2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

Bezenyei focimeccs: Ökölharc a játékosok és a nézők között

Labdarúgás - A Bezenye-Püski meccsen 1-0-ás állásnál a szurkolók és a játékosok összeverekedtek. A mérkőzés félbeszakadt. Olvassák el a Püski SE megbízott vezetőedzőjének állásfoglalását!

A Bezenye-Püski mérkőzés a 60. percben félbeszakadt.

Információink szerint a találkozó nagy része a durva játékról szólt. Az 50. perc környékén egy szabálytalanságból dulakodás lett. Érthetetlen okból nézők is kerültek a pályára, az egyik vendég játékost pedig megütötte egy bezenyei drukker.

Aztán a 60. percben bedobáshoz jutott a püski csapat, de mikor a partdobást elvégző focista lehajolt a labdáért, egy bezenyei szurkoló oldalba rúgta. A játékos labdával megdobta a szurkolót, aki erre ököllel leütötte.

Közben nagy dulakodás alakult ki , és a másik oldalról is átfutottak a püski szurkolók és ütésváltás kezdődött a nézők között. A 3-4 rendező semmit sem tudott csinálni az 50-60 emberrel így a bíró véget vetett a mérkőzésnek.

Kedden tárgyalja a magyai labdarúgó szövetség a vasárnap félbeszakadt Bezenye-Püski megyei harmadosztályú mérkőzésen történteket. A mosonmagyaróvári rendőrkapitányság azt vizsgálja: garázdaság szabálysértése vagy bűncselekménye miatt indítson-e eljárást.
A bezenyeiek nem kívántak nyiltkozni, a Püski csapat álláspontját viszont eljuttatta a Kisalföldnek a történtekkel kapcsolatban, amit a megyei szövetség előtt is ismertni fognak. A következőket Mátyus Balázs, a sportkör alelnöke, a mérkőzésen megbízott vendégedző fogalmazta meg:

"A mérkőzés kemény, de sportszerű küzdelmet hozott a  hazai csapat vezető góljáig miután a gólszerző 17-es játékos mutogatva provokálta a vendég nézőket és a kispadon ülőket, amit az asszisztens jelzésére a játékvezető sárga lappal figyelmeztetett, véleményem szerint itt kezdődött az egész. Mint megbizott edző és egyben felelős sportvezető a szünetben nyugtattam és kértem a játékosainkat, hogy ne menjenek bele semmi olyanba, ami nem a pályákra való.
   A második félidő elején, a vendég csapatból Szilágyi István jutott a kiállítás sorsára, miután egy becsúszó szerelés után kakaskodni kezdtek, és ő megfogta ellenfele nyakát, mire a játékvezető kiállította (mire egy bajszos "úriember" befutva a pályára tarkón csapta a vendég játékost aki a földre esett - sérülés nem történt), ennél az esetnél a hazai játékos tevékeny részese volt az incidensnek, talán indokolt lett volna őt is piros lappal büntetni. Az eset után csapatkapitányunk, Sándorfi János reklamált, mire a játékvezető őt is kiállította. Sajnos a játékvezető nem azt írta be, amit ő mondott, de akkor is jogosnak tartjuk a piros lapot. Az esemény felpaprikázta a hangulatot, több néző a pályára ment, kisebb lökdösődés alakult ki az alapvonalon a nézők között, az eset komolyságát figyelembe véve én is odarohantam és nyugtattam mindenkit. A főrendező kérte, hogy fáradjak vissza a technikai zónába, természetesen úgy is tettem, és kértem az egyik rendezőt, hogy értesítse a rendőrséget a nagyobb baj elkerülése érdekében.
  Ekkor még helyreállt a rend.
  A mérkőzés 53. percében bedobáshoz jutott a Püski csapat, amikor is egy néző nem adta vissza a labdát. Markó Tibor a korláton átbújva megfogta azt, mikor egy bezenyei néző válon rugta. A vendégjátékos erre labdával őt megdobta, mire a bezenyei néző őt ököllel arcon ütötte. Játékosunk az ütés erejétől ájultan esett el, és 18-20 másodpercig eszméletlenül feküdt a földön. Ekkor engedély nélkül átfutottam a sérülten fekvő játékosunkhoz, láttam véres arcát, mozdulatlanul feküdt, egyből értesítettem a mentőket és elkezdtem az ápolást. A csapatot elkísérő Püski szurkolók berohantak a pályára, és lökdösődés alakult ki a hazai, ill. a vendég nézők között.
  A játékvezető ilyen körülmények között nem látta biztosítottnak a mérkőzés folytatását, és lefújta a mérkőzést.
  A két csapat játékosainak, vezetőinek köszönhetően nem lett komolyabb verekedés, és a rendezők segítségével közel negyedóra múlva helyreállt a rend!
  Sérült játékosunkat a mentők Győrbe szállítottak, mivel agyrázkodás gyanúja állt fenn.Megállapították: arccsontja elrepedt, ct-vizsgálatra vitték.
  Az eset után rendőri intézkedés történt.
 Véleményünk szerint a Bezenye SE mindent megtett a mérkőzés normális lebonyolításáért, játékosai, vezetősége korrekt módon viselkedett. Rendezői megfelelően látták el feladatukat".

