2018. 08. 22. szerda - Menyhért, Mirjam 20°C | 31°C Még több cikk.

BL-főtáblás az Audi-ETO

Vezetett hat ponttal is a győri együttes, de a három gólos győzelem is elég volt a BL-főtáblára jutáshoz.
Audi-ETO - Metz (francia) 30-27 (15–12)
Győr, Bajnokok Ligája, selejtezőmérkőzés, 1800 néző. V.: Geipel, Helbig (németek).

Audi-ETO: PÁLINGER, Mraviková 3, Hornyák 1, TEMES 3/2, SPIRIDON 1, BRADEANU 10, Vérten 3

Audi-ETO–Stjarnan 33–20 (12–7)
Győr, 1500 néző. V.: Gousko, Repkin (fehéroroszok).

Audi-ETO: HERR – MRAVIKOVÁ 5, Bradeanu 3, GÖRBICZ 6/3, Spiridon 3, Tomori, VÉRTEN 5. Cs.: Pálinger (kapus), DJOKIC 2, TEMES 5/3, Kovacsics 1, Szölösi 1, Szegedi 2. Cs.: Konkoly Csaba.

Stjarnan: STANCIK – Kjarnested 2, Sigurdardöttir 3, Bragadöttir 3/2, ENGL 4, Petrache 3, Agnarsdöttir 3. Cs.: Jönsdöttir (kapus), A. Gunnarsdöttir 1, Atladöttir 1, Hardardöttir, B. Gunnarsdöttir, Hreinsdöttir. Edző: Adalsteinn Eyjólfsson.

Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2. Kiállítások: 2, ill. 8 perc.

Metz–Mihalovce 33–26.

A harmadik forduló másik mérkőzése úgy alakult, hogy körbeverés nem alakulhatott volna ki a végén, azaz a győri győzelem és döntetlen az Audi-ETO-nak kedvezett volna, a Metz diadala viszont a francia bajnok főtáblára kerülését jelentette volna.

A hazaiak ugyan három góllal elhúztak a 7. percben (6–3), ám a franciák nem adták fel. Látható volt rajtuk, hogy igyekeznek megragadni a nagy lehetőséget. Szerencsére azért győri oldalon mindig akadt valaki, aki a legkritikusabb pillanatban kisegítette a nagyobb bajból az együttest.
A teljes képhez hozzátartozik, hogy többen nem voltak százszázalékosak a győrieknél, ugyanis Görbicz az izlandi meccsen szedett össze egy sérülést, Hornyák egész héten küszködött a lázzal, s ez a betegség tegnapra Tomorira is „átragadt". Ráadásul az első játékrész hajrájában Mraviková is rosszul ért a földre, s le kellett cserélni. Bár később visszaállt, úgy tűnt, kissé húzta a lábát.

Szünet után egy gólra feljött a Metz, de egyenlítenie nem sikerült. Fellélegezni azonban továbbra sem tudtak a hazaiak, mert ott „lihegett" Görbiczék nyakán a francia csapat, hiába vezetett már hattal is az Audi-ETO (23–17). A végén azért bebiztosította győzelmét, s ezzel főtáblára kerülését a zöld-fehér gárda, mely a folytatásban a címvédő dán Slagelse, a spanyol Ribarroja és a horvát Podravka Koprivnica ellen lép pályára az A csoportban.

Konkoly Csaba: – A játékosaim bebizonyították, komolyan gondolják ezt a sportágat. Többen betegen, sérülten vállalták a játékot. Ha mindenki felépül, biztosan szebben is játszunk majd.

Rácz Sándor: – Nem vallottunk szégyent, de döntő pillanatokban technikai hibákat követtünk el.

A másik mérkőzésen:
Mihalovce (szlovák)–Stjarnan (izlandi) 37–30.

A végeredmény:
1. Audi-ETO 6 pont,
2. Metz 2,
3. Michalovce 2,
4. Stjarnan 2.

Veszprémi döntetlen a férfiaknál

Az MKB-Veszprém két másodperccel a vége előtt kapott góllal 24–24-es döntetlent játszott a vendég szlovén Celjével a férfi Bajnokok Ligája első fordulójában.

Az F csoport másik mérkőzésén a német Gummersbach 33–24-re győzött az izlandi Valur Reykjavík otthonában.

A Veszprém a következő fordulóban, szombaton a Gummersbach otthonában lép pályára.

A másik magyar BL-résztvevő, a Pick-Szeged szerdán kezd a szlovén Velenje otthonában.

Szabó Gábor

Győzött az Audi-ETO

Az Audi-ETO második mérkőzését is megnyerte a női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében. Konkoly… Tovább olvasom