2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Biztos soproni győzelem az ETO ellen

Magabiztos győzelmet aratott az FC Sopron a Győri ETO ellen a szombati megyei rangadón.

FC Sopron - Győri ETO FC 2-0

Az előzetes várakozásnak megfelelően küzdelmes, de közepes iramú és színvonalú mérkőzést láthatott az a 4200 néző, aki kíváncsi volt a megyei rangadóra. A baljós előjelek ellenére a Sopron győzelme egy másodpercig sem volt kétséges, Bonetti tanítványai akár fél tucat gólt is szerezhettek volna, ha jobban koncentrálnak. Az ETO ezúttal nem igazolta, hogy Csank János vezetésével többre hivatottak. Az már más kérdés, hogy az FC Sopronnak is sokat kell még javulnia, ha újabb győzelmeket szeretne begyűjteni.

4. p:  Cigan ügyesen tálalt a balösszekötő helyén felbukkanó Horváth András elé, aki remekül ugratta ki a középen egyedül kilépő Feczesint. A fiatal csatár a győri 16-oson belül eltolta a labdát Sztevanovic mellett, aki a játékszer helyett a támadó lábát ütötte el. Gergely játékvezető habozás nélkül a büntetőpontra mutatott, és a 11-esből Horváth András a jobbra vetődő Sztevanovic mellett magabiztosan helyezte a labdát a bal alsó sarokba. 1–0

13. p: Silvestri észrevette, hogy Sztevanovic kicsit kint áll a kapujából. A fiatal olasz középpályás 25 méterrel ügyesen átnyeste a kapus fölött labdát, amely a felső lécről pattant vissza a mezőnybe.

50. p:
Sarokrúgásból Silvestri élesen a kapu elé lőtt labdájára remek ütemben érkezett Radu, s bombaerős fejessel küldte a labdát a győri kapu jobb oldalába. 2–0

79. p: Munteanu rávezette a labdát a kapujából kiinduló Sztevanovicra s 12 méterről átemelte felette a labdát, amely a felső lécről pattant a mezőnybe.

A hazai együttes pörgött magasabb fordulatszámon és hamar meg is szerezte a vezetést. A gyors soproni gól óriási lendületet adott a soproniaknak és nagyon megzavarta Csank János csapatát. Futószalagon alakította ki helyzeteit Dario Bonetti együttese, amely lehetőségei alapján akár már az első negyedórában az egész összecsapást eldönthette volna.
A 25. perctől rendezte sorait az ETO. Kiegyenlítettebb lett a játék, ám a kapura továbbra is veszélytelen volt a vendégcsapat.
A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint a mérkőzés: soproni góllal. A folytatásban a soproni csapat átengedte a kezdeményezést a Győrnek.

Többet volt a labda a hazai térfélen, ám az ETO egy ügyes Hanák-szólót leszámítva továbbra is teljesen veszélytelen volt Rabóczki kapujára. Összességében egyértelműen jobb volt a soproni csapat, és a kétgólos különbség a vendégekre nézve hízelgő.

Így látták a rangadót

Dario Bonetti: – A hétközi kupamérkőzéssel ellentétben ezúttal nagyon jól játszott a csapat és örülök neki, hogy a megyei rangadó biztos megnyerésével sikerült örömet szerezni a szurkolóknak.

Csank János: – A jobbik csapat nyert. Az első tizenöt percben megilletődötten, sok hibával futballoztunk, úgy tűnt, fiatal játékosainkat megzavarta a rangadó légköre. Azt reméltem, hogy a szünet után talpra állunk, ám ehelyett egy pontrúgásból újabb gólt kaptunk, sajnos a fejpárbajok többségét, mivel magas emberek hiányoztak a védelemből, elveszítettük. A Sopron szervezettebben, összeszedettebben futballozott, mi nagyon idegesen játszottunk.

Vass László, a Sopron pályaedzője: – A mérkőzés elején többször is sikerült a győri védelem mögé kerülni, s gyorsan vezetést szereztünk. Szünet után pontrúgásból növeltük előnyünket, biztosan nyertünk. Úgy érzem, mind mezőnyjátékban, mind pedig a pontrúgások utáni szituációkban jobbak voltunk, így megérdemelt a győzelmünk.

Klement Tibor, az ETO ügyvezetője: – Megérdemelt soproni győzelem született. Nálunk többet vártam mind egyénileg, mind a csapatjáték területén.

Marius Radu: – Annak örülök, hogy egy nehéz mérkőzésen, jól futballozva sikerült javítani a hétközi Magyar Kupa-kiesés után. Többféle variációnk van szögletre és szabadrúgásokra, azok közül az egyikből sikerült gólt szereznem.

Jäkl Antal: – Érezni lehetett, hogy a Sopron nekünk esik, és el kell ismernem, sima és megérdemelt hazai siker született. Hamar vezetést szereztek a hazaiak, és ezután az első félidőben ők irányították a játékot. Ami szerintem igazán nagy gond volt, hogy mi nem tudtunk igazán helyzeteket kialakítani, amikor mi birtokoltuk többet a labdát, akkor is a Sopron volt veszélyesebb.

Horváth András: – Amikor először megnéztem a győri kapust a büntető előtt a kapuban, kicsit megijedtem, mert igen nagynak tűnt. Aztán szerencsére a lövés előtt nyugodt tudtam maradni, megvártam, amíg elmozdul valamerre és bepasszoltam a labdát a másik sarokba.

Hanák Viktor: – Egy-két negatív felhangtól eltekintve egyértelműen kedvesen fogadtak a soproni szurkolók. Ami a meccset illeti, mi elég gyengén kezdtünk, a Sopron viszont igen agresszíven, s a gyorsan szerzett vezető góljuk alapvetően meghatározta a játék képét.
Mátyus János, az ETO sérült labdarúgója: – Jót nem tudok, rosszat pedig nem akarok mondani. Szenvedtem.

Vízer László Máriusz, a Sopron többségi tulajdonosa: – Nem igazán tudok örülni ennek a győzelemnek, még mindig a Magyar Kupából való kiesés hatása alatt vagyok. Szerintem már csak nagy szerencsével vagy az Intertoto-kupán keresztül juthatunk el az UEFA-kupába.

Ronaldinho–Ronaldo a szuperrangadón 1–1

A játékvezető játszotta a főszerepet a spanyol labdarúgó-bajnokság szuperrangadóján. Előbb egy… Tovább olvasom