.

15.p. Remekül védekeznek a győriek, Pálinger is jól véd, így továbbra is egyenlő az eredmény (5-5)

12.p. Görbicz eddig zseniális, negyedik gólját szerezte! Löke harcolt ki hétméterest és ezúttal Leganger felett emelt a kapuba. (5-5)

10.p. Az elmúlt percekben több technikai hibát is elkövettek a zöld-fehérek, de szerencsére csak Riegelhuth volt eredményes a hazaiaknál. (5-4)

7.p. Továbbra is kiegyenlített a mérkőzés. Pálinger hétméterest hárított, Amorim és Görbicz hatalmas góljaival egalizálni tudtak a győriek. (4-4)

5.p. A norvégok is kaptak egy hétméterest, Riegelhuth sem hibázott. A büntető után Löke került ziccerbe, de a hazaiak kapusa védeni tudott. Sokáig nem kellett várni a szépítésre, Görbicz átlövésből szerzett gólt. (3-2)

3.p. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, Blanco volt eredményes kétszer is. A következő támadásból Hornyák harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (2-1)

Elkezdődött a mérkőzés!

A Győri Audi-ETO együttese a Pálinger – Radicevic, Hornyák, Görbicz, Löke, Amorim, Vérten összeállításban kezd.

.

A magyar bajnok változatlanul veretlen a csoportkörben, egyedül a spanyol Itxako Navarra együttesével játszott döntetlent.

Azonban ez is elegendő volt ahhoz, hogy biztos csoportelsőként várja a bejező kört és a román Oltchim Valceával mérkőzzön az elődöntőben.

A Larvik ellen a zöld-fehéreknél gondot okozhat néhány játékos kisebb sérülése.

Heidi Löke várhatóan hazájában is csúcsformában fog játszani.

"Aggódom egy kicsit Görbicz, Lekic és Amorim miatt, mert nem biztos, hogy játszani tudnak, de ha igen, önbizalommal várhatjuk a mérkőzést.
Dr. Balogh Péter csapatorvos fog dönteni a játékukról.

Ami biztos, hogy jól fogunk játszani és nehéz feladata lesz a Larviknak, ha le akarnak győzni bennünket" - mondta el Karl-Erik Böhn vezetőedző a klub hivatalos oldalán.

Arra kérdésre, hogy presztízsmérkőzés lesz-e a vezetőedző számára, így felelt:"természetesen számomra is az lesz, s a legjobbat fogjuk nyújtani, de kockáztatni nem akarunk.

Az elődöntő már megvan, tehát nem kell rizikót vállalnunk, csak jól kell játszani.

A két csapat februári találkozóján az ETO 31-22-re győzte le a Larvikot.

A mérkőzésről online közvetítést adunk 16:45-től.