2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Biztos győri győzelem az évzárón

Labdarúgás - Győzelemmel szeretett volna búcsúzni idei utolsó hazai tétmérkőzésén a közönségétől az ETO, ezért legjobb együttesét küldte harcba Egervári Sándor vezetőedző.
Győri ETO FC - FC Sopron 4-1 (3-0)
Győr, Ligakupa-mérkőzés. 300 néző. V.: Szilasi.
Gsz.: Bogdanovic (2), Koltai, Bajzát, ill. Legoza.
Győri ETO FC: Molnár P. – Nikolov (Kiss Sz.), Stark, Kovács Z., Varga R., Koltai, Jäkl (Kiss M.), Józsi, Tokody, Bajzát (Brnovic), Bogdanovic. Edző: Egervári Sándor.
FC Sopron: Fentős Á. (Heinrich) – Csikós (Herczeg G.), Sifter, Varga D., Farkas, Pál Gy., Dancs, Csontos, Zana, Legoza, Herczeg E. (Guttmann). Edző: Végh Tibor.

7. p: Bogdanovic bal oldali beadását követően a hosszú saroknál lendületből érkező Koltai öt méterről fejelt a vendégkapu jobb oldalába. 1–0.
20. p: Nikolov jobb oldali beadása után a védőkön megpattanó labda Bajzát elé került, aki hat méterről középről gyönyörű mozdulattal, félfordulatból lőtt a kapu bal oldalába. 2–0.
33. p: Tokody balról a felezővonal közepétől kitűnő labdával indította a lesre játszó vendégvédők közül középről Bogdanovicot, aki megelőzte a kapujából kiinduló Fentőst, majd a háló közepébe gurított. 3–0.
65. p: Legoza tört kapura középen, majd a kapujából kiinduló Molnár P. mellett higgadtan a bal alsó sarokba helyezett. 3–1.
77. p: Brnovic kitűnő ütemben ugratta ki középen Bogdanovicot, aki Heinrich mellett higgadtan a kapu bal sarkába lőtt. 4–1.

Az első félidőben a zöld-fehér gárda tudásbeli fölénye közönségszórakoztató játékban és gólokban mutatkozott meg. Szünet után a vendégek erejéből a szépítésre futotta ugyan, de a győriek végül magabiztos játékkal győzték le megyei riválisukat.

Jók: Bogdanovic, Koltai, Stark, Kovács Z., ill. Legoza, Varga D.

Egervári Sándor: – Első félidőben sikerült eldöntenünk a mérkőzést, a szünet után pályára lépő két fiatal játékos emelte a játék értékét.
Végh Tibor: – Nemcsak jó csapat az ETO, jól is játszott, teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Igor Bogdanovic két góllal és egy gólpasszal segítette az idei utolsó sikerhez csapatát, az ETO-t. Fotó: H. Baranyai Edina

Az A csoport másik mérkőzésén: ZTE FC–FC Tatabánya 7–0 (3–0).
Az állás: 1. ZTE 7 pont (13–1), 2. Győr 7 (9–3), 3. Sopron 3, 4. Tatabánya 0

B csoport: Gabona Trans-Kaposvár–FC Fehérvár 2–0 (1–0), BFC Siófok–Paksi FC 4–2 (1–2).
Az állás: 1. Siófok 6 pont (10–6), 2. Kaposvár 6 (8–6), 3. Paks 6 (10–9), 4. Fehérvár 0.

C csoport: DVSC-TEVA–Budapest Honvéd 2–1 (1–1), REAC–Nyíregyháza 2–0 (2–0).
Az állás: 1. REAC 7 pont, 2. DVSC-TEVA 6, 3. Budapest Honvéd 4, 4. Nyíregyháza 0

D csoport: Vasas–Újpest FC 0–7 (0–3), MTK Budapest–DVTK-Borsodi 2–1(1–1).
Az állás: 1. MTK Budapest 9 pont, 2. Újpest 6, 3. Vasas 3, 4. DVTK-Borsodi 0.

A Fehérvár FC nyerte meg a Ligakupa első felvonását. A második szakaszban újra csoportküzdelmek kezdődtek, majd ezt követően kieséses rendszerben folytatódik a sorozat. A két kiírás győztese játssza a Ligakupa döntőjét. Ha mindkét kiírást a székesfehérvári alakulat nyeri, akkor automatikusan Ligakupa-győztes lesz, de gálamérkőzést játszik majd a ligaválogatottal. A Ligakupa legjobb csapata a versenykiírás szerint az UEFA Intertotó Kupában indulhat.

Foton-győzelem a Vasas ellen

Kosárlabda - A SEAT Foton Győr 82-63-ra nyert a Vasas-Csata ellen. Tovább olvasom