2009 06. 22.                                               Tisztelettel: Mátyus Balázs, Püski SE

A megyei III. osztály bajnokai: Tét, Szil, Rábakecöl, Püski, Sopronkövesd. A megyei III. osztályú labdarúgó bajnokság hétvégi fordulóinak eredményeit és a bajnokságok végeredményeit itt tekinthetik meg.

Ziccer Sport Győri csoport

Nádorváros-Pázmándfalu 6-0 (3-0).
Gsz.: Balikó (2), Meronka, Kersei, Kovács M., Budai.

Szerecseny-Metál-Hammer-Gyarmat 0-2 (0-1).
Gsz.: Budai, Lőrincz.

Mindszentpuszta-Tényő 1-1 (1-1).
Gsz.: Darázsdi, ill. Litomiczky.

Sokorópátka-Veszprémvarsány 2-1 (0-0).
Gsz.: Lascsik, Kovács Z., ill. Gyöngyösi.

Écs-Győrasszonyfa-Tarjánpuszta 3-7 (2-4).
Gsz.: Pusztai, Szabó, Herczeg ill. Sulyok K. (3), Molnár (2), Szabó Gy., Sulyok B.

Győrság-Tetőcentrum-Gyömöre 2-1 (2-1).
Gsz.: Török, Varga K., ill. Kovács L.

Nyalka-Téti-Sokoró 0-4 (0-3).
Gsz.: Kocsis I., Pálfi, Hujber, Németh G.

9 Écs 30 14 2 14 59 - 55 44
10 Mindszentpuszta 30 10 9 11 40 - 44 39
11 Veszprémvarsány 30 9 5 16 49 - 65 32
12 Nyalka 30 9 5 16 41 - 61 32
13 Nádorváros* 30 8 7 15 62 - 90 30
14 Gyarmat 30 6 4 20 37 - 79 22
15 Szerecseny 30 5 4 21 42 - 85 19
16 Pázmándfalu* 30 1 3 26 29 - 121 5

*Pázmándfalutól és Nádorvárostól 1-1 pont levonva.

Erste-Leasing Mosonmagyaróvári csoport

MITE-Várbalog 2-3 (1-1).
Gsz.: Csatári (2), ill. Nagy G. (2), Körmendi.

Bezenye-Püski 1-0-ás állásnál félbeszakadt, mert a játékosok és a szurkolók összeverekedtek.

Abda II-Kimle 3-3.

Mecsér-Lébény II 2-4.

Győrzámoly-Darnózseli 8-3.

Dunaszentpál-Rárói Pékség-Ásványráró 5-2.

15 Mecsér 28 1 3 24 28 - 156 6

*Mosonszentmiklós II-től 4, Ásványrárótól 1 pont levonva.

Páder Sport Soproni csoport

Szerdán játszották: Sarród-Nagycenk 2-5.

SFAC-Hungarowind-Sopronkövesd 3-1 (2-0).
Gsz.: Orbán T., Orbán E., Kántor, ill. Balázs P.

Simon-Nomis-Nagycenk-Kópháza 4-0 (1-0).
Gsz.: Csákvári (2), Véghelyi, Hoók.

Und-Zsira 1-3 (0-1).
Gsz.: Pető, ill. Németh J. (2), Eszterhaj.

Sollux-Harka-Fertőszéplak 5-2 (4-1).
Gsz.: Varga (2), Gyurasits, Jedi, Völker, ill. Ignácz T. (2).

15 Sopron Boys 28 2 1 25 43 - 145 7

*Kópházától, SFAC-tól és Sarródtól 1-1 pont levonva.

