2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Biztató előny, kivédett hétméteresekkel

Oltchim Rm. Valcea Graboplast- ETO 21 25 (9) (14) Rm. Valcea, női kézilabda EHF-kupa mérkőzés, 2000 néző. V.: Korres, Parascos (görögök).
Román góllal indult a találkozó, ám a Graboplast-ETO gyorsan fordított. Győri oldalon a védekezés végig kiváló volt, a hazaiak nem igazán tudtak mit kezdeni az agresszív, kemény győri fallal. Támadásban gyorsan változtatásra kényszerült a vendéggárda, Görbicz ugyanis azonnal külön őrzőt kapott. Ez sem okozott azonban gondot Róth Kálmán együttesének, a játékos a balszélre húzódott ki, míg az irányító szerepkörét előbb Mörtel, majd Vérten vette át.

A félidő közepéig, 7–7-es állásig fej fej mellett haladt a két csapat, többnyire a Graboplast-ETO-nál volt az előny, de a románok mindig tudtak egyenlíteni. Ezután azonban magához ragadta a kezdeményezést a zöld-fehér együttes, és 10–7-es előnyre tett szert, s szünetig öt gólra sikerült feltornázni a különbséget.

Szünet után nem változott a játék képe, a győri csapat remekül védekezett, támadásban sem akadt meg a gépezet, így fokozatosan tudta növelni előnyét a gárda. A 39. percben saját hatosáról még Sirina is betalált, s ezzel kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége: ekkor 19–11 volt a győriek javára. Ezt követően feljavult a hazaiak játéka, 20–17-re feljöttek a házigazdák. Szerencsére a kapuban Sirina – főleg a heteseknél – lehúzta a rolót.

A hazai gárda még egyszer megkísérelt egy huszáros hajrát kivágni. Öt perccel a vége előtt 22–20-ra fel is zárkózott, de a végén a zöld-fehérek megnyugtatóvá tették győzelmüket. Ezzel a jövő vasárnapi visszavágó előtt jócskán megnőtt a Graboplast- ETO továbbjutási esélye.
Persze nem árt az óvatosság, amire Róth Kálmán vezetőedző közvetlenül a mérkőzés után fel is hívta a figyelmet:

– Nemzetközi szintű védekezés mellett taktikusan, éretten játszottunk. Ha nem hisszük el, hogy továbbjutottunk, akkor továbbjutottunk...
Igaza van a szakembernek, hiszen aki látta a mérkőzést, tapasztalhatta, hogy a román csapat az első adódó alkalmat kihasználta a felzárkózásra, s bizony Sirina „hetesölései" is kellettek ahhoz, hogy ne csak a győzelem, de megnyugtatónak tűnő négy gól is maradjon az előnyből. Ugyanakkor az is egyértelmű, hogy a Graboplast-ETO jobb csapat a Valceánál.
Pedig az ellenfél sem „kezdő", hiszen a kilencvenes években odahaza szinte tarolt, sorra nyerte a bajnokságokat és a kupákat. Ezen sikerekből a győriek légiósa, Carmen Nitescu is kivette a részét. Hozzá hasonlóan azonban a legjobbak sorra eligazoltak külföldre, s a helyükön most fiatal, tehetséges játékosok szerepelnek.

Ha már Nitescu, mindenképpen érdekes színfoltja volt a találkozónak az egykori valceai játékos visszatérése szülővárosába és nevelőegyesületébe.

– Kicsit idegesebb voltam a szokottnál, de ez hamar elmúlt – mondta Carmen Nitescu. – A vezetők nagy szeretettel fogadtak, jó volt egy kicsit visszajönni ide. Ami a mérkőzést illeti, végig jobbak voltunk, s nagy lépést tettünk a továbbjutás felé.

Ott volt a csarnokban egy másik volt győri idegenlégiós is, Nadina Dumitru. Az egykori kiváló jobbszélső Pitestiben lakik, de életét jelenleg nem a kézilabda, hanem egyéves kislánya tölti ki.
– Jól játszottak a győriek, megérdemelten győztek – mondta, majd hozzátette: – Sok sikert kívánok a csapatnak.

A meccs statisztikájából szembetűnő a bírók által megítélt hétméteresek és a kiállítások aránya.

– A második félidei nagyobb különbségnél azért már egy kicsit odafigyeltek, de összességében idegenben ennél rosszabb bíráskodást sose kapjunk – formált véleményt Róth Kálmán.

Az edző és a játékosok egyhangú véleménye, hogy a sikerhez ezúttal is nagyban hozzájárultak a győri szurkolók, akik két éjszakát buszoztak át, hogy biztassák a lányokat. Nos, ők immár sokadszor hálálták ezt meg győzelemmel. Csak azt sajnálták, hogy a szurkolótábor és a csapat nem ünnepelhette közösen az idegenbeli sikert. Az olykor nem túl baráti gesztusokat tevő hazai szurkolók láttán ugyanis a rendőrök jobbnak látták, ha a lefújás után egyből buszra szállnak a győri drukkerek, s kikísérték őket a városból.

A győriek örömét azonban ez sem tudta igazán elrontani, a vasárnap 18 órakor kezdődő visszavágón pedig bepótolhatja a csapat és a szurkolótábor a most elmaradt ünneplést. Persze csak abban az esetben, ha a játékosok még nem hiszik el, hogy továbbjutottak...

Megválasztottuk a megye legjobb sportolóit

Huszonkettedik alkalommal szavaztunk Győr-Moson-Sopron megye legjobb sportolóira. A győztesek közül… Tovább olvasom