2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Betegekkel nem megy

B>Soproni Ászok–Albacomp 81–98 (14–24, 21–29, 25–29, 21–16) Sopron, férfi NB I-es kosárlabda-mérkőzés, 900 néző. V.: Földházi, Hegedűs.
Sopron: CSIRKE 15/15, WALKE 16, Parker 7, Sajni 5/3, GLISOVIC 18/3. Cs.: Nikolic 10/6, Horváth 7/3, Stan, Bogdán 2, Körtélyesi. Edző: Csiszár Szabolcs.
Albacomp: THEISZ 8/3, MOSELEY 23/15, HART 30/6, GÓBI 17/3, Bencze 9. Cs.: Halm 2, Lapov 7/3, Nunez, Mihalics. Edző: Sterbenz László.

A hazai publikum a vendégek soproni illetőségű edzőjét, a szépszámú vendég szurkolósereg pedig a soproni színekben játszó egykori Albacomp-kosarasokat, Csirkét, Sajnit és Parkert tapsolta. A soproniak héten kinevezett új edzője, Csiszár Szabolcs titkon bízott benne: az esélytelenek nyugalmával, felszabadultan játszva esetleg meglepetést okozhatnak fiai.
Nem így indult a mérkőzés, ugyanis az első percekben a fehérváriak légiósai a kosarakat, a Sopron játékosai pedig inkább a személyi hibákat gyűjtögették. A hazaiak első akciókosarát az ötödik percben dobta Sajni. A negyed második felében Parker helyére beállt Nikolic, és egy csapásra szervezettebb lett az Ászok támadójátéka. De a negyed második fele egyértelműen az Albacompé volt.

A harmadik negyedben alig védekeztek a csapatok, Hart szórta a kosarakat. Igaz, a másik oldalon is eredményes volt előbb Parker, majd Walke, a hazai védekezésbeli hibákat könyörtelenül kihasználó fehérváriak tovább növelték előnyüket. A negyedik negyedre egy fiatal, „színmagyar" ötöst küldött pályára Csiszár, és ez a kvintett hihetetlen lelkes és helyenként jó védekezésével tartotta az eredményt. A meccs végén a visszatérő Glisovic kosaraival tisztesre „kozmetikázta" a listavezető elleni vereségét a Sopron, az Albacomp pedig igazolta: méltán vezeti a tabellát.

Csiszár Szabolcs: – Gyengén védekeztünk, csak az utolsó negyedben játszottunk ezen a szinten elfogadhatóan.