• 15. acca 2009. június 25. 19:30
    „Mátyus úr!
    Ön szerint a Karolina Kórház Győrben van?? Vagy csak lázítjuk a "jónépet"?
    Lehet,hogy azt sem tudja hova vitték a sérült játékosukat?
    Akár egyik,akár másik,sportvezetőként bukfenc!
    UI:amúgy pedig agyrázkódással nem visznek senkit a győri kórházba.”
  • 14. Sülmic 2009. június 23. 23:15
    „Csak a cikk végett volt biztos!!!!! ::):))))))))))))))))))))))))))”
  • 13. jazmine33 2009. június 23. 22:22
    „én szégyelem magam ami ott történt fiamat a párommal haza vitetem a pályárol hogy ne lássa mitőrténik a "sport emberektől"legalább az egyiknek lett volna essze!!!
    A püski edzője vagy mije:aszt azért lehagyta hogy mérkőzés ugy kezdődőt "hires"Püski szurkólók Szlovák cigányoztak meg stb.de nem kell őket bemutatni, és majd jőtt a gól és a játékos elkővete amit leirt(mutogatás)
    itt kezdődőtt.Szomorú sajna foci itt kezdödik... egy bezenyei ember aki focit szeretet volna látni kis fiával”
  • 12. jockey 2009. június 23. 12:58
    „A címben és a cikkben is szerepel, hogy repedt az arccsont. Ha viszont valóban repedt, akkor az nem 8 napon belül, hanem 8 napon túl gyógyuló sérülés, azaz súlyos testi sértés. Azt a cikk alapján nem lehet eldönteni, hogy a rendőrkapitány nem tud-e minősíteni, vagy pontatlanul írták le az általa elmondottakat.
    Egyébként a szurkoló jól alaposan kiszúrt a saját csapatával, bár gondolon, nem ez volt a célja.”
  • 11. Imcsi 2009. június 23. 12:27
    „Azért néhány focistát sem kell félteni, vannak ott is, akik nem tudnak kulturáltan viselkedni!”
  • 10. kiseto 2009. június 23. 09:38
    „Az ilyen CSÜRHE szurkolóknak a dutyiban a helye , majd akkor rend lesz a pályán kívül.

Gondolom valami "agyoniskolázott" volt aki 8 osztályt végzett 4X az elsőt 4X a másodikat.”
  • 9. lali84 2009. június 23. 09:24
    „Imcsi!! minden volt ott vegyes..mindenki mindenkit!!!sajna”
  • 8. Imcsi 2009. június 23. 01:03
    „Ha jól olvastam, akkor nem a játékosok verekedtek össze, hanem a szurkolók. Piros lap és kakaskodás pedig más meccseken is van. Itt a rendezők nem voltak a helyzet urai!”
  • 7. poto 2009. június 22. 23:01
    „Jövőre külön bajnokságban kell indulni a 2 csapatnak.
    Legyen ez az ERDŐK-MEZŐK Bajnoksága.
    Természetesen az Amerikai Foci kategóriában.
    Ki kell zárni az ilyen csapatokat a foci világából.”
  • 6. SCC 2009. június 22. 22:51
    „Be kellene szünteti mindkét faluban a focit, mondjuk5 évre, aztán üssék egymást <moderálva>. Ennyi.”
  • 5. etelka 2009. június 22. 19:16
    „Kedves szemerei szurkoló !!!!!!!!!,ezúton szeretnélek megkérni ,hogy a férjem szélkabátját ,amit a ménfői focipálya öltözőjéből ( ahol semmi keresni valód nem volt ) tulajdonítottál el, hozd vissza, akaszd a pálya kerítésére ,mert onnét még soha de soha nem tűnt el semmi.Emlékeztetlek az időpontra 2009júl. 21 VASÁRNAP Ménfőcsanak -Szemere.”
  • 4. j. 2009. június 22. 17:31
    „Tisztelt Kisalföld!
    Nem igazán valósak az információik a vasárnapi mérkőzésről.Kicsit jobban kéne tájékozodni és aztán közölni a pontos cikket!”
  • 3. Bokk 2009. június 22. 15:16
    „Végül sikerült megírni mi történt. Javaslom legközelebb várják meg ezt a pontot, csak utána tegyék ki a főoldalra cikknek.”
  • 2. osztógép 2009. június 22. 14:53
    „a sok suttyó paraszt, magyar foci XXI. század, köszi nem!”
  • 1. Bokk 2009. június 22. 14:19
    „Kiválóan feltárt tényanyag, valóban a főoldalra való. A cím által felvetett kérdésekre maradéktalanul választ ad a szerző. Gratulálok a Kisalföldnek!”

Kórház: Megszorításokra lehet szükség az elvonások miatt

Sopron - 400 millió forint a várható hiány, amelyre egyelőre nincs fedezete a soproni Erzsébet… Tovább olvasom