2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Biztos továbbjutás rövidzárlattal

Továbbjutott: Graboplast-ETO kettős győzelemmel, 54–47-es összesítéssel. Telt ház várta az EHF-kupa visszavágó mérkőzését, melynek tétje a nyolcaddöntőbe jutás volt.
 Az első percek a hazaiaknak sikerültek jobban: fokozatosan elhúztak a zöld-fehérek. A kinti találkozón már megtapasztalt agresszív, kemény védekezést „átmentette" a győri csapat a visszavágóra, jórészt ennek is volt köszönhető, hogy az összesített előny rövid idő alatt megduplázódott. A 12. percben 8–4-es győri vezetést mutatott az eredményjelző, amikor is időt kért a románok vezetőedzője. Eredményt azonban ez sem hozott, mert a pályán minden maradt a régiben: a győriek jól védekeztek és hatékonyan támadtak.

Szünet után Mörtel lőtte az első gólt, ezzel pont kétszer annyi volt a győri dobott gól, mint a román. A lendület a következő percekre is megmaradt, a 35. perc végén a két mérkőzés során a legnagyobb különbség alakult ki a két gárda között: tizenegy góllal vezetett a Graboplast-ETO (21–10). Alighanem ezen a ponton a zöld-fehér játékosok tudat alatt be is fejezték a mérkőzést, a folytatásra „leült" a csapat játéka. A cserék nem sokat tudtak hozzátenni az együttes teljesítményéhez. Ahogyan ilyenkor lenni szokott, a szerencse is elpártolt a győriektől, s az első meccshez hasonlóan a lehetőséget megérző Valcea elkezdte lefaragni tetemes hátrányát.

A 45. percben már csak öt gól volt a két csapat között, ki is kérte idejét Róth Kálmán vezetőedző. Az biztos, nem dicsérte meg a lányokat, de az erélyesebb hangnem sem sokat segített, a győri játékosok nem tudtak újra felpörögni, egy-egy villanás azonban elegendő volt ahhoz, hogy a hazai győzelem se forogjon veszélyben.

A két meccs alapján a jobb játékerőt képviselő csapat megérdemelten jutott tovább, ám figyelmeztető a későbbiekre a visszavágó utolsó huszonöt percének visszafogott teljesítménye.

Női Bajnokok Ligája, 3. forduló, A csoport: Lada Toljatti (orosz)–Dunaferr 21–22 (13–13). A csoport állása: 1. Dunaferr 5 pont, 2. Toljatti 4, 3. Trier 3, 4. Valencia 0.

D csoport: Ferencváros-Lublin (lengyel) 32–24 (20–13). Az állás: 1. Larvik 6 pont, 2. Ferencváros 4 (84–79), 3. Elda Prestigio 4 (80–88), 4. Lublin 0.
Női NB I: Békéscsaba–Esztergom 29–24 (14–11).

Gyenge kezdés után javulás

Kapuváron segített az edzőcsere. Kovács Lajos eredményesebbé tette a csapatot. Tavaszra erősítések… Tovább olvasom